Перейти к основному содержанию

Ціни на продовольство зростають у всьому світі: рослинні олії та молоко подорожчали найбільше — ФАО

чт, 08/06/2020 - 16:42

Ціни на продовольство у світі продовжують зростати другий місяць поспіль, причому найзначніше подорожчали рослинні масла і молочна продукція.

Про це йдеться у спеціалізованій доповіді ФАО.

Зазначається, що середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО в липні склало 94,2 пункти, що на 1,2% більше, ніж у червні, і майже на 1% вище, ніж у липні 2019 року. Індекс продовольчих цін ФАО використовується для відстеження міжнародних цін на найбільш ходові продовольчі товари.

Індекс цін на рослинні олії ФАО виріс на 7,6% в порівнянні з його червневим значенням і досяг максимального за останні п'ять місяців рівня: зростання міжнародних котирувань на основні види рослинних олій обумовлене очікуваним зниженням обсягів виробництва, як у випадку пальмової олії, а також активізацією міжнародного імпортного попиту і браком робочих-мігрантів.

Значення Індексу цін на молочні продукти ФАО збільшилося на 3,5%, причому підвищення цін зачепило всі вхідні до нього продукти: від вершкового масла і сиру до сухого молока.

Значення Індексу цін на зернові ФАО практично не змінилося в порівнянні з його червневим рівнем: з одного боку, масштабні закупівлі, зроблені Китаєм у Сполучених Штатах Америки, спровокували різке зростання цін на кукурудзу і сорго, з іншого — хороші очікування врожай рису у 2020 році привели до падіння цін на рис. Ціни на пшеницю змінилися незначно на тлі уповільнення торгової активності.

Значення Індексу цін на цукор ФАО зросло на 1,4%: обнадійливі дані за обсягом виробництва цукру в Бразилії дозволили лише частково нівелювати наслідки зростання цін на енергоносії, а також очікуване падіння виробництва цукру в Таїланді, постраждалому від затяжної посухи.

Липневе значення Індексу цін на м'ясо ФАО виявилося на 1,8% нижче, ніж місяць тому, і на 9,2% нижче відповідного періоду минулого року. Котирування свинини і яловичини в липні знизилися: імпортний попит в світі залишається нижче експортної пропозиції, незважаючи на обумовлені пандемією перебої, що відзначалися в ключових експортних регіонах. Ціни на м'ясо птиці збільшилися, що обумовлено скороченням обсягів виробництва в Бразилії через зростання цін на корми і очікуваного падіння попиту в перспективі.

У липні 2020 року охоплюваність і методика розрахунку Індексу цін на продовольство були розширені і переглянуті. З детальною інформацією про проведені зміни можна ознайомитися в останньому випуску публікації «Продовольчий прогноз».

Читайте також

Стартували податкові перевірки 2022

вт, 01/25/2022 - 15:59
ДПС України розмістила на своєму сайті графік планових податкових перевірок на 2022 рік.

Аналітика стану українського бізнесу: на порталі Дія.Бізнес запустили новий сервіс

вт, 01/25/2022 - 15:37
Даний сервіс представляє собою інструмент для аналізу стану українського бізнесу на основі відкритих даних.

Нацбанк послабив курс гривні

вт, 01/25/2022 - 08:59
Національний банк України на вівторок, 25 січня 2022 року, послабив офіційний курс гривні на 6 копійок - до 28,3749 грн за долар. 

У Києві відбудеться енергетичний бізнес-форум за участю міжнародних партнерів

вт, 01/25/2022 - 08:52
У середині 2022 року заплановано проведення енергетичного бізнес-форум у Києві за участю керівництва Єврокомісії та міжнародних партнерів.

Бізнес продовжує прогнозувати пожвавлення ділової активності – опитування

пт, 01/21/2022 - 20:29
На тлі поступового поліпшення оцінок щодо поточного стану підприємств зберігаються оптимістичні очікування щодо їх розвитку.

У 2021 р. Україна зібрала рекордний урожай зернових – зернобобових та олійних культур

пт, 01/21/2022 - 19:44
Україна в 2021 році зібрала рекордний урожай зернових, зернобобових і олійних культур у 106 млн тонн: зернових і зернобобових – 84 млн грн і олійних – 22,6 млн тонн