Перейти к основному содержанию

Ставка з ризиком: Доходність активів страховиків може знизитись на 40-50%

сб, 05/16/2020 - 19:46

<p><em>Олександр Залєтов, член Нацкомфінпослуг</em></p>

Наприкінці 2019 р. на банківських рахунках знаходилося понад 15 млрд грн коштів страхових компаній. А інвестування вільних коштів в ОВДП склало при цьому майже 10 млрд грн. Це забезпечило страховикам інвестиційний дохід за 2019 р. у розмірі майже 2 млрд грн з відсотків по банківських вкладах та понад 1 млрд грн — по облігаціях.

Суттєве зниження ставок як по депозитах, так і по ОВДП призведе до відповідного зниження інвестиційної доходності активів страховиків на 40-50%. Водночас зазначена тенденція збільшить для страховиків привабливість корпоративних облігацій та інвестування в економіку країни за напрямками, визначеними державою.

У зв’язку із цим Нацкомфінпослуг розпочала дискусію з представниками ринку щодо внесення змін до постанови Кабміну #1211 від 17 серпня 2002 р. “Про затвердження напрямів інвестування галузей економіки за рахунок коштів страхових резервів”.

Крім того, з метою забезпечення диверсифікації активів страхових компаній і підвищення їхньої прибутковості Нацкомфінпослуг пропонує також ввести таку категорію, як іпотечні облігації, емітентом яких є Державна іпотечна установа — фінансова установа, більш ніж 50% корпоративних прав якої належать державі або державним банкам; або зобов’язання за якими забезпечені державною гарантією; або якщо понад 50% корпоративних прав їхнього емітента належать державі або державним банкам, — разом не більше 20% страхових резервів.

У разі внесення до Податкового кодексу змін, спрямованих на розвиток корпоративного страхування життя як інструмента підвищення соціального захисту і мотивації трудових ресурсів (зняття або скорочення розміру єдиного соціального внеску за договорами накопичувального довгострокового страхування життя), потреби компаній зі страхування життя з купівлі ОВДП для формування довгострокового інвестиційного портфеля значно зростуть, навіть за умови зменшення їхньої доходності.

Читайте також