Перейти к основному содержанию

Представники бізнесу підписали відкриту заяву на підтримку Громадської ради доброчесності

ср, 04/04/2018 - 09:17

Підприємці вважають, що успіх економічних реформ залежить від реалізації судової реформи за активної участі представників громадськості

Оскільки ініціатором судової реформи був Президент України, а її хід залежить від законодавчої підтримки, представники бізнесу звертаються до Президента та Голови ВРУ, а також до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Безпрецендентна заява народилася в процесі обговорення системи взаємовідносин бізнесу та правоохоронців в Україні в рамках круглого столу «100 днів Закону «СтопМаскиШоу»: заточуємо інструменти». Незалежний, справедливий суд, фактично, є останньою надією бізнесу серед державних установ. Якщо судова реформа не дасть результатів бізнес розроблятиме моделі самоорганізації для захисту від корупційного тиску, який тільки зростає.

Зміна правил гри стане відчутною після перезавантаження МВС, ГПУ, ДФС та СБУ. Арбітром у взаєминах бізнесу та силовиків має стати  незалежний та професійний суд в Україні, який ухвалює рішення про проведення обшуків, вилучення тощо. Зважаючи на публічну позицію Громадської ради доброчесності (ГРД), було прийнято рішення сформувати власну позицію щодо участі ГРД у процесі оцінювання суддів.

Представники бізнесу вважають, що у наступні кілька днів вирішиться питання чи буде процес оцінювання суддів формальним конвеєром, або ж висновки ГРД стануть фільтром, який відсіє корупціонерів та політично залежних суддів.

Заява відкрита до підписання і залишиться такою навіть після її публічного оприлюднення.

Президенту України Порошенку П.О.

Голові Верховної Ради України Парубію А.В.

Вищій кваліфікаційній комісії суддів України

Відкрита заява бізнесу на підтримку дій Громадської ради доброчесності

Ми, представники бізнесу, власники, що підписали цю заяву, підкреслюємо актуальність реалізації судової реформи як важливого чиннику становлення прозорого та стабільного бізнес-середовища.  Реформа передбачає очищення та оновлення суддівського корпусу під системним громадським контролем, незалежність суддів, усунення можливості політичного впливу на призначення, переведення та звільнення суддів.

Ми уважно спостерігаємо за діяльністю Громадської ради доброчесності (ГРД) при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України (ВККСУ). Важаємо цей орган важливим елементом судової реформи та таким, що сприяє відновленню довіри до вітчизняних судів і становленню правової держави в Україні.

Останні події навколо Громадської ради доброчесності та оприлюднена нею заява щодо припинення участі Громадської ради доброчесності у процесі кваліфікаційного оцінювання суддів викликали наше занепокоєння.

Ми стурбовані тим, що при кваліфікаційному оцінюванні судів висновки Громадської ради доброчесності не розглядались ВККСУ під різними приводами, рекомендації ГРД не брались до уваги, а тому не вважаємо, що оцінювання суддів відбувалось прозоро. Ми усвідомлюємо, що на сьогодні ГРД не стала невід’ємним елементом судової реформи та що немає жодних гарантій, що вона матиме вплив у майбутньому.

Вважаємо таку ситуацію неприпустимою та такою, що ставить під загрозу хід реформи. Такі події несуть негативні наслідки не тільки для всього українського суспільства, але і завдають значної шкоди міжнародному іміджу нашої країни.

Висловлюємо підтримку позиції ГРД, що відновлення оцінювання суддів має сенс за умови:

 1. Запровадження реалістичного графіку оцінювання суддів;
 2. Прозорості процедур оцінювання, за яких суспільству буде відомо про те, як голосував які бали і за що виставляв кожному з суддів кожен член ВККС;
 3. Скасування положень, які дозволяють ігнорувати висновки Громадської ради доброчесності;
 4. Усунення від процесу оцінювання членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, доброчесність яких викликає сумнів;
 5. Надання представникам громадськості реальних повноважень з оцінки доброчесності суддів.

Вважаємо необхідним не лише відновлення повноцінної роботи ГРД, а й використання унікального досвіду роботи громадянського суспільства у інших сферах, зокрема, вважаємо необхідним створення Громадської ради доброчесності для участі у відборі керівників 24 териториальних органів Державної фіскальної служби.

З повагою

підписанти:

 1. Українська Асоціація Виробників Електротехніки
 2. Українська Бізнес Асоціація
 3. Всеукраїнське об'єднання роботодавців Укрлегпром
 4. Асоціація імпортерів та дистриб‘юторів автокомпонентів «АЇДА»
 5. «Українська Федерація Індустрії Безпеки»
 6. Асоціація «Українські технології товарно-грошового обігу»
 7. (список відкритий)
 8. ….

Якщо ви підтримуєте публічну позицію бізнесу щодо очищення судової влади – напишіть координаторам цієї акції на поштову адресу grd@business.ua і ми внесемо Вас у коло підписантів.

Читайте також

Кабмін схвалив законопроєкт, що дозволить аграріям ввозити племінних тварин до України без сплати ПДВ

чт, 08/13/2020 - 10:14
Кабінет міністрів схвалив законопроєкт «Про внесення зміни до пункту 197.18 статті 197 Податкового кодексу України щодо уточнення кодів УКТ ЗЕД племінних чистопородних тварин».

Зеленський підписав закон про сільськогосподарські кооперативи

чт, 08/13/2020 - 09:48
​​​​​​​Президент України Володимир Зеленський підписав Закон № 819-ІХ «Про сільськогосподарську кооперацію».

Близько 10 тис. т селітри у порту "Южний" можуть загрожувати тисячам людей

ср, 08/12/2020 - 18:16
Поруч знаходяться великі партії карбаміду та аміаку.

Нафта Brent подорожчала до $45,11 за барель

ср, 08/12/2020 - 17:52
Ціни на нафту еталонних марок зросли у очікуваннях на публікацію звіту Міненерго США про запаси в країні.

Кабмін передав ФДМУ 200 об'єктів для приватизації

ср, 08/12/2020 - 17:40
Кабінет міністрів України на засіданні 12 серпня прийняв розпорядження «Про передачу об'єктів державної власності в сферу управління Фонду державного майна» для їх подальшої приватизації.

«IT Ukraine» пропонує допомогу білоруським ІТ-шникам, які не можуть працювати через відключення інтернету

ср, 08/12/2020 - 17:25
Асоціація «IT Ukraine» пропонує базову підтримку для ІТ-компаній з Біллорусі, які через відключенні Інтернету та відсутність мобільного з’язку не можуть виконувати свої зобов’язання перед клієнтами та партнерами та несуть фінансові та репутаційні збитки.