Перейти к основному содержанию

Закон про локалізацію не застосовуватиметься до товарів з країн ЄС та СОТ

ср, 08/05/2020 - 15:28

Законопроєкт №3739 про локалізацію у держзакупівлях, у разі його ухвалення, може не застосуватися до товарів, що імпортуються з країн ЄС та СОТ.

Про це повідомили у прес-службі віце-прем'єрки з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної на запит «Європейської правди».

«У поточній редакції законопроєкт №3739 суперечить міжнародним зобов’язанням України. Відтак... припускаємо, що відповідний законопроєкт (навіть у разі його прийняття) не буде застосовуватися до країн СОТ і ЄС, оскільки міжнародні зобов’язання передбачають інші умови роботи в сфері держзакупівель», — йдеться у тексті відповіді.

У офісі віце-прем'єрки також наголошують, що подібні механізми підтримки українського виробника «повинні напрацьовуватися в Уряді, бо це дозволяє підкріпити їх відповідними розрахунками (зокрема, про очікуваний економічний ефект)».

В уряді також висловлюють сподівання, «що ініціатива у тому форматі, як вона міститься у законопроєкті № 3739, не матиме негативного впливу на саміт Україна-ЄС, який відбудеться за участі президента України, зокрема подальший рух України до інтеграції у внутрішній ринок ЄС, підписання Угоди про спільний авіаційний простір, подальший рух у напрямку «промислового» та «енергетичного» безвізів».

Нагадаємо, минулого місяця Верховна рада схвалила у другому читанні законопроєкт №3739, який передбачає введення додаткового критерію у системі державних закупівель – рівня локалізації виробництва.

Читайте також