Перейти к основному содержанию

Ціни на продовольство зростають у всьому світі: рослинні олії та молоко подорожчали найбільше — ФАО

чт, 08/06/2020 - 16:42

Ціни на продовольство у світі продовжують зростати другий місяць поспіль, причому найзначніше подорожчали рослинні масла і молочна продукція.

Про це йдеться у спеціалізованій доповіді ФАО.

Зазначається, що середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО в липні склало 94,2 пункти, що на 1,2% більше, ніж у червні, і майже на 1% вище, ніж у липні 2019 року. Індекс продовольчих цін ФАО використовується для відстеження міжнародних цін на найбільш ходові продовольчі товари.

Індекс цін на рослинні олії ФАО виріс на 7,6% в порівнянні з його червневим значенням і досяг максимального за останні п'ять місяців рівня: зростання міжнародних котирувань на основні види рослинних олій обумовлене очікуваним зниженням обсягів виробництва, як у випадку пальмової олії, а також активізацією міжнародного імпортного попиту і браком робочих-мігрантів.

Значення Індексу цін на молочні продукти ФАО збільшилося на 3,5%, причому підвищення цін зачепило всі вхідні до нього продукти: від вершкового масла і сиру до сухого молока.

Значення Індексу цін на зернові ФАО практично не змінилося в порівнянні з його червневим рівнем: з одного боку, масштабні закупівлі, зроблені Китаєм у Сполучених Штатах Америки, спровокували різке зростання цін на кукурудзу і сорго, з іншого — хороші очікування врожай рису у 2020 році привели до падіння цін на рис. Ціни на пшеницю змінилися незначно на тлі уповільнення торгової активності.

Значення Індексу цін на цукор ФАО зросло на 1,4%: обнадійливі дані за обсягом виробництва цукру в Бразилії дозволили лише частково нівелювати наслідки зростання цін на енергоносії, а також очікуване падіння виробництва цукру в Таїланді, постраждалому від затяжної посухи.

Липневе значення Індексу цін на м'ясо ФАО виявилося на 1,8% нижче, ніж місяць тому, і на 9,2% нижче відповідного періоду минулого року. Котирування свинини і яловичини в липні знизилися: імпортний попит в світі залишається нижче експортної пропозиції, незважаючи на обумовлені пандемією перебої, що відзначалися в ключових експортних регіонах. Ціни на м'ясо птиці збільшилися, що обумовлено скороченням обсягів виробництва в Бразилії через зростання цін на корми і очікуваного падіння попиту в перспективі.

У липні 2020 року охоплюваність і методика розрахунку Індексу цін на продовольство були розширені і переглянуті. З детальною інформацією про проведені зміни можна ознайомитися в останньому випуску публікації «Продовольчий прогноз».

Читайте також

Silvaco купує компанію що розробляє рішення в сфері автоматизації проектування інтегральних мікросхем POLYTEDA CLOUD

вс, 01/24/2021 - 12:34
Придбання розширює можливості компанії по швидкій фізичній перевірці конструкцій ІС перед створенням і виробництвом масок.

SpaceX вивела на орбіту 1000 супутників для запуску системи глобального інтернету

чт, 01/21/2021 - 09:17
Важка ракета-носій Falcon 9 в середу, 20 січня, успішно вивела на низьку навколоземну орбіту нову партію з 60 міні-супутників, призначених для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Придбана Сазоновим та Ігнатюком КУА "Автоальянс-XXI сторіччя" під новою назвою SI Capital запускає перші фонди для інвестицій в агро

ср, 01/20/2021 - 09:54
Засновник і екс-власник інвестгрупи "Сократ" Роман Сазонов і співвласник агробізнесу "ІДЕК-Груп" Юрій Ігнатюк завершили операцію з купівлі у Анатолія і Катерини Отченаша та інших акціонерів ПрАТ "Компанія з управління активами (КУА)" Автоальянс-XXI сторіччя "і запускають два інвестиційних фонди для інвестицій - в агрокомпанії і сільгосп змелю.

Україна готує контракт на закупівлю французьких локомотивів Alstom - посол

вт, 01/19/2021 - 18:50
Україна готує контракт на закупівлю електровозів компанії Alstom, який може бути підписаний під час візиту в Україну президента Франції Еммануеля Макрона. Про це повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко під час онлайн конференції "Сім років після Майдану".

Оформити відправлення за 30 секунд: Meest запустив чатботи у Viber та Telegram

вт, 01/19/2021 - 17:59
Створювати, оплачувати та відстежувати посилки тепер можна у популярних месенджерах

Ізраїльська компанія почала випускати батареї для електрокарів, що заряджаються за 5 хвилин

вт, 01/19/2021 - 16:54
Ізраїльська компанія StoreDot вперше почала виробляти акумулятори, здатні повністю заряджатися за 5 хвилин, повідомляє The Guardian. Такі батареї істотно прискорять і без того зростаючу популярність електромобілів.