Перейти к основному содержанию

ДАБІ заборонила будівництво ТРЦ біля станції метро «Лісова»

чт, 08/06/2020 - 14:45

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 28 липня відмовила ТОВ «Женсан» у видачі дозволу на будівництво багатофункціонального торговельно-розважального центру біля станції метро «Лісова», до якого Кличко розпорядився збудувати прямий вихід з метрополітену.

Відповідна відмова розміщена на офіційному сайті ДАБІ, передають «Наші гроші».

Інспектор будівельного нагляду вказав на такі причини: забудова не відповідає Генплану м. Києва, у проекті не забезпечено необхідну кількість паркувальних майданчиків, розрахунок класу наслідків зроблений на підставі площі ТРЦ у 141 тис кв м, тоді як в експертному звіті проекту ТРЦ – 171 тис кв м, не надано фотокопію договору підряду на здійснення технічного нагляду та ін.

Як повідомллося раніше, у 2004 році Київрада передала ТОВ «Женсан» в оренду на 25 років для будівництва багатофункціонального торговельного центру ділянку площею 4,01 га. Цю ділянку сформували з двох частин – 2,3 га і 1,71 га, які перебували у користуванні «Київзеленбуду» і «Київавтодору» відповідно. Вказаним рішенням Київрада виключила 2,3 га з категорії земель лісового фонду. А також припинила право користування автодору 1,71 га, де планувалося будівництво підходів до станції метро. Обидві ділянки були віднесені до земель запасу житлової та громадської забудови.

Разом з тим, у містобудівних умовах та обмеженнях (МУО) проектування ТРЦ на 4,01 га, які «Женсан» отримав у березні 2019 року, вказано інше функціональне призначення ділянки – як територія зелених насаджень загального користування і частково територія вулиць та доріг – відповідно до Генплану м. Києва.

У листопаді 2019 року створена КМДА постійно діюча конкурсна комісія по залученню інвесторів виключила з переліку об’єктів, які потребують інвестицій, проект «Реконструкція станції метрополітену «Лісова» з надбудовою надземного пішохідного переходу та примикання його до торгівельно-розважального центру на вул. Кіото у Деснянському районі». Водночас комісія схвалила пропозицію ТОВ «Женсан» щодо можливості фінансування цих робіт з подальшою безкоштовною  передачею  результатів  робіт  у комунальну власність. Відтак, жодного конкурсу проведено не було.

1 липня 2020 року голова КМДА Віталій Кличко затвердив розпорядження про реконструкцію ст. м. «Лісова» з надбудовою надземного переходу, який примикатиме до майбутнього ТРЦ.

Відзначимо, що МУО видав Департамент містобудування КМДА за рішенням Окружного адмінсуду м. Києва.

Читайте також

В Україні з'явився перший національний гастрономічний гід

пн, 08/30/2021 - 11:15
«Дороги гурманів. 100 крафтових місць України» — гастрогід, який об’єднав крафтових виробників сиру, устриць, равликів, м'яса, яєць, пива, вина, овочів та фруктів з усієї країни.

«Датагруп» побудувала корпоративну мережу для мережі АЗС SUNOIL

ср, 07/07/2021 - 16:35
«Датагруп» реалізувала проєкт із побудови єдиної корпоративної мережі для національної мережі АЗС SUNOIL.

Спільне підприємство Bosch та BASF зі smart-землеробства починає свою роботу

ср, 07/07/2021 - 15:17
Органи по контролю за злиттям надали свій офіційний дозвіл Досвідчена команда керівників та нова компанія, яка готується до зростання Розумне розпилення препаратів забезпечує точну ідентифікацію та управління ризиками, які с

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.

«Датагруп» завершила підписання угоди щодо придбання 100 % групи компаній Volia

вт, 06/08/2021 - 11:47
7 червня 2021 р., Київ, Україна – «Датагруп», яка є одним із провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, оголосила сьогодні, що завершила підписання угоди щодо придбання компанії Volia – провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу.

Медичний онлайн-хаб Doc.ua і сервіс кур'єрської доставки Glovo почали співпрацю

вт, 06/01/2021 - 13:45
Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який включає понад 2 тис. аптек по всій Україні, почав співпрацю з сервісом швидкої кур'єрської доставки Glovo. Тепер медицина стала ще доступнішою! Уже зараз товари Аптеки Doc.ua доступні в додатку Glovo для замовлення.