Перейти к основному содержанию

Вчені компанії Syngenta винайшли нову фунгіцидну діючу речовину солатенол

вт, 03/03/2020 - 11:08

<p>Поява нової фунгіцидної діючої речовини солатенол, над якою вчені компанії Syngenta працювали понад 12 років, стала справжньою подією в сфері захисту рослин.</p>

Висока внутрішня активність цієї речовини демонструє потужну захисну, лікувальну, викорінювальну і профілактичну дію проти широкого спектра хвороб листя. Солатенол увійшов до складу трикомпонентного інноваційного препарату “Елатус Ріа”.

Окрім лікувальних ефектів препарат стимулює фізіологічні процеси та посилює фотосинтетичну активність рослин, сприяючи “ефекту озеленення”.

На полях фермерів підтверд­жена ефективна захисна дія препарату протягом 40-50 діб.

petrashenko cf2ddВіктор Петрашенко, головний агроном ТОВ “Вега Агро” (Житомирська обл.)

— На 2019 р. ми планували використати таку схему фунгіцидного захисту: обробка препаратом “Амістар Тріо” у нормі 1,0 л/га у фазу кущення та препаратом “Елатус Ріа” у нормі 0,6 л/га по прапорцевому листку. Така схема дуже добре зарекомендувала себе у цій зоні. Однак погодні умови внесли свої корективи. Рання весна з поступовим підвищенням температур і значною кількістю опадів сприяла подовженню весняного кущення культури та закладанню доброго потенціалу врожаю. При цьому прохолодна погода з частими дощами не дозволяла здійснити вчасний захист зернових від хвороб, що поширювалися. Як наслідок, господарство суттєво запізнилося з внесенням фунгіцидів і регуляторів росту на зернових в оптимальні фази.

Першу фунгіцидну обробку препаратом “Амістар Тріо” ми зробили вже у фазу трубки, “Елатус Ріа” фактично вносили у фазу колосіння. Препарати спрацювали дуже добре. Однак невчасно проведена перша фунгіцидна обробка допомогла хворобам закріпитися на найнижчому ярусі листя, проте верхні яруси були абсолютно здоровими та працювали на врожай. Загалом спостерігалися тільки одиничні прояви фузаріозу на колосі.

За підсумками сезону-2019 ми зібрали озиму пшеницю з урожайністю 7,3 т/га (все зерно 3-го класу). У цьому нам допомогли фунгіциди Syngenta та новинка “Елатус Ріа”, якою ми користуємось вже другий рік поспіль.

kovalchulk b72afОлексій Ковальчук, агроном ТОВ “Арчі” (Вінницька обл.)

— Знайомство господарства з препаратом “Елатус Ріа” розпочалося з випробування у 2018 р. Ми порівнювали препарат із наявною технологією захисту, а також із запропонованими конкурентними схемами. Відповідно до рекомендацій компанії Syngenta “Елатус Ріа” ми застосовували в схемі з препаратами “Тілт Турбо” та “Магнелло”. В результаті отримали видимі відмінності в ураженні хворобами й кількості збереженого листя, і це незважаючи на сприятливі умови для розвитку хвороб у сезоні-2018. При цьому врожайність на схемі захисту з “Елатус Ріа” склала 8,4 т/га проти ­7,7 ­т/га за стандартної схеми з конкурентними фунгіцидами.

2019 р. цей препарат застосували вже на площі 500 га, і середня врожайність була 8,5 т/га, якість зерна відповідала 2-му та 3-му класам. На деяких полях урожайність перевищувала 10,0 т/га.

Читайте також