Перейти к основному содержанию

ДАБІ заборонила будівництво ТРЦ біля станції метро «Лісова»

чт, 08/06/2020 - 14:45

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 28 липня відмовила ТОВ «Женсан» у видачі дозволу на будівництво багатофункціонального торговельно-розважального центру біля станції метро «Лісова», до якого Кличко розпорядився збудувати прямий вихід з метрополітену.

Відповідна відмова розміщена на офіційному сайті ДАБІ, передають «Наші гроші».

Інспектор будівельного нагляду вказав на такі причини: забудова не відповідає Генплану м. Києва, у проекті не забезпечено необхідну кількість паркувальних майданчиків, розрахунок класу наслідків зроблений на підставі площі ТРЦ у 141 тис кв м, тоді як в експертному звіті проекту ТРЦ – 171 тис кв м, не надано фотокопію договору підряду на здійснення технічного нагляду та ін.

Як повідомллося раніше, у 2004 році Київрада передала ТОВ «Женсан» в оренду на 25 років для будівництва багатофункціонального торговельного центру ділянку площею 4,01 га. Цю ділянку сформували з двох частин – 2,3 га і 1,71 га, які перебували у користуванні «Київзеленбуду» і «Київавтодору» відповідно. Вказаним рішенням Київрада виключила 2,3 га з категорії земель лісового фонду. А також припинила право користування автодору 1,71 га, де планувалося будівництво підходів до станції метро. Обидві ділянки були віднесені до земель запасу житлової та громадської забудови.

Разом з тим, у містобудівних умовах та обмеженнях (МУО) проектування ТРЦ на 4,01 га, які «Женсан» отримав у березні 2019 року, вказано інше функціональне призначення ділянки – як територія зелених насаджень загального користування і частково територія вулиць та доріг – відповідно до Генплану м. Києва.

У листопаді 2019 року створена КМДА постійно діюча конкурсна комісія по залученню інвесторів виключила з переліку об’єктів, які потребують інвестицій, проект «Реконструкція станції метрополітену «Лісова» з надбудовою надземного пішохідного переходу та примикання його до торгівельно-розважального центру на вул. Кіото у Деснянському районі». Водночас комісія схвалила пропозицію ТОВ «Женсан» щодо можливості фінансування цих робіт з подальшою безкоштовною  передачею  результатів  робіт  у комунальну власність. Відтак, жодного конкурсу проведено не було.

1 липня 2020 року голова КМДА Віталій Кличко затвердив розпорядження про реконструкцію ст. м. «Лісова» з надбудовою надземного переходу, який примикатиме до майбутнього ТРЦ.

Відзначимо, що МУО видав Департамент містобудування КМДА за рішенням Окружного адмінсуду м. Києва.

Читайте також

Silvaco купує компанію що розробляє рішення в сфері автоматизації проектування інтегральних мікросхем POLYTEDA CLOUD

вс, 01/24/2021 - 12:34
Придбання розширює можливості компанії по швидкій фізичній перевірці конструкцій ІС перед створенням і виробництвом масок.

SpaceX вивела на орбіту 1000 супутників для запуску системи глобального інтернету

чт, 01/21/2021 - 09:17
Важка ракета-носій Falcon 9 в середу, 20 січня, успішно вивела на низьку навколоземну орбіту нову партію з 60 міні-супутників, призначених для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Придбана Сазоновим та Ігнатюком КУА "Автоальянс-XXI сторіччя" під новою назвою SI Capital запускає перші фонди для інвестицій в агро

ср, 01/20/2021 - 09:54
Засновник і екс-власник інвестгрупи "Сократ" Роман Сазонов і співвласник агробізнесу "ІДЕК-Груп" Юрій Ігнатюк завершили операцію з купівлі у Анатолія і Катерини Отченаша та інших акціонерів ПрАТ "Компанія з управління активами (КУА)" Автоальянс-XXI сторіччя "і запускають два інвестиційних фонди для інвестицій - в агрокомпанії і сільгосп змелю.

Україна готує контракт на закупівлю французьких локомотивів Alstom - посол

вт, 01/19/2021 - 18:50
Україна готує контракт на закупівлю електровозів компанії Alstom, який може бути підписаний під час візиту в Україну президента Франції Еммануеля Макрона. Про це повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко під час онлайн конференції "Сім років після Майдану".

Оформити відправлення за 30 секунд: Meest запустив чатботи у Viber та Telegram

вт, 01/19/2021 - 17:59
Створювати, оплачувати та відстежувати посилки тепер можна у популярних месенджерах

Ізраїльська компанія почала випускати батареї для електрокарів, що заряджаються за 5 хвилин

вт, 01/19/2021 - 16:54
Ізраїльська компанія StoreDot вперше почала виробляти акумулятори, здатні повністю заряджатися за 5 хвилин, повідомляє The Guardian. Такі батареї істотно прискорять і без того зростаючу популярність електромобілів.