Перейти к основному содержанию

Зеленський озвучив бізнесу вартість відновлення Донбасу

чт, 06/20/2019 - 14:57

Президент України Володимир Зеленський запропонував українському бізнесу взяти участь у масштабному проекті з відновлення Донбасу, вартість якого, за попередніми підрахунками, складає 300 млрд грн.

Про це він сказав сьогодні, 20 червня, під час закритої зустрічі з представниками українського бізнесу, інформує БІЗНЕС.

 "Це буде великий проект з реінтеграції Донбасу. Але ми не чекаємо завершення війни. Ми вже зараз починаємо працювати на території Донбасу. Треба показати людям, які перебувають на окупованій території, переваги життя у вільній, незалежній країні. Необхідно створити якісні умови у пунктах перетину ліній розмежування, привести до ладу старі і збудувати нові дороги. Нещодавно я був у Франції і Німеччині. Місцевий великий бізнес готовий нам допомагати та інвестувати. Це стосується і іншого світового та європейського бізнесу", - заявив Зеленський.

Він повідомив, що, за підрахунками експертів, загальна вартість відновлення Донбасу складає 300 млрд грн. "Це наша країна і ми в боргу перед нею. Це моя думка. Я закликаю вас долучитися до фінансування цього проекту в якості інвесторів та благодійників", - звернувся президент до представників бізнесу. 

Він також повідомив, що зробив відповідну пропозицію великим бізнесменам, таким як Рінат Ахметов, Віктор Пінчук та Ігор Коломойський. "Вони беруть на себе відповідальність на вирішення конкретних питань. Наприклад, пан Пінчук вже зараз забезпечить квартирами родини всіх 24-х військовополонених моряків і далі буде опікуватися проблемами і соціальною допомогою всіх військовослужбовців. Це наша з ним домовленість. З паном Ахметовим ми не лише дійшли згоди щодо відмови від формули "Роттердам+", але і домовилися, що він буде вкладати гроші у медицину та інвестувати в дороги, інфраструктуру Донбасу. Коломойський буде вкладати дуже великі гроші в інфраструктуру Донбасу, але він ще про це не знає", - розповів Зеленський. 

Водночас він запевнив, що не надаватиме жодних преференцій бізнесменам, які долучаться до проекту реінтеграції Донбасу. "Лише однакові правила для всіх, ніяких монополій", - наголосив глава держави.  

Нагадаємо:

 

Читайте також: The Детектор: Що робить влада для бізнесу

Читайте також

Український фонд стартапів приймає заявки на акселераційну програму

чт, 08/13/2020 - 17:57
Український фонд стартапів розпочав роботу грантової акселераційної програми. Зараз триває прийом заявок для акредитації акселераторів.

Білоруські облігації на біржових торгах впали до рекордного рівня за всю історії їх обігу

чт, 08/13/2020 - 17:23
Облігації Республіки Білорусь впали на біржових торгах на тлі протестів та можливих санкцій з боку Євросоюзу та США.

МЕА знизило прогноз глобального попиту на нафту на 8,1 млн барелів

чт, 08/13/2020 - 17:15
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) знизило прогноз попиту на нафту на 2020 рік.

З «Укроборонпрому» утворять дві холдингові компанії: оборонну та аерокосмічну

чт, 08/13/2020 - 16:56
Уряд планує трансформувати державний концерн «Укроборонпром» у дві керуючі державні холдингові компанії.

Прокуратура завершила слідство щодо «реєстраторів» і суддів, які заволоділи землею і приміщеннями на 200 млн грн

чт, 08/13/2020 - 16:31
Звершено досудове розслідування стосовно семи осіб, які незаконно присвоювали нерухомість та землю

Перші результати перевірок показали, що селітру в Україні зберігають за стандартами — Шмигаль

чт, 08/13/2020 - 14:13
Перші результати перевірки зберігання селітри в Україні свідчать про відповідність стандартам.