Перейти к основному содержанию

"Цей рік має стати проривним для запуску іпотеки" – Ольга Соловей

пт, 02/14/2020 - 11:18

Засновниця Українського клубу нерухомості (URE Club) Ольга Соловей вважає, що необхідно заборонити продаж будь-яких об’єктів нерухомості до того як отримані усі необхідні документи.

Про це вона сказала у інтерв’ю Monitor Estate.

"У мене радикальна позиція – я б заборонила продаж усіх об’єктів нерухомості до того як отримані документи. Це шлях більшості цивілізованих ринків і ми повинні також це зробити", – зазначила вона.

При цьому, Соловей додала, що у забудовників немає інструментів кредитування, іпотеки, тому у них немає ресурсів, щоб спершу будувати, а потім чекати, коли прийде клієнт.

На запитання про те, коли буде іпотека і навіщо вона потрібна, засновниця URE Club звернула увагу, що іпотека – це соціально спрямований інструмент, який допоможе розв’язати низку питань.

"Це і робочі місця, і доступність житла, і можливість стримати робочу міграцію в країні, тому що у людей буде прив’язка залишатися тут, у своїй країні". На її думку, потрібно закривати ризики, вирішувати проблеми, які існують на шляху до доступного іпотечного кредитування, робити все, аби запустити іпотеку.

"Цей рік має стати проривним, щоб запустити іпотеку. Для цього є необхідні економічні умови, є жорстка необхідність соціальна і у держави є можливість зрозумілими кроками запустити цю програму", - повідомила Ольга Соловей.

Читайте також: Іпотека – інструмент стрімкого розвитку економіки

Вона переконана, що першочерговими кроками на шляху до іпотеки має бути боротьба із корупцією та нівелювання політичного впливу у галузі. "Вирішити питання корупції – і це буде такий економічний прорив", – зауважила СЕО URE Club.

Нагадуємо, на початку березня відбудеться іпотечний форум: «Іпотека – інструмент стрімкого розвитку економіки», на якому заплановано підписання меморандуму між Кабінетом міністрів України, Національним банком України та Конфедерацією будівельників України, що дасть можливість запустити доступне іпотечне кредитування вже цього року.

Організатори іпотечного форуму – Український клуб нерухомості (URE Club), PRO.Property та Конфедерація будівельників України. Захід відбудеться за підтримки ЛУН, Київміськбуд, KredoBank.

Читайте також

Український фонд стартапів приймає заявки на акселераційну програму

чт, 08/13/2020 - 17:57
Український фонд стартапів розпочав роботу грантової акселераційної програми. Зараз триває прийом заявок для акредитації акселераторів.

Білоруські облігації на біржових торгах впали до рекордного рівня за всю історії їх обігу

чт, 08/13/2020 - 17:23
Облігації Республіки Білорусь впали на біржових торгах на тлі протестів та можливих санкцій з боку Євросоюзу та США.

МЕА знизило прогноз глобального попиту на нафту на 8,1 млн барелів

чт, 08/13/2020 - 17:15
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) знизило прогноз попиту на нафту на 2020 рік.

З «Укроборонпрому» утворять дві холдингові компанії: оборонну та аерокосмічну

чт, 08/13/2020 - 16:56
Уряд планує трансформувати державний концерн «Укроборонпром» у дві керуючі державні холдингові компанії.

Прокуратура завершила слідство щодо «реєстраторів» і суддів, які заволоділи землею і приміщеннями на 200 млн грн

чт, 08/13/2020 - 16:31
Звершено досудове розслідування стосовно семи осіб, які незаконно присвоювали нерухомість та землю

Перші результати перевірок показали, що селітру в Україні зберігають за стандартами — Шмигаль

чт, 08/13/2020 - 14:13
Перші результати перевірки зберігання селітри в Україні свідчать про відповідність стандартам.