Перейти к основному содержанию

“Я позиціоную себе як гаранта прозорості системи, яку сама все життя вибудовую”

пн, 12/18/2017 - 08:21

Олена Маліцька вважає, що створити підприємство в Україні і для українців — це найкраще, що вона могла зробити в своєму житті.

Вона щиро радіє тому, що разом з командою робить людей праці сильнішими і красивішими.

І впевнена, що труднощі загартовують. Зараз пані Маліцька продовжує реалізовувати свої мрії, одна з яких — будівництво фабрики

Олена Маліцька
55 років
Засновник і генеральний директор ВКФ “Комплект”
З 1992 р. компанія “Комплект” розробляє і випускає спецодяг у корпоративному стилі для різних галузей виробництва
і сфери послуг, будівництва, медицини, торгових підприємств, транспортних компаній тощо.
Виготовляє продукцію під ТМ “Комплект” для внутрішнього ринку. Має два виробництва: спецодягу
та рукавичок. Також в Одесі є мережа з чотирьох магазинів “Ком&Без”.
Оборот компанії в 2016 р. склав 80 млн грн.

— Можете згадати переломний момент у своєму житті, коли ви зрозуміли, що бізнес для вас не просто бізнес, гроші, свобода, безпека?..
— У мене сімейний бізнес: я працюю зі своєю мамою. І насправді я ніколи не думала, мій це бізнес чи не мій. Просто працювала, причому завжди з натх­ненням, із задоволенням.

— Що вас надихає?
— Надихає і мотивує мене те, що ми робимо людей праці сильнішими і красивішими. Наша компанія шиє спецодяг.

І наше основне призначення я вбачаю в тому, щоб надати максимально комфортний одяг робітникам, адже чим комфортніше буде працювати людям, які створюють багатство України, тим з більшим задоволенням і віддачею вони будуть виробляти і творити. Ось це мене мотивує!

Моя праця — це моє хобі. У своє­му бізнесі я повністю самореалізувалася. З командою ми створили торгову марку “Комплект”. Це — спецодяг для трудових досягнень.
Ми самі розробляємо моделі, регулярно відвідуємо спеціалізовані виставки за кордоном, буваємо всюди, де можна побачити щось нове, і привносимо це в свою роботу.

Мені дуже подобається менеджмент, я люблю впроваджувати в своїй роботі досягнення сучасного менеджменту. І я роблю все, щоб група компаній, якою я керую, управлялася системно, щоб кожна людина на своєму посту вносила свій цінний внесок, який би формувався в цінний кінцевий продукт всієї групи компаній. І навіть труднощі не бентежать, навпаки — вони робили сильніше мене, мою сім’ю.

— А з якими труднощами доводиться стикатися?
— На ринку зараз доволі непросто працювати: дуже жорстка конкуренція. Причому не завжди сумлінна: є маса дрібних цехів, що поставляють на ринок дешевшу продукцію, і я просто не розумію, за рахунок чого вони можуть так скоротити свої витрати, щоб пропонувати такі ціни.

Я не кажу вже про якість такого одягу: складається враження, що багатьох виробників абсолютно не хвилює, як люди будуть працювати в їхньому одязі.

На щастя, є люди і підприємства, для яких важливо, щоб спецодяг був якісним, щоб працювати в ньому було комфортно і безпечно, тому в нас є покупець.

— Що зараз мотивує вас вести бізнес, не закривати, не продавати, не вивозити в іншу країну?
— Я хочу, щоб країна, в якій живуть мої діти й онуки, друзі та партнери, процвітала, щоб усі ми пишалися нашою Батьківщиною. Я не задивляюся на “закордон”.

Так, я люблю бувати в інших країнах, відпочивати, дивитися, як вони живуть, і потім повертатися додому і робити так, щоб в Україні люди жили так само, як і в розвинених країнах.

Свого часу я задумалася: що я можу зробити для країни? І вирішила, що не піду ні в депутати, ні в які інші владні структури. Я вирішила створити свою компанію, свою “імперію” під назвою “Комплект”.

Нехай вона не така велика і могутня, але це те, що я можу зробити. У нас свій кодекс честі, свій неухильний порядок, ми працюємо так, що можемо спокійно і з гордістю дивитися людям в очі.

Я зрозуміла, що бізнес для мене більше, ніж бізнес, ніж заробляння грошей, коли мені захотілося ділитися тим, що у мене є. І я пишаюся, що можу забезпечити своїх колег-підприємців і їхні команди знаннями, доступ до яких є у нас. Я вважаю, що це — мій соціальний внесок в майбутнє України.

— Якою ви бачите Україну і вашу компанію через десять років?
— Зараз моя мрія здійснюється. Це — будівництво швейної фаб­рики “Теодора”. Вона названа на честь моєї мами, яка стояла біля витоків нашого швейного виробництва. І зараз, незважаючи на свій вік, вона дуже успішно ним керує.

З цим виробництвом, з цією фаб­рикою я і пов’язую своє майбутнє і навіть майбутнє країни. Я вважаю, що у країни є майбутнє, коли в ній реалізується ідеологія праці. Немає ідеології праці, отже, у людей немає щастя в житті.

Чим більше людина працює, тим більше щастя відчуває, і я хочу, щоб це щастя відчувало якомога більше людей. Адже людина праці — це виробник того, що є цінним для інших людей, для України.

Для мене дуже важливо, щоб кожен працівник нашого колективу розумів ці закони, щоб все було прозоро і він усвідомлював, за що його заохочують, за що карають. І я позиціоную себе як гаранта прозорості системи, яку сама все життя вибудовую.

Що стосується України в цілому, то вже четвертий рік поспіль я бачу масу позитивних змін для бізнесу. Я стояла біля витоків створення нашого підприємства в 1991 р.

Тобто я вже двадцять сьомий рік живу в цій атмосфері і з повною відповідальністю кажу, що зміни останніх трьох-чотирьох років є виразним сигналом поліпшення бізнес-середовища.

Наприклад, можна відзначити зміни у сфері розмитнення продукції: все зараз відбувається дуже прозоро і швидко. Якщо ще кілька років тому вантажі, які ми імпортували, могли стояти і місяць, і два, для розмитнення доводилося докладати масу зусиль, то зараз цей процес займає не більше трьох-чотирьох днів.

І послуги митниці оплачуються виключно відповідно до ціни інвойсу, і всі гроші, які ми спла­чуємо, до однієї гривні йдуть в казну. Немає ніяких схем, без яких раніше жодне розмитнення не обходилoсь.

Бізнес стає “білішим”, і працювати стає набагато легше. І це вже очевидна і незворотна тенденція, повернути назад цей процес уже не можна.

Алла Силивончик

Читайте також