Перейти к основному содержанию

Енерговиробники скаржаться на невиплати за «зеленим» тарифом. «Гарантований покупець» пояснив ситуацію

пт, 07/26/2019 - 18:00

Постачальники «зеленої» енергетики стверджують, що державне підприємство «Гарантований покупець» вкотре не виконало свої зобов’язання і не компенсувало вартість згенерованої ними електроенергії. 

Про це стало відомо з повідомлень директорів компаній, що працюють у сфері ВДЕ, інформує БІЗНЕС.

За їхніми словами, після впровадження нового ринку електроенергії почались проблеми щодо виконання державою своїх зобов’язань. Зокрема, вони стверджують, що ні старий покупець ДП «Енергоринок», ні новий «Гарантований покупець» не виконують своїх зобов’язань перед постачальниками енергії з альтернативних джерел.

«Це суттєво підриває інвестиційну привабливість України та вже поставило під загрозу реалізації низки масштабних інвестиційних проектів від міжнародних інвесторів», –заявляють постачальники «зеленої» енергетики.

У коментарі БІЗНЕСу директор ДП «Гарантований покупець» Костянтин Петриковець визнав проблему невиплат за «зеленим» тарифом, але запевняє, що це залежить не від держпідприємства.

«Це не ми створюємо таку ситуацію. Є рішення Окружного суду, яке зупинило дію тарифів НЕК «Укренерго», в яких передбачено джерело для компенсації «зелених». У зв`язку з цим рішенням ми не отримали коштів від НЕК «Укренерго» і, відповідно, не змогли доплатити до тих розмірів, які ми повинні були сплатити «зеленим», – пояснює Петриковець.

За його даними, на сьогоднішній день борг перед постачальниками «зеленої» енергетики складає близько 1 млрд грн.

Директор держпідприємства також повідомив, що для вирішення проблеми розрахунків з виробниками «зеленої» енергії було подано апеляційну скаргу на рішення Окружного суду, а також клопотання про прискорення розгляду цієї справи. Тому, як зазначає Петриковець, все залежатиме від подальних рішень суду.

Нагадаємо:

  • 1 липня в Україні запрацювала нова модель ринку електроенергії. Ціни на електроенергію більше не встановлює державний регулятор НКРЕКП: відтепер виробники продають  свій товар за двосторонніми контрактами на вільному ринку.
  • Наприкінці червня Окружний адмінсуд Києва задовольнив клопотання «Нікопольського заводу феросплавів», що належить олігарху Ігорю Коломойському, та призупинив постанови НКРЕКП про встановлення на друге півріччя 2019 року тарифів для оператора системи передачі електроенергії НЕК «Укренерго».
  • В «Укренерго» заявили, що через вказане рішення суду виробники електроенергії з відновлювальних джерел енергії не зможуть отримати свою компенсацію і це призведе до колапсу на енергоринку.
  • 22 липня був поданий новий позов щодо скасування постанови НКРЕКП, яка регулює встановлення тарифу на передачу електроенергії магістральними та міждержавними мережами з 1 серпня 2019 року.  Учасники енергоринку попереджають, що якщо суд призупинить дію і цієї постанови, то буде заблокована фактично робота всього нового ринку електроенергії.
  • Згідно з даними, опублікованими на сайті Міненерго, щорічні виплати за вироблену електроенергію за «зеленим» тарифом з урахуванням об’єктів, введених в експлуатацію до 2021 року, становитимуть 1,8 млрд євро.

Читайте також

Silvaco купує компанію що розробляє рішення в сфері автоматизації проектування інтегральних мікросхем POLYTEDA CLOUD

вс, 01/24/2021 - 12:34
Придбання розширює можливості компанії по швидкій фізичній перевірці конструкцій ІС перед створенням і виробництвом масок.

SpaceX вивела на орбіту 1000 супутників для запуску системи глобального інтернету

чт, 01/21/2021 - 09:17
Важка ракета-носій Falcon 9 в середу, 20 січня, успішно вивела на низьку навколоземну орбіту нову партію з 60 міні-супутників, призначених для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Придбана Сазоновим та Ігнатюком КУА "Автоальянс-XXI сторіччя" під новою назвою SI Capital запускає перші фонди для інвестицій в агро

ср, 01/20/2021 - 09:54
Засновник і екс-власник інвестгрупи "Сократ" Роман Сазонов і співвласник агробізнесу "ІДЕК-Груп" Юрій Ігнатюк завершили операцію з купівлі у Анатолія і Катерини Отченаша та інших акціонерів ПрАТ "Компанія з управління активами (КУА)" Автоальянс-XXI сторіччя "і запускають два інвестиційних фонди для інвестицій - в агрокомпанії і сільгосп змелю.

Україна готує контракт на закупівлю французьких локомотивів Alstom - посол

вт, 01/19/2021 - 18:50
Україна готує контракт на закупівлю електровозів компанії Alstom, який може бути підписаний під час візиту в Україну президента Франції Еммануеля Макрона. Про це повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко під час онлайн конференції "Сім років після Майдану".

Оформити відправлення за 30 секунд: Meest запустив чатботи у Viber та Telegram

вт, 01/19/2021 - 17:59
Створювати, оплачувати та відстежувати посилки тепер можна у популярних месенджерах

Ізраїльська компанія почала випускати батареї для електрокарів, що заряджаються за 5 хвилин

вт, 01/19/2021 - 16:54
Ізраїльська компанія StoreDot вперше почала виробляти акумулятори, здатні повністю заряджатися за 5 хвилин, повідомляє The Guardian. Такі батареї істотно прискорять і без того зростаючу популярність електромобілів.