Перейти к основному содержанию

Як працює завод компанії “Фармак” у Шостці та чому це важливо для української економіки

пт, 12/24/2021 - 15:28

Пандемія змінила усталені процеси та внесла в них свої корективи — тотальна глобалізація і взаємозалежність ланцюгів поставок перетворилася на загрозу, а не на абсолютну економічну перевагу.

Тож у серпні цього року Указом Президента України була введена у дію Стратегія економічної безпеки. Вона має на меті поновлення і створення виробництва повного циклу важливої для забезпечення життєдіяльності людини продукції в умовах поширення пандемій, санкційних політик та інших ізоляційних процесів у світі. Це стосується і виготовлення критично важливих лікарських засобів.

В Україні більшість підприємств багато років залишаються залежними від імпорту сировини. Проте є приклади компаній, що сьогодні вже мають досвід виробництва лікарських засобів у повному циклі.

У 2015 р. компанія “Фармак” запустила в експлуатацію виробництво з виготовлення активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ) у Шостці та інвестувала у цей проєкт $40 млн. Наразі “Фармак” виготовляє 20 власних субстанцій (діюча речовина для ліків) і планує запустити ще понад 20 у найближчі роки.

“Компанія “Фармак” експортує ліки у понад 40 країн світу. Серед найближчих цілей — вихід окремих продуктів на ринок США. Американські норми є значно жорсткішими за українські чи європейські. Саме тому, проєктуючи наші виробничі майданчики, ми відразу орієнтуємося на впровадження найвищих світових стандартів”, — говорить Василь Кушнірук, керівник підприємства із виготовлення АФІ у м.Шостка.

Однією з важливих ланок прогресивного виробництва є цифровізація процесів. Варто зазначити, що “Фармак” прийняв рішення переводити свій бізнес у цифру ще кілька років тому, і відтоді активно впроваджує ці технології. Це стосується і виробничих цехів. Наприклад, завдяки програмному забезпеченню на заводі у Шостці керівнику цеху не потрібно фізично бути присутнім на тій чи іншій дільниці, аби дізнатися, на якому етапі наразі знаходиться виготовлення діючої речовини. За цим він спостерігає з екрана свого комп’ютера у режимі реального часу. Крім того, за допомогою цифрових рішень він також має можливість переглянути історію приготування АФІ, яка відбувалася, наприклад, у нічну зміну чи у будь-який інший день.

Сучасний бізнес повинен дбати й про екологію, тож завод у Шостці має спеціальну дільницю з очищення стічних вод. Вода, яка потрапляє до каналізації під час виробництва, попередньо проходить п’ять ступенів очищення: вирівнювання pH води, механічна очистка від домішок, фізико-хімічне очищення, біологічна стадія очистки та ультрафільтрація.

Також компанія подбала й про повітря: у процесі хімічного виробництва утворюється пара, яка проходить багатоступеневий процес очищення перед тим як потрапити в атмосферу. Для цього використовують систему газових скруберів — повністю автоматизовану систему очищення повітря для нейтралізації будь-яких запахів від відомого чеського бренду, який є одним із лідерів в очищенні промислових викидів. Цей етап — унікальний для України. Ефективність газоочисної системи підтверджена відповідними аналізами внутрішньої та зовнішніх лабораторій. Як стверджують у компанії, такий симбіоз очисних технологій можна зустріти лише у кращих світових виробників.

Зауважимо, що завод з виготовлення АФІ окрім зменшення залежності від глобальної ситуації в часи кризи дає змогу компанії “Фармак” контролювати собівартість готових ліків та уникати дефіциту важливих медикаментів на ринку України. Сьогодні компанія виготовляє лікарські засоби у 14 терапевтичних напрямках. Серед основних — ендокринологічні, гастроентерологічні, кардіологічні, неврологічні, протизастудні та інші препарати.

Читайте також

Як працює завод компанії “Фармак” у Шостці та чому це важливо для української економіки

пт, 12/24/2021 - 15:28
Пандемія змінила усталені процеси та внесла в них свої корективи — тотальна глобалізація і взаємозалежність ланцюгів поставок перетворилася на загрозу, а не на абсолютну економічну перевагу.

Втримати висоту

пт, 12/24/2021 - 11:34
Що спонукає українців інвестувати у житлову нерухомість і чи варто це робити

Не розвести руками

чт, 12/23/2021 - 11:44
З початком пандемії сегмент складської логістики відчув значне навантаження. Згодом ситуація стабілізувалася, але тепер компанії змушені підлаштовуватися до нової реальності.

Нова ФАРМАльність

чт, 12/23/2021 - 09:28
Після минулорічного просідання на вітчизняному роздрібному ринку ліків знову відзначається позитивна динаміка

Які активи цікавлять успішних інвесторів сьогодні та у що вкладати завтра?

ср, 12/15/2021 - 14:32
Blackshield Capital представив свої прогнози та аналітику на прес ланчі для представників ЗМІ.

У нас є стратегія трансформації Укрексімбанку на декілька років

вт, 12/07/2021 - 09:02
Укрексімбанк - банк №1 в Україні за обсягами коштів суб’єктів господарювання і коштів бюджету, муніципалітетів та позабюджетних фондів.