Понеділок, 11 грудня 2017 08:40

Портрет тижня

Рекорд біткоїну
Електромобілі звільняють від сплати ПДВ
Стратегічне партнерство між "Укрзалізницею" та General Electric Transportation

ПОДІЯ ТИЖНЯ

Минулого тижня курс біткоїну продовжував бити рекорди, у п’ятницу, 8 грудня, протестувавши рівень в $17 тис., — під час торгів курс піднімався до $17,7 тис. Про це свідчать дані Coinmarketcap. При цьому капіталізація ринку біткоїнів перевищила $270 млрд.

p 06На початку минулого тижня вартість криптовалюти вперше перевищила $10 тис. і продовжила зростати, зокрема, завдяки новинам про планований запуск ф’ючерсів на біткоїни відомими сировинними операторами.

Так, CBOE Global Markets Inc. повідомив, що почне торгівлю ф’ючерсами на біткоїн о 18.00 за місцевим часом у найближчу неділю, 10 грудня (01.00 за київським часом 11 грудня).

8 грудня Комісія з термінової ф’ючерсної торгівлі сировинними товарами (CFTC) дала CBOE і CME дозвіл на запуск ф’ючерсів на біткоїн.

Як зазначалося в повідомленні CFTC, ф’ючерсні біржі, як очікується, відстежуватимуть торгову активність на ринку криптовалюти, оцінюючи можливість ринкових маніпуляцій і зрушень, пов’язаних зі швидкими підвищеннями і зниженнями курсів, а також із перебоями в торгах.

В цілому, загальна капіталізація ринку криптовалют у грудні вперше перевищила $400 млрд і на 8 грудня становила $420 млрд. Частка біткоїна склала 53,3%.


Серед інших найбільших за капіталізацією криптовалют можна відзначити Ефір (Ethereum) — $42,34 млрд, Bitcoin Cash — $26,48 млрд, IOTA — $11,83 млрд та Ripple — $9,71 млрд.

p 06 1

ІНВЕСТИЦІЇ

“Укрзалізниця” й американська компанія General Electric Transportation досягли згоди щодо ключових умов довгострокового партнерства.

Про це на своїй сторінці в Facebook написала голова офісу Національної інвестиційної ради при Президенті України Юлія Ковалів.

“Партнерство між компаніями передбачатиме постачання та локалізацію виробництва локомотивів моделі GE Evolution в Україні, модернізацію діючого флоту локомотивів та інвестиції в сервіс обслуговування в Україні”, — зазначила вона.

Інформацію на своїй сторінці також підтвердив голова правління “Укрзалізниці”.

Він повідомив, що “Укрзалізниця” отримає 30 нових локомотивів General Electric.

Домовленість про стратегічне партнерство має бути підписана вже до кінця цього року. Програма розрахована на сім років.

ПОДАТКИ

Операції з ввезення в Україну електромобілів на п’ять років звільнюються від сплати ПДВ та акцизу.
Зміни до Податкового кодексу (законопроект #6776-д) Верховна Рада ухвалила в четвер, 7 грудня, 252 голосами.

Виходячи із змісту документа, до 2022 р. скасовується податок на додану вартість та акциз на операції з ввезення на територію України електромобілів.

Раніше повідомлялося, що загальний парк електромобілів, які експлуатуються в Україні, вже перевищив 4 тис. одиниць.

ЦИФРА

38 млн грн.

Державна фіскальна служба повідомила, скільки грошей надійшло до бюджету від штрафів за єврономери. Про це заявив директор департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Василь Поїзд.

За його словами, наразі за результатами розгляду справ про порушення митних правил, передбачених ст.470, 481 Митного кодексу України, в бюджет вдалося стягнути 38 млн грн. штрафів.

 

Дополнительная информация

  • Номер: Бизнес №49-50 от 11.12.2017
Прочитано 455 раз

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории: « Як все починалось… AIM-2018 »
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии
NOT ROOT---counter < 0 ---not Root, not-buy, counter fail---9---0

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.