Перейти к основному содержанию

"Це залишить серйозну вм'ятину": Глава МВФ назвала головну загрозу для світової економіки

пн, 06/10/2019 - 10:44

Про це йдеться в заяві директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду ( МВФ) Крістін Лагард за результатами саміту "Великої двадцятки" (G20) в японському місті Фукуока, інформує БІЗНЕСз посиланням на CNBC.

Вона вважає, що США і Китай "самі собі наносять рани", і ця війна тарифів може "залишити серйозну вм'ятину" на світовій економіці. Тому Лагард наполягає на вжитті "рішучих заходів", які могли б запобігти скочуванню світової економіки до нової кризи.

"Є побоювання щодо ефекту [на економіку] від торгового протистояння. Існує ризик, що найбільш свіжі американо-китайські торговельні обмеження в майбутньому призведуть до скорочення інвестицій, продуктивності та зростання. Також побоювання викликає нещодавно озвучений США намір ввести мита щодо [товарів] Мексики", — сказала Лагард.

Крім того, ще одну загрозу для зростання світової економіки розпорядник МВФ вбачає у низьких процентних ставках. За її словами, незважаючи на "обережні ознаки стабілізації", які демонструє світова економіка, у багатьох розвинених економіках зростає рівень боргу, а ринки залишаються вразливими для раптових змін у фінансових умовах.

Проте міністр фінансів США Стівен Мнучін не погодився з висновками глави МВФ. "Ясно, що спостерігається уповільнення економіки в Європі, уповільнення в Китаї, уповільнення в інших районах світу. Я не думаю, що це наслідок напруженості в торговельних відносинах. Це уповільнення почалося ще в минулому році", - сказав Мнучін.

Він також додав, що президент США Дональд Трамп і голова КНР Сі Цзіньпін планують зустрітися на саміті "двадцятки", який пройде в японській Осаці 28-29 червня.

Нагадаємо:

  • за результатами дводенного саміту в японському місті Фукуока міністри фінансів та керівники центральних банків країн Великої двадцятки (G20) запропонували реформувати міжнародні податкові правила для великих технологічних компаній, таких як Google і Facebook.
  • у травні 2019 року відбулася ескалація торговельного конфлікту між США та Китаєм. На початку травня, після невладих переговорів з китайською стороною, президент США Дональд Трамп оголосив про підвищення з 10 до 25% мит на китайські товари на $200 млрд. До цього часу Китай платив США мита в розмірі 25% на високотехнологічні товари вартістю $50 млрд і 10% - на інші товари вартістю $200 млрд. У відповідь на цей крок Китай з 1 червня підвищив мита на американські товари на $60 млрд.

 

Читайте також