Перейти к основному содержанию

Олександр Бондаренко: "Локалізація закупівель створить нові ніші для виробництва в Україні"

вт, 08/04/2020 - 12:34

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко — про ризики та переваги локалізації.

Під час останнього візиту голови Дніпропетровської облдержадміністрації  Олександра Бондаренка до столиці він знайшов можливість поспілкуватися з БІЗНЕСОМ. Вашій увазі – уривки з інтерв‘ю, що стосуються актуальної на сьогодні теми локалізації у бюджетних закупівлях.

 

Локалiзацiя має значні корупційні ризики і спотворює механізми конкуренції – так вважають прихильники вільного ринку. А як вважаєте ви?

- Корупційні ризики присутні завжди. Для їх нівелювання повинні якісно працювати правоохоронні органи. Це, до речі, постійно повторюють представники іноземних інвесторів. Бізнесу по замовчуванню потрібна якісна, транспарентна система правоохоронних органів.

І так, локалізація - це система пiдтримки державних, але і приватних пiдприємств. І це загальносвітова тенденція, яку я , наприклад, спостерігав цьогоріч на форумі у Давосi. І різні прояви протекціонізму лише загострилися під час COVIDу. Тарифна війна теж присутня «по замовчуванню». З огляду на спеціалізацію області я слідкую за металургійними війнами. США, Китай, Індія, Турція – мита і тарифи змінюються щомісяця. Це робочий інструмент захисту бізнесу, який прямо пов‘язаний зі зростанням ВВП.

 

А давайте до прикладів: ЗАЗ почав випускати російську ЛАДА. Законодавець передбачить легкові автомобілі у законі, і , виконуючи букву закону наша армія…. пересяде на ЛАДА. Що з цим робити?

Я би не коментував такий хід. Законодавець явно не передбачав таку ситуацію. Профільний парламентський комітет, який має безпосереднє відношення до цього законопроекту, робив виїзне засідання на Дніпропетровщині, де ми домовилися про розвиток космосу.  З цією командою ми готували  Закон про iндустрiальнi парки та про реструктуризацію боргів Пiвденмашу, і, глобально, я повністю розділяю їх бачення підтримки наших підприємств. Але я згідний з тим, що слід дивитися у деталі і виписувати процедури коректнiше. Жодної зради точно немає, а є щире бажання підтримати нашу економіку.

 

Проект, фактично, закону передбачає підтримку вже існуючих великих підприємств. Чи є цi підприємства точками росту економіки? Як підтримати нові виробництва?

 Закон буде працювати і на розвиток також. Чому? Коли вступить в силу норма про певний відсоток при закупівлі якихось машин – то в Україні, фактично, створиться нова ніша. Якщо в Укрзалізниці, приміром, немає наших деталей чи двигунів, то це стимул робити їх в Україні. Ми створюємо цілу нішу для нового виробництва. Ми, наприклад, будемо запрошувати ці нові підприємства в наш індустріальний парк (Дніпропетровщина планує створити такий на базі одного зі старих підприємств. Наразі розглядають варіанти – ред.). Проте українські підприємства справді поки не  не до кінця розумiють, де ми створимо попит і нові ніші для виробництва. Думаю, що підприємці будуть дивитися на нові тендери у системах закупівель і приймати рішення: «а давай під цей напрямок запустимо нову лінію». Якщо підприємці будуть створювати нові виробництва, наш відділ залучення інвестицій буде запрошувати їх в регіон. У нас є вільні цехи і комунікації. Там немає євро-ремонту, але є стіни, вiкна, стеля і підведені всі комунікації. Можна заходити і починати працювати.

Читайте також

«…Время гендерных стереотипов… в бизнесе прошло»

пн, 01/11/2021 - 18:43
История знает немало династий, развивающих семейное дело на протяжении столетий. Возможна ли такая традиция в молодом украинском бизнесе? Ведь зачастую дети крупных предпринимателей в нашей стране избегают публичности и остаются в тени своих родителей.

Ірина Калініченко: “Криза стимулювала нас змінюватися ще швидше, ніж ми планували”

пт, 12/04/2020 - 15:46
HRD “Датагруп” Ірина Калініченко — про вакуум колективної взаємодії, про зміну вимог до підбору персоналу та як залишилися ефективними, незважаючи на карантин.

Маргарита Короткова: “Наша стратегія — постійний розвиток компетенцій персоналу”

пт, 12/04/2020 - 13:44
Директорка з управління персоналом і соціальної політики НАК “Нафтогаз України” Маргарита Короткова — про те, як їм вдалося не спинити жодного проєкту через кризу, автоматизовану систему управління талантами та порозуміння з профспілками.

Віолетта Девіцька: “Активне зростання, амбітні цілі, безпека персоналу, навчання, відкритість, постійна комунікація — наші пріоритети”

чт, 12/03/2020 - 13:40
Лідер HR-спільноти компанії MAY-Ukraine Віолетта Девіцька — про те, як створює найкращу в світі команду, про важливість навчання у кризу та стратегічну єдність.

Оксана Олійник: “Київстар” — колектив, який прийняв нові реалії і зберіг ефективність”

чт, 12/03/2020 - 09:10
Директорка з управління персоналом та розвитку організації “Київстар” Оксана Олійник — про те, як організувати 3,5 тис. персоналу у коронакризу, програму NoStress та систему бадді.

Олена Зубарєва: “За час пандемії масштаб “Екошколи” збільшився у 10 разів”

ср, 12/02/2020 - 11:29
Керівниця департаменту корпоративних комунікацій та сталого розвитку АТ “Фармак” Олена Зубарєва — про важливість екологічної освіти для дітей та чому бізнесу потрібно жертвувати на це гроші.