Перейти к основному содержанию

Мін’юст США вимагає конфіскувати майно Коломойського на $70 млн

пт, 08/07/2020 - 10:40

Сполучені Штати Америки подали дві скарги про цивільну конфіскацію до Окружного суду США у Флориді. У скаргах стверджується, що комерційна нерухомість у Луїсвілі, Кентуккі та Далласі, штат Техас придбана за кошти, незаконно присвоєні з українського «ПриватБанку», та підлягає конфіскації.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Мін’юсту США.

У скаргах також стверджується, що Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, які були власниками «ПриватБанку», присвоїли з банку мільярди доларів. Вони отримували шахрайські позики та кредитні лінії приблизно з 2008 до 2016 року, коли схема була розкрита, а банк був націоналізований Національним банком України. У скаргах стверджується, що вони відмивали частину злочинних коштів, використовуючи масив банківських рахунків підставних компаній, насамперед у кіпрській філії «ПриватБанку», перш ніж перерахувати кошти до США. Як стверджується у скарзі, позики рідко поверталися, за винятком, коли вони були отримані за більш очевидними шахрайськими схемами.

Крім того, у скаргах зазначається, що у Сполучених Штатах спільники Коломойського та Боголюбова, Мордекай Корф та Уріел Лейбер, створили мережу організацій, які, як правило, мали одну з варіацій назви Optima, для подальшого відмивання незаконно привласнених коштів та інвестування їх. Вони придбали нерухомість і бізнеси на сотні мільйонів доларів по всій країні, включаючи нерухомість, яка підлягає конфіскації: офісну вежу у Луїсвілі, відому як PNC Plaza, і офісний парк у Далласі, відомий як колишня штаб-квартира CompuCom. Загальна вартість будівель становить приблизно 70 мільйонів доларів.

Також у повідомленні наголошується, що скарги є лише звинуваченням, а всі обвинувачені вважаються невинними доки їх вину не буде доведено в суді.

Нагадаємо, у вівторок ФБР провела обшуки у офісах фірм у Клівленді, власником якої, за даними ЗМІ, є зокрема український олігарх Ігорь Коломойський.

На початку 2019 року стало відомо, що Коломойський і його партнери по компанії Optima Management є найбільшими гравцями на місцевому ринку офісної нерухомості.

На початку 2020 — з’явилася інформація про те, що Коломойський знаходиться під слідством федерального великого журі США за звинуваченням у відмиванні сотень мільйонів доларів у сфері нерухомості.

Читайте також

«Датагруп» побудувала корпоративну мережу для мережі АЗС SUNOIL

ср, 07/07/2021 - 16:35
«Датагруп» реалізувала проєкт із побудови єдиної корпоративної мережі для національної мережі АЗС SUNOIL.

Спільне підприємство Bosch та BASF зі smart-землеробства починає свою роботу

ср, 07/07/2021 - 15:17
Органи по контролю за злиттям надали свій офіційний дозвіл Досвідчена команда керівників та нова компанія, яка готується до зростання Розумне розпилення препаратів забезпечує точну ідентифікацію та управління ризиками, які с

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.

«Датагруп» завершила підписання угоди щодо придбання 100 % групи компаній Volia

вт, 06/08/2021 - 11:47
7 червня 2021 р., Київ, Україна – «Датагруп», яка є одним із провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, оголосила сьогодні, що завершила підписання угоди щодо придбання компанії Volia – провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу.

Медичний онлайн-хаб Doc.ua і сервіс кур'єрської доставки Glovo почали співпрацю

вт, 06/01/2021 - 13:45
Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який включає понад 2 тис. аптек по всій Україні, почав співпрацю з сервісом швидкої кур'єрської доставки Glovo. Тепер медицина стала ще доступнішою! Уже зараз товари Аптеки Doc.ua доступні в додатку Glovo для замовлення.

Нове дослідження SAP: ініціативи зі сталого розвитку − виклик для бізнесу

чт, 05/27/2021 - 13:26
SAP SE провела дослідження «Improving the Environment at Planetary Scale: A Survey of Business Drivers and Actions», у якому взяли участь 7400 керівників компаній із 19 країн і 16 галузей промисловості.