Перейти к основному содержанию

Мін’юст США вимагає конфіскувати майно Коломойського на $70 млн

пт, 08/07/2020 - 10:40

Сполучені Штати Америки подали дві скарги про цивільну конфіскацію до Окружного суду США у Флориді. У скаргах стверджується, що комерційна нерухомість у Луїсвілі, Кентуккі та Далласі, штат Техас придбана за кошти, незаконно присвоєні з українського «ПриватБанку», та підлягає конфіскації.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Мін’юсту США.

У скаргах також стверджується, що Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, які були власниками «ПриватБанку», присвоїли з банку мільярди доларів. Вони отримували шахрайські позики та кредитні лінії приблизно з 2008 до 2016 року, коли схема була розкрита, а банк був націоналізований Національним банком України. У скаргах стверджується, що вони відмивали частину злочинних коштів, використовуючи масив банківських рахунків підставних компаній, насамперед у кіпрській філії «ПриватБанку», перш ніж перерахувати кошти до США. Як стверджується у скарзі, позики рідко поверталися, за винятком, коли вони були отримані за більш очевидними шахрайськими схемами.

Крім того, у скаргах зазначається, що у Сполучених Штатах спільники Коломойського та Боголюбова, Мордекай Корф та Уріел Лейбер, створили мережу організацій, які, як правило, мали одну з варіацій назви Optima, для подальшого відмивання незаконно привласнених коштів та інвестування їх. Вони придбали нерухомість і бізнеси на сотні мільйонів доларів по всій країні, включаючи нерухомість, яка підлягає конфіскації: офісну вежу у Луїсвілі, відому як PNC Plaza, і офісний парк у Далласі, відомий як колишня штаб-квартира CompuCom. Загальна вартість будівель становить приблизно 70 мільйонів доларів.

Також у повідомленні наголошується, що скарги є лише звинуваченням, а всі обвинувачені вважаються невинними доки їх вину не буде доведено в суді.

Нагадаємо, у вівторок ФБР провела обшуки у офісах фірм у Клівленді, власником якої, за даними ЗМІ, є зокрема український олігарх Ігорь Коломойський.

На початку 2019 року стало відомо, що Коломойський і його партнери по компанії Optima Management є найбільшими гравцями на місцевому ринку офісної нерухомості.

На початку 2020 — з’явилася інформація про те, що Коломойський знаходиться під слідством федерального великого журі США за звинуваченням у відмиванні сотень мільйонів доларів у сфері нерухомості.

Читайте також

Стартували податкові перевірки 2022

вт, 01/25/2022 - 15:59
ДПС України розмістила на своєму сайті графік планових податкових перевірок на 2022 рік.

Аналітика стану українського бізнесу: на порталі Дія.Бізнес запустили новий сервіс

вт, 01/25/2022 - 15:37
Даний сервіс представляє собою інструмент для аналізу стану українського бізнесу на основі відкритих даних.

Нацбанк послабив курс гривні

вт, 01/25/2022 - 08:59
Національний банк України на вівторок, 25 січня 2022 року, послабив офіційний курс гривні на 6 копійок - до 28,3749 грн за долар. 

У Києві відбудеться енергетичний бізнес-форум за участю міжнародних партнерів

вт, 01/25/2022 - 08:52
У середині 2022 року заплановано проведення енергетичного бізнес-форум у Києві за участю керівництва Єврокомісії та міжнародних партнерів.

Бізнес продовжує прогнозувати пожвавлення ділової активності – опитування

пт, 01/21/2022 - 20:29
На тлі поступового поліпшення оцінок щодо поточного стану підприємств зберігаються оптимістичні очікування щодо їх розвитку.

У 2021 р. Україна зібрала рекордний урожай зернових – зернобобових та олійних культур

пт, 01/21/2022 - 19:44
Україна в 2021 році зібрала рекордний урожай зернових, зернобобових і олійних культур у 106 млн тонн: зернових і зернобобових – 84 млн грн і олійних – 22,6 млн тонн