Перейти к основному содержанию

Ринок злиттів і поглинань в Україні у першому півріччі знизився на 43%

ср, 08/05/2020 - 17:54

У першому півріччі 2020 року в Україні було здійснено 25 угод зі злиття і поглинанню (M&A). Це на 43% менше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Про це з посиланням на дані доповіді «Радар M&A в Україні за перше півріччя 2020 року» від KPMG повідомляє ЛІГА.Бізнес.

Сума угод становила всього $159 млн, що є найнижчим показником з 2015 року.

Більшість угод на ринку M&A — угоди з українськими інвесторами.

«Однак іноземні інвестори залишаються активними на ринку», — підкреслює KPMG.

Серед найбільших угод, в доповіді зазначається покупка компанією DP World контейнерного терміналу TIC. Купівля бельгійським виробником промматеріалов Sibelco українських глинодобувних компаній Євротермінал Україна і Курдюмівського заводу кислототривких виробів.

У число великих угод входять і створення концесій Херсонського морського порту і порту Ольвія, що включають інвестиційні зобов'язання на суму 3,8 млрд грн.

Також підписано перший повноцінний сервісний контракт між «Нафтогаз України» і Expert Petroleum, який передбачає інвестиційні зобов'язання на суму 1 млрд грн.

У KPMG зазначають, що 91% вартості угод M&A в першому півріччі 2020 року припали на сектори сільського господарства, нерухомості, транспорту та інфраструктури, інновацій та нових технологій.

У другій половині 2020 року активність на ринку M&A залишиться невисокою, оскільки покупці і продавці сконцентровані на збереженні свого бізнесу і мінімізації наслідків пандемії, йдеться в доповіді.

На глобальному ринку M&A у першому півріччі 2020 року кількість угод скоротилася на 32%, а їх сумарна вартість — на 53% до $900 млрд з $1,9 трлн, зафіксованих в січні-червні 2019 року.

Читайте також