Перейти к основному содержанию

Торговельним залам в Україні дозволили "рости" без обмежень

ср, 05/08/2019 - 10:37

Торговельні зали супермаркетів, магазинів, ринків та інших підприємств торгівлі в Україні більше не будуть обмежуватися за висотою.

Відповідні зміни містяться у новому ДБН "Підприємства торгівлі", оприлюдненому в Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, повідомляє БІЗНЕС.

Згідно з опублікованими змінами, допускається збільшувати висоту поверхів із торговельними залами за відповідного обгрунтування щодо механізації, обладнання чи конструкції.

При цьому  мінімальна висота від підлоги до стелі має складати 3 м (як і раніше), а для двосвітних торговельних залів – не менше 5,8 м за наявності антресолей. "Тепер ми ці обмеження прибрали і ввели можливість проектувати сучасні та цікаві торгівельні об’єкти будь-якої висоти, як це роблять у всьому цивілізованому світі", – повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Оновлені норми ДБН поширюються на проектування нових, реконструкцію і розширення існуючих будівель та окремих приміщень підприємств роздрібної торгівлі (магазинів, ринків) за винятком будинків оптової торгівлі, автосалонів і магазинів автозапчастин, зброї, складів будівельних матеріалів, виробничих фірм та магазинів тимчасового функціонування.

Зміни офіційно вступають в дію з 1 серпня цього року.

Изображение удалено.

Інфографіка: Конфедерація будівельників України/ Facebook

Довідка: Удіючих нормах ДБН щодо підприємств торгівлі існували обмеження щодо проектування висоти торговельних залів у супермаркетах та інших магазинах. Висоту поверхів будівель приймали, як правило, 3,3 м (не менше 3 м від підлоги до стелі).

За обґрунтування (механізація, обладнання, конструкції) допускалось збільшувати висоту поверхів із торговельною залою площею більше 400 м2 до 3,6 м, а більше 1000 м2 – до 4,8 м.

Висоту двосвітних торговельних залів допускається приймати 4,8 м за наявності антресолей. Висоту поверху із торговельною залою у разі кондиціонування повітря рекомендувалось приймати не більше 4,2 м.

Читайте також

Бізнесмени та експерти – владі: Не проїдайте те, що вдається детінізувати

ср, 09/23/2020 - 14:10
Про це та інші актуальні теми говорили на щорічному Форумі "Діалог громадянського суспільства, бізнесу і влади", який відбувся 22 вересня.

Проект бюджету 2021 не сподобається МВФ - CASE Україна

пн, 09/21/2020 - 14:08
Уряду доведеться пояснювати МВФ оптимістичні, ризиковані та недоплановані цифри бюджету-2021, вважають експерти

Лише 21% персоналу українських компаній добре володіють англійською

ср, 09/16/2020 - 16:07
Найбільше уваги корпоративному навчанню з англійської приділяють у галузі важкої промисловості та IT.

Перший об’єкт «Укрспирту» виставили на приватизацію

вт, 09/15/2020 - 17:50
Перший об`єкт державного підприємства «Укрспирт» 15 вересня виставили на приватизацію через електронний майданчик Prozorro.Продажі.

Система Prozorro інтегрувалася з Держказначейством

вт, 09/15/2020 - 17:29
Система електронних публічних закупівель Prozorro інтегрувалася з Державною казначейською службою України.

Дія.Бізнес запускає серію навчальних ефірів для підприємців

вт, 09/15/2020 - 16:10
Національний проєкт із розвитку підприємництва Дія.Бізнес спільно зі школою Ecoma запускають серію ефірів для підприємців «Інтернет-прорив: як зробити свою справу прибутковою».