Перейти к основному содержанию

Заступник директора "СОДІ КОМ" Олексій Ковальчук: Підвищення вимог до доріг — найпотужніший драйвер дорожньо-будівельної галузі

пт, 12/13/2019 - 15:12

<p><em>Компанія "СОДІ КОМ" вже більше 15 років працює у вітчизняній будівельній галузі та активно впроваджує інноваційні &nbsp;підходи в дорожньому будівництві. В її активі не один десяток успішних проєктів — від ремонту доріг до будівництва серйозних логістичних вузлів.</em></p> <p><em>&nbsp;</em><em>Про труднощі реалізації проєктів в Україні та перспективи розвитку компанії в інтерв`ю</em><a href="https://business.ua/"><em> БІЗНЕСу</em></a><em> розповів <strong>заступник директора компанії Олексій Ковальчук.</strong></em></p>

— Якими принципами керується компанія у своїй діяльності і що спонукає Вас розвивати бізнес в Україні?

— Ми – компанія з нестандартним підходом до вирішення щоденних завдань. Фундаментальним принципом нашої діяльності є командна робота, спрямована на досягнення спільної цілі.  Наша команда сформована, перш за все, за критеріями професіоналізму, всебічної обізнаності у питаннях якості, безпеки, сервісу. Це проявляється  у всіх наших діях. У той час, коли більша частина бізнесу "вивозить" капітал та інвестує в інші країни, ми завозимо дорожню спецтехніку в Україну. В 2017 році ми оновили парк техніки більш ніж на 5 млн  грн. Коли значна частина працездатного населення нашої держави виїжджає "на заробітки",  ми запрошуємо і навчаємо молоде покоління. Ми живемо тут, тут житимуть наші діти й онуки, тому ми віримо, що можна розвивати і розвиватися тут, у власному будинку, і думаємо про майбутнє.

— З якими труднощами доводиться стикатися компанії при реалізації проєктів?

Кажучи про наші реалії, хтось може згадати про основні проблеми, які у нас існують, — "Дурні та дороги". В корені не згоден! По-перше, в нашій країні багато освічених людей з активною життєвою позицією. По-друге, якісні дороги в нашій країні будувати можна і треба! Так, в цій галузі існує низка складнощів і перепон для повноцінної реалізації проєктів. Це, в першу чергу, зарегульований державний сектор зі своєю армією неповоротких чиновників, великою кількістю контролюючих, перевіряючих органів, які  значно уповільнюють робочий процес. Проблема? Ні. Питання, яке важливо озвучивати і потрібно вирішувати. Як це робимо ми? Спокійно. Старанно доносимо позицію бізнесу державі. Працюємо згідно всім необхідним нормам та приписам.  Якщо бачимо, що частина з них – пережитки минулого, то повідомляємо про це: проводимо круглі столи, наради,  пишемо,  намагаємося достукатися. Чи є зміни? Є, особливо в останні роки, ми спостерігаємо, що є з ким говорити і нас чують!

— Яка подальша стратегія розвитку компанії?

 — Для себе ми ставимо прогнозований період на п’ять років. Можливо, це занадто амбіційно, з урахуванням нинішніх реалій, але, на наш погляд, ми і будуємо наше майбутнє! Саме ми, не чиновники, політики чи хтось ще… Ми! Так, ми бачимо майбутнє в розвитку цієї галузі, бачимо можливості для себе в цьому секторі.

Якщо говорити про плани на наступний рік, чи плануєте збільшувати обсяги будівництва доріг?

— За останні два роки нами реалізовано кілька повноцінних проєктів.  Цікаво перебувати в процесі будівництва, особливо в тих місцях, де раніше не було доріг. Наприклад, було поле і покинута посадка за містом, а зараз це об’їзна дорога, важливий логістичний вузол, серйозна транспортна розвʼязка.  Професійний досвід управління будівництвом, авторський нагляд і технічний контроль всіх етапів проєкту – від оформлення архітектурної концепції до здачі об’єкту замовнику, — дозволяє нам виконувати роботи якісно, в строк, дотримуючись високих стандартів і новітніх технологій. Ми гарантуємо якість робіт не тільки щодо дорожнього покриття, а й на всі види будівельних робіт, будь-то розмітка, світлофори, знаки, пішохідні доріжки, відбійники.

Наша мета – довести, що в дорожній галузі є компанії, які можуть вирішувати комплексні завдання та ручатися за якість своєї роботи. Якщо ти чесно дотримуєшся своїх зобов’язань перед замовником, відповідаєш за власні обіцянки перед партнерами, то робиш набагато більше для країни, ніж сам уявляєш!

— Як Ви ставитеся до інновацій у сфері дорожнього будівництва?

— У світі не так вже й багато традиційних варіантів для улаштування поверхні автомобільної дороги. У наш час їх перелік стає все ширшим, інноваційні рішення в сфері дорожнього будівництва та ремонту дозволяють зробити переміщення автотранспортних засобів більш безпечним, а саме полотно – більш довговічним. Окремі галузі застосування інновацій – дорожній фундамент і елементи автотранспортної інфраструктури. Підвищення вимог до безпеки і комфорту переміщення транспортом є,  мабуть, найбільш потужним драйвером в дорожньо- будівельній сфері. Оптимізація витрат на будівництво автотрас і супутньої інфраструктури займає при цьому почесне друге місце.

Окремі "проривні" рішення, що дозволяють поліпшити по одному з параметрів якості дорожнього полотна або фундаменту, без сумніву, дуже важливі, проте на практиці дорожнього будівництва, набагато важливіші рішення комплексні, що стосуються відразу ряду експлуатаційних характеристик, покращення яких досягається за рахунок проектування і поєднання найбільш підходящого бітумного в’яжучого, мінерального компонента. Такий підхід дозволяє домогтися істотного зниження кількості таких дефектів, як поява колій, а також термічного розтріскування. В своїх проєктах ми намагаємося реалізовувати інноваційні рішення та підходи, переймаємо досвід розвинених країн і передові напрацювання наших інститутів.

— Які завдання доводиться вирішувати безпосередньо під час будівництва?

— Дуже важливе питання якості матеріалів, які використовуються при проведенні робіт. Наші спеціалісти нагадують, що всі матеріали повинні мати відповідні сертифікати та (в разі необхідності) висновки лабораторних випробувань. За допомогою цих знань та ретельного контролю можна бути впевненим у результаті на всі 100 %!

— Як ви вирішуєте питання екологічної безпеки під час дорожнього будівництва?

— Забруднення навколишнього середовища відбувається при виконанні більшості технологічних процесів, пов’язаних з будівництвом або ремонтом дороги. Але слід зауважити, що будівельні роботи мають тимчасовий характер. Набагато важливіше підтримувати та виконувати роботи з благоустрою узбіч і прилеглих територій  після завершення укладання дорожнього полотна. Наша компанія намагається вирішувати це питання у своїй повсякденній праці.

Завдяки професійному досвіду наших фахівців та сучасним вітчизняним технологіям, було встановлено очисні споруди за допомогою яких, дощова та забруднена вода з автомобілів, проходить весь цикл очищення та потрапляє у резервуар, який, в свою чергу, використовується для щоденної роботи комунальних служб. З метою обмеження забруднення дорогою навколишнього простору пилом і солями, висаджуємо дерева, які будуть перегороджувати перенесення цих речовин. Тож, думаючи про себе, про наших дітей, батьків, найближчих людей, про мешканців міста, ми не можемо не долучатися до збереження екології. Це важливо для всіх нас, для нашого майбутнього, для репутації нашої компанії.

Читайте також