Перейти к основному содержанию

Приватна тяга: В Україні хочуть запустити експеримент на збиткових ділянках залізниці

пн, 04/22/2019 - 13:57

До експерименту щодо використання приватної тяги на залізниці планують залучити асоціації виробників і клієнтів "Укрзалізниці" (УЗ).

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян в інтерв'ю виданню Delo.ua, інформує БІЗНЕС.

Він зазначив, що наразі в Україні немає заборони на використання приватної тяги, "просто самим законодавством не передбачена така можливість". "Тому умови для експерименту є. Мало того, для багатьох може здатися новиною, але пасажирські поїзди Hyundai досі ходять в експериментальному тестовому режимі. В умовах проведення експерименту з приватної тягою для нас ключовою умовою є безпека. Як тільки необхідні параметри будуть досягнуті, ми готові приступати до експерименту", - зазначив Омелян.

Міністр повідомив, що до участі в експерименті планується залучити ключові асоціації виробників і клієнтів "Укрзалізниці". "Вони повинні дати нам загальне бачення того, на яких ділянках інфраструктури УЗ вони готові брати участь в експерименті. Єдина наша умова, щоб він не проводився на найприбутковіших ділянках УЗ - це повинні бути збиткові ділянки УЗ, на яких бізнес покаже прибуток. В експерименті братимуть участь і виробники руди, і зерна", - розповів Омелян.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року Верховна Рада України не ухвалила законопроект щодо допуску приватної тяги на магістраль. Передбачалося, що організацією перевезень пасажирів і вантажів можуть займатися перевізники як з ініціативи Міністерства інфраструктури, так і за власною ініціативою. При цьому за УЗ залишалася роль оператора інфраструктури. Таком вказаним законопроектом визначалися відповідальність перевізників, тарифна політика, умови доступу до інфраструктури.

12 березня 2019 року міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що цього року в Україні в експериментальному режимі запровадять приватну тягу на залізниці, що, серед іншого, дозволить вирішити "застарілі проблеми з перевезенням аграрної продукції".

Читайте також

Бізнесмени та експерти – владі: Не проїдайте те, що вдається детінізувати

ср, 09/23/2020 - 14:10
Про це та інші актуальні теми говорили на щорічному Форумі "Діалог громадянського суспільства, бізнесу і влади", який відбувся 22 вересня.

Проект бюджету 2021 не сподобається МВФ - CASE Україна

пн, 09/21/2020 - 14:08
Уряду доведеться пояснювати МВФ оптимістичні, ризиковані та недоплановані цифри бюджету-2021, вважають експерти

Лише 21% персоналу українських компаній добре володіють англійською

ср, 09/16/2020 - 16:07
Найбільше уваги корпоративному навчанню з англійської приділяють у галузі важкої промисловості та IT.

Перший об’єкт «Укрспирту» виставили на приватизацію

вт, 09/15/2020 - 17:50
Перший об`єкт державного підприємства «Укрспирт» 15 вересня виставили на приватизацію через електронний майданчик Prozorro.Продажі.

Система Prozorro інтегрувалася з Держказначейством

вт, 09/15/2020 - 17:29
Система електронних публічних закупівель Prozorro інтегрувалася з Державною казначейською службою України.

Дія.Бізнес запускає серію навчальних ефірів для підприємців

вт, 09/15/2020 - 16:10
Національний проєкт із розвитку підприємництва Дія.Бізнес спільно зі школою Ecoma запускають серію ефірів для підприємців «Інтернет-прорив: як зробити свою справу прибутковою».