Перейти к основному содержанию

Мін’юст США вимагає конфіскувати майно Коломойського на $70 млн

пт, 08/07/2020 - 10:40

Сполучені Штати Америки подали дві скарги про цивільну конфіскацію до Окружного суду США у Флориді. У скаргах стверджується, що комерційна нерухомість у Луїсвілі, Кентуккі та Далласі, штат Техас придбана за кошти, незаконно присвоєні з українського «ПриватБанку», та підлягає конфіскації.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Мін’юсту США.

У скаргах також стверджується, що Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, які були власниками «ПриватБанку», присвоїли з банку мільярди доларів. Вони отримували шахрайські позики та кредитні лінії приблизно з 2008 до 2016 року, коли схема була розкрита, а банк був націоналізований Національним банком України. У скаргах стверджується, що вони відмивали частину злочинних коштів, використовуючи масив банківських рахунків підставних компаній, насамперед у кіпрській філії «ПриватБанку», перш ніж перерахувати кошти до США. Як стверджується у скарзі, позики рідко поверталися, за винятком, коли вони були отримані за більш очевидними шахрайськими схемами.

Крім того, у скаргах зазначається, що у Сполучених Штатах спільники Коломойського та Боголюбова, Мордекай Корф та Уріел Лейбер, створили мережу організацій, які, як правило, мали одну з варіацій назви Optima, для подальшого відмивання незаконно привласнених коштів та інвестування їх. Вони придбали нерухомість і бізнеси на сотні мільйонів доларів по всій країні, включаючи нерухомість, яка підлягає конфіскації: офісну вежу у Луїсвілі, відому як PNC Plaza, і офісний парк у Далласі, відомий як колишня штаб-квартира CompuCom. Загальна вартість будівель становить приблизно 70 мільйонів доларів.

Також у повідомленні наголошується, що скарги є лише звинуваченням, а всі обвинувачені вважаються невинними доки їх вину не буде доведено в суді.

Нагадаємо, у вівторок ФБР провела обшуки у офісах фірм у Клівленді, власником якої, за даними ЗМІ, є зокрема український олігарх Ігорь Коломойський.

На початку 2019 року стало відомо, що Коломойський і його партнери по компанії Optima Management є найбільшими гравцями на місцевому ринку офісної нерухомості.

На початку 2020 — з’явилася інформація про те, що Коломойський знаходиться під слідством федерального великого журі США за звинуваченням у відмиванні сотень мільйонів доларів у сфері нерухомості.

Читайте також