Перейти к основному содержанию

"Цілком можливо, що одного дня H&M з’явиться у центрі міста, наприклад, на Хрещатику"

чт, 08/23/2018 - 11:45

<p>Генеральний директор H&amp;M в Україні Домінік Фантачіно та керуючий директор H&amp;M Фредрік Олссон про те, на що розраховує шведський бренд H&amp;M після відкриття першого офіційного магазину в Україні</p>

H&M багато років був у списку найочікуваніших в Україні іноземних компаній. У середині серпня шведський бренд відсвяткував офіційне відкриття, зібравши черги у одному зі столичних ТРЦ. Але це лише початок шляху. Про те, за яким принципом відбиратимуть локації для наступних магазинів, чи скоро українці купуватимуть продукцію компанії онлайн та що буде з «неофіційними» продавцями, БІЗНЕСу розповіли генеральний директор H&M в Україні Домінік Фантачіно та керуючий директор H&M Фредрік Олссон.

Скільки компанія збирається інвестувати в Україну?
Домінік Фантачіно:
Інформація про інвестиції є конфіденційною, ми не можемо її розкривати. Можу лише сказати, що якщо ми вже заходимо на цей ринок, то готові інвестувати в Україну.

Фредрік Олссон: Ми завжди отримуємо це запитання, але ніколи не розкриваємо конкретних цифр. Зазначу лише, що значні інвестиції були спрямовані на те, щоб відкрити перший магазин належним чином. Також багато ресурсів пішло на те, щоб найняти правильних людей, навчити їх, показати їм, як працює H&M на інших ринках. Ми усвідомлюємо, що єдиний шлях зробити все правильно — це інвестувати. І ми маємо намір це зробити, адже ми віримо в цей ринок.

У яких напрямках ви плануєте розширятися на українському ринку?
Д.Ф.: Як ви знаєте, перший магазин на 3 тис. квадратних метрів, де представлені всі колекції, вже відкрився у Lavina Mall. Другий буде відкрито Sky Mall у жовтні поточного року. Також ми сподіваємося, що Україна — це гарний ринок, тож ми досліджуємо інші можливості, шукаємо локації у Києві та у інших великих містах.

За якими критеріями компанія відбирає локації для майбутніх магазинів?

Ф.О.: Насправді існує лише одна ключова вимога, вона не змінюються з моменту заснування H&M у 1947 р. Ми хочемо бути там, де є споживачі. Гадаю, це основний момент. Як казав засновник компанії, ми хочемо бути там, де люди ходять з сумками для шопінгу. А по-друге, ми хочемо бути там, де є сильні конкуренти. Нам подобається конкурувати. І думаю, що це все ми знайшли у Lavina Mall. Там є зацікавленість у великому потоці покупців, а також високо конкурентне середовище, де зібрано багато сильних брендів. Теж саме можна сказати і про нашу другу локацію. Зазвичай ми відкриваємо магазини і у ТРЦ, і у окремих приміщеннях, у стріт-форматі. Але головним фактором все одно буде потік споживачів. Тому цілком можливо, що одного дня H&M з’явиться у центрі міста, наприклад, на Хрещатику.

Чи варто очікувати появи онлайн-формату, принаймні у перспективі 1-3 років?

Д.Ф.: Ми у H&M прагнемо надавати максимально зручний сервіс покупок усім. Ми хочемо, щоб наші споживачі мали змогу купувати, що вони хочуть, і у той спосіб, у який вони хочуть. Онлайн-шопінг – це дуже потужний тренд, що є частиною нашої глобальної стратегії. Але насамперед ми зосереджуємося на відкритті звичайних магазинів, паралельно досліджуючи, як можна запустити онлайн-формат в Україні.

Ф.О.:  Наш діджитал бізнес швидко зростає. Але щоразу, у кожній новій країні все починається з відкриття першого магазину. Це дає нам можливість краще вивчити новий ринок, зрозуміти споживачів.

Чи пройшло відкриття магазину у Lavina Mall так, як планувалося? Скільки покупців вдалося прийняти?

Д.Ф.: Відкриття магазину пройшло просто неперевершено, хоча ми дотримуємось думки, що завжди є куди вдосконалюватися. За перші два дні до магазину завітало понад 20 тис. відвідувачів. Бажаючих було, звісно, більше, однак є певні норми одночасного перебування людей у магазині з точки зору безпеки, тому це та кількість, яку ми змогли прийняти фізично. Зараз ми щодня вітаємо все більшу кількість шанувальників бренду і дуже раді такому яскравому початку.

Продукцію H&M можна було купити в Україні задовго до офіційного відкриття першого магазину, хоча не можна стверджувати, завезена вона легально чи нелегально. Як ви реагуватимете на таку ситуацію?

Ф.О.: Ми нікому не дозволяємо використовувати нашу торгову марку. Не важливо чи це магазини, чи окремі продукти. Ми завжди захищаємо свої права. Розуміємо, що з цим потрібно щось зробити, тому будемо працювати над ситуацією у юридичній площині.

Д.Ф.:  Гадаю, що після відкриття першого магазину, де представлений весь наш асортимент, люди отримають дуже гарний досвід шопінгу. Тому природно,  що тепер покупці ходитимуть за нашою продукцією до офіційного магазину.

Чи збираєтеся ви й надалі привозити усі колекції в Україну?
Д.Ф.:
 Так. Ми глобальна компанія й віримо у те, що потрібно привозити на цей ринок усі колекції.

Ф.О.: Ми хочемо запропонувати українцям найактуальніші модні тренди, найвищу якість та найкращі ціни. Ми вважаємо, що будемо досить конкурентоздатним брендом тут.

Які колаборації з відомими дизайнерами ви готуєте на 2019 р.? Чи будуть ці колекції представлені в Україні?
Ф.О.:
На жаль, ми не можемо розкрити деталі. Але нагадаю, що цього року у нас є колаборація з брендом Moschino. Звичайно, ми плануємо привозити дизайнерський колаборації в Україну, тут будуть ті ж самі колекції, що й на європейських ринках. Але відкривати імена ще зарано.

Чи можливі у майбутньому колаборації H&M з українськими дизайнерами?
Д.Ф.:
Я мала насолоду зустрічатися з багатьма українськими дизайнерами, вони дуже стильні. Ми відкриті до багатьох колаборації. Сьогодні я не готова сказати чи буде така співпраця з українськими дизайнерами. Але український дизайн дуже просунутий. Тому побачимо.

Чому компанія вирішила, що саме зараз час виходити на український ринок? Що змінилося після багатьох років вагань?
Ф.О.:
Ми розглядали багато країн, і так, ми придивлялися до України дуже довгий час. Завжди дуже важко точно сказати, чи це ідеальний час для виходу на той чи інший ринок. Якщо я не помиляюся, українська економіка зростає протягом останніх 2,5 років. Подорожуючи містом, я бачив дуже багато стильно одягнених людей. Тому ми відчуваємо, що тут є великий інтерес до моди. Економіка зростає, середній клас теж. Ми сподіваємося, що маємо дуже конкурентну пропозицію. Тому ми вважаємо, що зараз гарний час, і віримо, що в України попереду дуже багато успішних років. Як і у H&M в Україні.

Чи планується виводити на український ринок інші бренди H&M Group (COS, & Other Stories, Monki та ін.)?
Ф.О.: На кожному новому ринку ми починаємо з бренду H&M. Розвиваючи цей напрямок, ми хочемо зрозуміти, як тут все працює. Щодо інших брендів новин поки що немає. Але ми маємо великі сподівання.

Скільки співробітників вже працюють у українському підрозділі компанії?
Д.Ф.: Виходячи на новий ринок, ми зазвичай організовуємо день відкритих дверей, щоб привітати людей, які хотіли б з нами працювати. В Україні цей захід викликав величезний інтерес. Потім претенденти пройшли через рекрутинговий процес. Ми дивилися не лише на рівень компетенції, але й на те, чи підійдуть вони компанії, а їм – наші цінності. В цілому перед відкриттям першого магазину в нас працювало більше 140 чоловік.

Ф.О.: Я чув від своїх колег, що у нас фантастичні менеджери в магазині. Досвід і компетенції можна знайти будь де, але вони мають поєднуватися з ціннісною базою. І коли це відбувається, зазвичай люди з першого у країні магазину та офісу серйозно виростають всередині компанії. Ми дуже сподіваємося, що H&M буде потужно зростати в Україні, що означає величезну кількість можливостей для співробітників.

Чи запускатиме компанія свої КСО-проекти в Україні? Наприклад, програму утилізації непотрібного одягу?

Д.Ф.:  У нас є декілька ініціатив, що працюють по всьому світу. В Україні вони також будуть розвиватися. Наприклад, зараз можна принести до нашого магазину непотрібний одяг або текстиль. Не важливо якого він бренду. За це покупець отримує сертифікат на 40 гривень на наступну покупку. Але найголовніше у цьому – дати другий шанс, друге життя одягу, який можна повторно використати або пустити у переробку. За час існування цієї ініціативи ми вже зібрали більше 18 тон текстилю.

Валентина Дудко

Читайте також