Перейти к основному содержанию

ОТП Банк — універсальний банк, який однаково добре працює з усіма сегментами ринку

вс, 12/19/2021 - 12:50

Ольга Волкова, директорка департаменту продажів середнім та малим корпоративним клієнтам ОТП Банку

— ОТП Банк позиціонує себе як найзручніший банк для МСБ. У чому це виражається?

— Почнемо з максимально легкого першого дотику: на сайті банку є можливість запросити менеджера на зустріч, обравши тему для спілкування, і менеджер зв’язується з клієнтом протягом години; через сайт можна подати документи на відкриття поточного рахунку та забронювати його номер, до того ж перші три місяці обслуговування на тарифному пакеті “Лояльний” будуть безкоштовними. За цей час клієнт може впевнитись у зручності сервісу, роботи через електронні канали, отримати оферти з кредитування та оцінити багато інших переваг в обслуговуванні ЗЕД контрактів, купівлі та продажу валюти.

Варто зазначити, що клієнти можуть також розпочати або розширити свій бізнес разом із ОТП Банком — зареєструвати юридичну особу та відкрити поточний рахунок. Послугу реєстрації надають партнери банку, вони ж допомагають підібрати КВЕД, підготувати статутні документи, забезпечити супровід нотаріуса, отримати інші дозвільні документи.

Недарма ланка кредитних продуктів об’єднана словом “миттєвий”: найзатребуваніші з продуктів — овердрафт та кредитна лінія, з максимально спрощеним пакетом документів, найшвидшим рішенням щодо фінансування протягом одного-двох днів та прискореним процесом оформлення. Крім перерахованих переваг, клієнту доступна опція фінансування без застави на суму від 10 до 20 млн грн.

Для агровиробників у нас працює кредитний конвеєр “Агрофабрика” — перший в Україні банківський кредитний продукт під заставу фінансових агророзписок, унікальний не лише видом забезпечення, а й своїм прискореним процесом ухвалення рішення та оформлення кредиту. Проєкт є флагманським для банку. За майже п’ять років ми профінансували понад 400 нових позичальників із банком землі від 400 га до 5 тис.га на суму 4,1 млрд грн. Банк став лідером серед фінустанов як за загальною сумою оформлених агророзписок — 5,5 млрд грн, так і за кількістю — близько 1 тис.

Цього літа ліміт фінансування одного позичальника під заставу фінансових аграрних розписок було збільшено з 15 млн грн до 20 млн грн. Суми до 3 млн грн ми фінансуємо без застави. На додачу для аграріїв ми розробили спеціальний тарифний план “ОТП Агро”, який максимально задовольняє їхні потреби.

— Яка динаміка вашого портфеля кредитів МСБ? З яким результатом плануєте завершити 2021 р.?

— Цьогоріч у межах “Агрофабрики” підписано нових контрактів на понад 1,2 млрд грн, до кінця року очікується на понад 1,4 млрд грн. У сезон портфель перевищує 2 млрд грн. В інших галузях малого та середнього бізнесу цього року ми вже уклали нових угод більш ніж на 1,4 млрд грн, що втричі перевищує результати 2020 р. Динаміка портфеля така сама — трикратний ріст. Загалом у сегменті МСБ цього року буде підписано нових контрактів майже на 3 млрд грн, і загальний портфель становитиме стільки ж.

Якщо вже мова зайшла про обсяги наданих кредитів, то за стастикою НБУ, ОТП Банк увійшов до трійки комерційних банків, які протягом року найбільше наростили кредитні портфелі для юридичних осіб. Це є наслідком успішної реалізації трирічної стратегії подвоєння кредитного портфеля. Для цього ОТП Банк максимально покращує свої сервіси та продукти, індивідуально підходить до кожного клієнта.

Тому, коли перед підприємствами постає питання фінансування, масштабування, розвитку та модернізації бізнесу, вони звертаються до ОТП Банку, оскільки ми готові підставити кредитне плече.

— Чому цей напрямок для банку пріоритетний?

— Ми — універсальний банк, тому однаково добре працюємо з усіма сегментами. У МСБ ми бачимо велику перспективу, адже це бізнес, який створює робочі місця, рухає економіку вперед. МСБ для банку — це надійні та лояльні клієнти, які згодом стають партнерами й амбасадорами бренду, підтвердженням цього є велика кількість партнерських рекомендацій та високий рівень NPS — стабільно вище 75%.

— Ви активно обслуговуєте та кредитуєте МСБ в агросекторі. Яка частка аграріїв у портфелі кредитів МСБ та серед загальної кількості клієнтів?

— Частка аграріїв у кредитному портфелі залежить від сезону — від 40% до 60%. У кількості клієнтів МСБ їхня частка — 10%, і це зрозуміло, оскільки 85% усіх малих та середніх підприємств зайняті у торгівлі та сфері послуг, а потреба у кредитуванні в цьому сегменті, за різними оцінками, не перевищує 15-20%.

— У чому нині є нагальна потреба у малого бізнесу — у кредитних лімітах, інвестиційних кредитах, якісному та надійному обслуговуванні транзакцій?

— Клієнту, насамперед, потрібен надійний, зрозумілий і простий банк, тому ми розвиваємо наші продукти та сервіси у бік спрощення, прискорення, зручності для клієнтів. При цьому ми зберігаємо особистий контакт із клієнтами, що цінується ними дуже високо. У кожного клієнта, незалежно від обсягу бізнесу, є персональний менеджер, який супроводжує його по всіх операціях та регулярно зустрічається з ним, підтримує теплі стосунки.

Крім того, клієнти цінують, коли банк працює на випередження їхніх потреб, пропонує продукти напередодні сезону, надає повний пакет послуг тощо. Зокрема, у жовтні банк автоматично оновив умови тарифних пакетів для клієнтів “Комфортний — для малого бізнесу” та “Вигідний +”, надавши їм більш лояльні умови. Раніше, у вересні, ми знизили розмір відсоткової ставки для діючих та нових клієнтів за продуктом овердрафт “Гостинний”.

— Чи можна стверджувати, що кредитні ресурси нині дійсно доступні клієнтам МСБ?

— Так, завдяки державній програмі “Доступні кредити 5-7-9%” малі та середні підприємства отримали доступ до дешевших ресурсів. Також держава надає банкам гарантії на портфельній основі з метою розвитку суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва, що покривають 50% ризику за кредитами, виданими цільовим клієнтам. Завдяки підвищенню ризик-апетиту з боку банку клієнти отримали розширений доступ до фінансування. У межах цих програм за 10 місяців поточного року ОТП Банк профінансував клієнтів малого та середнього бізнесу на 2,8 млрд грн. Він входить до десятки банків-лідерів за розміром портфеля за програмою "Доступні кредити 5-7-9%" та є найбільшим банком з іноземним капіталом, який фінансує в межах держгарантій.

— Які власні сервіси та продукти для МСБ можете назвати унікальними, такими, аналогів яким немає на українському ринку?

— “Агрофабрика” — однозначно унікальний проєкт на ринку, серед її безперечних переваг — швидкість прийняття рішень щодо кредитів.

Із останніх новинок в “Агрофабриці” — фінансування придбання дронів, що використовуються аграріями для внесення добрив та засобів захисту рослин із повітря.

Ми розробили унікальний портфель партнерських програм для аграріїв, у межах яких клієнти можуть профінансувати посівну за ставкою від 0,01% річних із терміном до пів року, наприклад, закупити посівний матеріал, засоби захисту рослин та добрива. Нашими постійними партнерами є Syngenta, UKRAVIT, “Тімак Агро”, ALFA Smart Agro, “Євраліс Семенс Україна” та інші. Використовуючи фінансування за партнерською програмою, аграрій отримує максимум переваг: фіксує ціну товару на умовах передоплати; своєчасно одержує якісний товар; закупивши товар до кінця року — отримує податковий кредит, що зменшує базу оплати ПДВ; хеджує валютний ризик, нівелює потенційне підвищення цін та нестачу товару у майбутньому.

— Які новинки для МСБ заплановано на 2022 р.?

— Ми постійно покращуємо наші продукти, втім, наразі збережемо інтригу. Скажу лише, що ще цікавішим стане продукт у межах “Агрофабрики” для мікроагровиробників. Загалом, для мікробізнесу ОТП Банк планує багато новинок — вони з’являться у І-ІІ кварталах наступного року.

 

Андрій Лебедєв

Читайте також

Платити податки легко – коли платиш з «Приват24 для бізнесу»

вт, 01/25/2022 - 10:52
ПриватБанк запускає сервіси, що спрощують бізнесу розрахунки з бюджетом

Бізнес готовий виходити з тіні та потребує грошей на розвиток

ср, 12/22/2021 - 09:09
З численних ток-шоу та програм новин ми чуємо про те, що криза не минає, хвилі поширення COVID-19 у світі завдають економікам країн дедалі більшої шкоди, і що в Україні немає стабільності ні у питаннях економіки, ні у питаннях безпеки тощо.

Програма, що мала на меті створення нових робочих місць, стає основним каналом фінансування державою малого та середнього бізнесу

ср, 12/22/2021 - 08:53
Якщо говорити про роль держави у фінансуванні малого та середнього бізнесу, то, мабуть, наймасштабнішою у цьому напрямку можна назвати програму “Доступні кредити 5-7-9%”, участь у якій беруть вже 40 уповноважених банків.

ОТП Банк — універсальний банк, який однаково добре працює з усіма сегментами ринку

вс, 12/19/2021 - 12:50
Ольга Волкова, директорка департаменту продажів середнім та малим корпоративним клієнтам ОТП Банку

Банки активно використовують партнерські програми для покращення умов кредитування аграріїв

вс, 12/19/2021 - 12:46
Нині банки використовують усі наявні можливості у боротьбі за аграрних клієнтів, адже останні лишаються чи не найбажанішими клієнтами. Агровиробники найменше постраждали від коронакризи, а їхня продукція продовжує користуватися попитом.

Банківські продукти та сервіси повинні відповідати очікуванням та запитам клієнтів, — Сергій Магдич

пт, 12/17/2021 - 14:40
БАНКІР РОКУ. Сергій Магдич, заступник голови правління з корпоративного бізнесу ПУМБ