Перейти к основному содержанию

У боротьбі бізнесу і держави в нас завжди перемагає держава

вт, 02/20/2018 - 11:12

Минулого тижня бізнес-співтовариство знову включилося в обговорення необхідності переформатування податкової системи

Йдеться про введення податку на виведений капітал. Але, як і раніше, це не діалог, а монолог. Держава вкотре продемонструвала, що підприємці не є не лише стороною переговорів, але й стороною, яка контролює — в якості платників податків — державних чиновників. Точніше, навпаки, держава, як і раніше, показала, що саме вона контролює і регулює ринок.

Хоча ще в грудні 2017 р. Національна рада реформ підтримала введення цього податку з 2018 р., а Президент дав слово, ситуація і нині там. Лише численні експерти і депутатський корпус імітують неабиякі баталії з цього приводу.

Але влада вже дала зрозуміти, що поки про податок на виведений капітал бізнесу думати зарано. Мовляв, не ті соціально-економічні умови. Насправді ідея податку не нова. Ця модель оподаткування з 2000 р. працює в Естонії, яка посідає верхні щаблі в рейтингу Doing Business за легкістю ведення бізнесу.

Основна ідея податку на виведений капітал така: прибуток, отриманий підприємством, не обкладається податком доти, доки він не виплачується власникам у вигляді дивідендів та прирівняних до них платежів. Тобто це і є сама суть бізнесу. Він існує, поки гроші працюють в бізнесі, створюють додану вартість, забезпечують робочі місця. Останні забезпечують надходження в бюджет від ПДВ і ПДФО, наповнюють Пенсійний фонд. Вилучати частину прибутку на етапі зростання просто безглуздо. Тому підприємці і пропонують оподатковувати “на виході” — коли гроші йдуть до власника у вигляді дивідендів або інших благ.

Переваги такої моделі оподаткування очевидні. По-перше, створюються стимули для ділової та інвестиційної активності. Як показав досвід Естонії, до країни одразу збільшився приплив іноземних інвестицій. По-друге, підприємства вже не мали необхідності занижувати фінансовий результат, отже, фінансова звітність підприємств стає прозорішою і привабливішою для інвесторів і банків.

Втім опоненти ставлять зустрічні критичні питання. Їх чимало, але більшість зводиться до ризиків отримати “дірку” в бюджеті, яка неминуче утвориться після відмови від податку на прибуток.

Читайте також

"Вантожогенеруючі компанії на сьогодні у максимально вигідній ситуації і вони чинять величезний опір будь-яким змінам"

чт, 04/29/2021 - 10:43
Альона Лебедєва, засновниця Аурум Груп

Янко Ніколов - “Сьогодні ми активно працюємо над цифровими рішеннями для добровільного медичного страхування ”

пн, 04/05/2021 - 15:25
Голова правління страхової компанії Євроінс Україна

Кіберпростір — це загальна територія. Як бізнесу вберегти себе від кіберзагроз

пт, 04/02/2021 - 13:35
Денис Несін — Chief Information Officer холдингу TECHIIA. Експерт в IT і Information Security.

Олексій Філановський: про карго-культ, реалії українського маркетингу, і те, що варто знати про ваших клієнтів

чт, 04/01/2021 - 15:22
І про те, що рухає бізнес уперед

Андрій Артюхов - “Пандемія відобразилась на туристичному страхуванні через зменшення кількості подорожуючих”

чт, 04/01/2021 - 12:54
Голова правління страхової компанії VUSO

Руслана Палайда - “КАСКО в смартфоні — вже реальність”

чт, 04/01/2021 - 11:45
Заступниця голови правління страхової компанії UNIVERSALNA