Перейти к основному содержанию

Українська гривня одна з найстійкіших валют стосовно долара, — Blackshield Capital Group

пн, 12/20/2021 - 10:15

Ілля Кислицький - партнер Blackshield Capital Group, керівник департаменту аналітики

Укріпленню гривні сприяли високий світовий попит на експортні товари (сільськогосподарські продукти, високі ціни на сировину сприяли збільшенню профіциту торгового балансу), посилення монетарної політики (підняття відсоткових ставок до 9% з 6% на початку року), фінансова допомога від ЄС і МВФ наприкінці листопада.

В листопаді 2021 гривня стала міцнішою ще на 8.2%. Підтримували гривню і валютні резерви, які практично не змінилися у 2021 році та на липень 2021 складали $29 млрд у порівнянні з $25,3 млрд на кінець 2019.

Фінансування уряду цього року в розмірі $2 млрд було забезпечене випуском державних облігацій на суму $1.75 млрд, в той час, як нерезиденти в першій половині року завезли в країну $1 млрд (0.6% ВВП). До середини грудня з листопада гривня девальвувала на 4%. Цьому сприяли новини щодо ескалації конфлікту на сході України.

Всупереч складній економічній ситуації, фокус на інфляційному таргетуванні, підвищення процентних ставок та гнучкий обмінний курс забезпечив відносну макроекономічну стабільність та зменшення державного боргу. Задля стримання інфляції та зниження інфляційних очікувань, НБУ підіймав відсоткову ставку п’ять разів з 6% до 9% на початку грудня. Інфляція перевищувала цільовий показник в 5%, досягнувши 11% в вересні 2021 року.

До кінця року очікуємо, курс гривні на рівні 27,5 грн за американський долар.
На 2022 рік закладаємо курс гривні до долара на рівні 28.5 гривень.

На динаміку буде впливати низка факторів:
• Закупівля газу за високим цінами на початку року буде стимулювати попит на валюту, що приведе до знецінення гривні стосовно долара. Саме з цієї причини НБУ не планує скорочувати відсоткову ставку в найближчій перспективі.

• Ціни на сировину у 2022 році навряд чи будуть показувати схожі на 2021 рік темпи росту. Зважаючи на це, підтримка гривні з боку високих експортних тарифів буде зменшуватися. Якщо імпорт почне переважати над експортом, тиск на гривню посилиться.

• Вихід з пандемії, продовження відновлення економіки та надходження валюти шляхом повернення заробітчан позитивно впливатимуть на гривню.

• Прогрес в переговорах з ЄС та МВФ щодо фінансування матиме позитивний вплив.

Ризики
• Геополітичний ризик, що в тому числі призводить до зменшення іноземних інвестицій та девальвації гривні.

• Розповсюдження нових штамів вірусу і часткове чи повне закриття економіки.

Blackshield Capital Group

Читайте також

Перехід від школи з теоретичними знаннями до школи компетентностей підтримують 67% українців: чому це важливо?

чт, 12/30/2021 - 10:42
Понад 67% громадян підтримують ідею необхідності реформування національної освіти та нововведення Нової української школи (НУШ).

На відстані двох рукостискань

чт, 12/23/2021 - 11:00
Фінансовий комітет ТПП України розпочав програму розбудови українських інвестиційних фондів

Азбука сильної команди

вт, 12/21/2021 - 17:00
Які складові роблять компанію успішною Dream Team, а її менеджмент — сильним? Тетяна Гончар, міжнародний бізнес-коуч рівня PCC, членкиня ICF, PhD, CEO “DCT”

Суспільні цінності та соціальне підприємництво в Україні

вт, 12/21/2021 - 10:50
Дмитро Козлов, член правління АТ НСТУ, виконавчий директор Асоціації професіоналів з управління персоналом HR FORUM

Як має змінитись роль HR, щоб відповідати сучасності та допомагати компаніям розвиватись?

вт, 12/21/2021 - 09:30
Ольга Прохоренко, HR-консультантка, консультантка з організаційного розвитку, фасилітатор, персональний та командний коуч, HR-ментор

Нові реалії внутрішніх комунікацій

пн, 12/20/2021 - 12:06
Тетяна Пашкіна, HR-експертка, HR-маркетологиня, тренерка з рекрутингу: "Історії забезпечують нас багатим досвідом без необхідності переживати насправді небезпечні ситуації".