Перейти к основному содержанию

Вакантність київських ТРЦ збільшилася до 12%: аналітики очікують на відкриття там коворкінгів

ср, 08/05/2020 - 18:22

Частка вільних площ в торгово-розважальних центрах (ТРЦ) Києва в січні-червні 2020 року збільшилася на 7,6 процентних пункти у порівнянні з аналогічним показником 2019 року і склала 12%.

Про це з посиланням на звіт NAI Ukraine повідомляє «Інтерфакс-Україна».

При цьому вакантність більшості регіональних або суперрегіональних ТРЦ не зазнала серйозних змін з огляду на збереження потоку покупців.

Стососвно роздрібного товарообігу, то він в Україні зріс на 1,4%.

«Україна показує схожу тенденцію зі зміни продажів в ритейлі з країнами Європи, США – падіння в квітні і скорочення падіння в травні, при цьому, червневі темпи відновлення — куди вищі +1,4% до 2019 року офіційно, тоді як більшість інших країн тільки намагаються вийти на рівень минулого року», — зазначив генеральний директор компанії NAI Ukraine Віталій Бойко.

На його думку, споживчий ринок України досить великий і за часів кризи він є рятувальної подушкою для галузі.

«До всього, велика частина грошей, яку українці зазвичай витрачали на шопінг за кордоном, або ж збирали на відпочинок — а це, за різними оцінками, до $2,5 млрд, залишилася в країні, адже міжнародний туризм зараз обмежений, а локальний варто в рази дешевше. Ці фактори, а також відкриття фуд-кортів і зон розваг в липні, сприяли тому, що відвідуваність ТРЦ за підсумками шести місяців склала 85-95%», — стверджує експерт.

За даними NAI Ukraine, збільшився і середній час відвідування ТРЦ — з 85 до 135 хвилин. Збільшення частки покупок на тиждень/місяць, кошика/середнього чека позитивно вплинуло на загальне зростання ринку.

При цьому в липні аналітики NAI прогнозують тимчасове зниження обсягів продажів. Відновлення ринку проходить активно, але багато хто з рітейлерів займаються оптимізацією асортименту, зміною форматів і площ.

"Період локдауну і невизначеність призвели до значно нижчих обсягів закупівель товару, ніж зазвичай. А тому, липень почався з напівпорожніх вітрин і скороченого асортименту. Саме тому, за результатами місяця очікується зниження товарообігу в рамках 10%. Але це явище короткострокове і надалі ми побачимо зростання», — наголошується в дослідженні компанії.

Орендні ставки в першому півріччі знижувалися нерівномірно. Так, в сегменті ресторанів ставки знизилися до 50%, в fashion-ритейлі — до 30%. При цьому за підсумками другого кварталу в стріт-ритейлі ставки в середньому знизилися на 21%, тоді як оренда кращих площ в ТРЦ знизилася лише на 15%.

Крім того, основними трендами на ринку торговельної нерухомості експерти NAI вважають розміщення коворкінг в ТРЦ, розвиток омніканальних продажів, а також віртуальні моли — створення маркетплейсів на базі ТРЦ.

Читайте також

«Датагруп» побудувала корпоративну мережу для мережі АЗС SUNOIL

ср, 07/07/2021 - 16:35
«Датагруп» реалізувала проєкт із побудови єдиної корпоративної мережі для національної мережі АЗС SUNOIL.

Спільне підприємство Bosch та BASF зі smart-землеробства починає свою роботу

ср, 07/07/2021 - 15:17
Органи по контролю за злиттям надали свій офіційний дозвіл Досвідчена команда керівників та нова компанія, яка готується до зростання Розумне розпилення препаратів забезпечує точну ідентифікацію та управління ризиками, які с

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.

«Датагруп» завершила підписання угоди щодо придбання 100 % групи компаній Volia

вт, 06/08/2021 - 11:47
7 червня 2021 р., Київ, Україна – «Датагруп», яка є одним із провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, оголосила сьогодні, що завершила підписання угоди щодо придбання компанії Volia – провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу.

Медичний онлайн-хаб Doc.ua і сервіс кур'єрської доставки Glovo почали співпрацю

вт, 06/01/2021 - 13:45
Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який включає понад 2 тис. аптек по всій Україні, почав співпрацю з сервісом швидкої кур'єрської доставки Glovo. Тепер медицина стала ще доступнішою! Уже зараз товари Аптеки Doc.ua доступні в додатку Glovo для замовлення.

Нове дослідження SAP: ініціативи зі сталого розвитку − виклик для бізнесу

чт, 05/27/2021 - 13:26
SAP SE провела дослідження «Improving the Environment at Planetary Scale: A Survey of Business Drivers and Actions», у якому взяли участь 7400 керівників компаній із 19 країн і 16 галузей промисловості.