Перейти к основному содержанию

Знай наших

пн, 07/01/2019 - 07:52

Цього року Україна у глобальному рейтингу інноваційності Bloomberg опустилась з 46-го на 53-тє місце, покинувши Топ-50 найінноваційніших країн. Звісно, прикро, проте в рейтинг “Інноваційні компанії світу” від видання “Fast Company” цьогоріч потрапили дві українські компанії — Grammarly (7-ме місце в категорії “Штучний інтелект”) і MacPaw (9-те місце в категорії “Європа”).

Grammarly

Сервіс, який позбавляє текст від помилок і неточностей. Розширення використовує штучний інтелект, рекомендуючи поліпшення, наприклад, у граматичних конструкціях чи у синтаксисі. Торік компанія модернізувала свій Grammarly Editor, щоб продовжувати допомагати користувачам краще вчитися писати. Компанія також заявляє про підтримку софтом інклюзивної мови. Grammarly покращила розширення браузера, щоб працювати з такими сайтами, як Medium і Google. Сервісом Grammarly користуються більше 15 млн людей щодня.

MacPaw

Хоч Apple вже не найінноваційніша компанія в світі, в MacPaw розробляють додатки для власників пристроїв Apple. Засновник MacPaw власноруч написав код першої програми CleanMyMac. Зараз це один з найпопулярніших продуктів для комп’ютерів Macintosh. Наприкінці 2008 р. MacPaw почала продавати CleanMyMac і додаток для шифрування MacHider. За перший місяць компанія заробила близько $4000. 2019 р. популярним сервісом став Setapp, який надає власнику Mac доступ до більшої кількості додатків за $10 на місяць. Впродовж січня — вересня 2018 р. Setapp зросла на 250% — кількість користувачів перевищила 700 тис.

Petcube

Petcube — один з найуспішніших і найвідоміших стартапів України. З 2012 р. його розробникам вдалось залучити $13,8 млн інвестицій і запустити продажі в 2500 магазинах США та на Amazon. Українська компанія виробляє гаджети для власників домашніх тварин, що дозволяють користувачам бачити своїх улюбленців, розмовляти та грати з ними за допомогою смартфону. У жовтні 2013 р. Petcube запустив кампанію зі збору коштів на краудфандинговій платформі Kickstarter і загалом зібрав $251 тис., ставши найуспішнішим українським проектом на Kickstarter і найуспішнішим краудфандинговим проектом для тварин на той час.

AtomeScooters

Atome — це мобільний додаток й унікальний софт для замовлення транспорту останньої миті. Це — як Uber, тільки у світі електросамокатів. Ви завантажуєте мобільний додаток AtomeScooters, обираєте самокат, скануєте QR-код і катаєтеся містом. По закінченню поїздки зали­шаєте самокат де завгодно, при цьому пам’ятаючи про правила і місцеві закони. Стартап заснований українцями у Дубаї, де став справжнім рятівником від традиційних для мегаполісу проблем: постійних заторів, поганої екології та змарнованого в цих заторах часу. Нині компанія інтенсивно готується до Всесвітньої виставки EXPO 2020, під час якої сервіс обіцяє гостям забезпечити з’єднання станцій з електросамокатами з найпопулярнішими туристичними зонами та діловими районами міста.

Читайте також