Перейти к основному содержанию

Банки активно використовують партнерські програми для покращення умов кредитування аграріїв

вс, 12/19/2021 - 12:46

Нині банки використовують усі наявні можливості у боротьбі за аграрних клієнтів, адже останні лишаються чи не найбажанішими клієнтами. Агровиробники найменше постраждали від коронакризи, а їхня продукція продовжує користуватися попитом.

Тож у них є всі перспективи до зростання та збільшення інвестицій у виробництво, особливо якщо взяти до уваги запуск ринку землі сільськогосподарського призначення, що відбувся влітку цього року.

Саме кредити аграріям сьогодні складають вагому частку портфеля кредитів МСБ. На них припадає й суттєва частка позик, що видаються банками у межах програми “Доступні кредити 5-7-9%”. Проте на цьому арсенал пропонувань від банків не вичерпується.

Зокрема, великі можливості відкриваються для аграріїв завдяки партнерським проєктам, коли спільне пропонування формують банки у співпраці з постачальниками обладнання, насіння, засобів захисту рослин, добрив тощо. Від цього виграють усі. Банк отримує надійного позичальника та якісний кредитний портфель, постачальник — плату за наданий товар гарантовано й одразу, аграрії, своєю чергою, мають необхідне обладнання та витратні матеріали за вигідною ціною та на пільгових умовах кредитування.

Тож БІЗНЕС вирішив з’ясувати, які партнерські програми нині пропонують аграріям українські банки. Вочевидь, знайшли не всі, але й ті, що представлені в огляді, дають розуміння картини, що складається на ринку кредитів сільгоспвиробникам.

Лізинг від партнерів

Лізинг виявився досить зручним інструментом для колаборацій банків та постачальників агротехніки. Один із прикладів — фінансовий лізинг на білоруську техніку з компенсацією за договором з урядом Білорусі. Ця програма дозволяє отримувати транспортну техніку та обладнання з компенсацією лізингових платежів у розмірі 2/3 облікової ставки НБУ. Зараз у перелік білоруської продукції, яку можна придбати на пільгових умовах лізингу, включена техніка 77 підприємств. У програмі беруть участь такі банки, як Укрексімбанк, Укргазбанк, Альфа-Банк Україна.

Укргазбанк має також партнерський проєкт з компанією “Астра”, що пропонує аграріям кредитування та фінансовий лізинг на придбання сільгосптехніки. ООО “АБА “Астра” є офіційним постачальником сільгоспобладнання в Україні. За цією програмою ставка стартує від 5,36% річних, а суми, шо доступні аграріям, сягають 150 млн грн. Партнерську програму з придбання вантажного транспорту на умовах лізингу пропонують Креді Агріколь Банк та “МАН Трак енд Бас Юкрейн”. Програма передбачає фінансування покупки популярної у аграріїв техніки марки MAN. Фінансування може бути видане на строк від одного року до п’яти.

У Креді Агріколь Банку є також партнерська програма фінансування техніки й обладнання від торгового дому “Агроальянс”. Як і попередня, ця програма пропонує і лізинг, і кредитування. У цьому випадку йдеться про техніку від Maschio Gaspardo та Case, а також дощувальну техніку Reinke.

При цьому фінансування можна залучати на строк до 60 місяців під ставку від 0,01% до 12,05% річних. Цікаво, що повернення кредиту адаптовано до сезонних умов агробвиробників — до отримання виручки від продажу врожаю.

Пільгова хімія від виробників

Вигідні кредити на закупівлю насіння та засобів захисту рослин аграріям пропонують Ощадбанк та Syngenta. За допомогою цієї партнерської програми фермерські господарства можуть залучити кредит, за яким відсоткова ставка у перші 6 місяців складає від 0,01% річних, а максимальна сума — 28 млн грн. І теж процес повернення кредиту адаптовано до сезонного фактору у агробізнесі.

Активно запроваджує партнерські програми фінансування аграріїв UKRAVIT. Можна відмітити спільний проєкт компанії з банком Креді Агріколь, у межах якого аграрії мають можливість закуповувати якісні засоби захисту рослин із залученням кредитних коштів під 0,01% річних на перші пів року. Аналогічна партнерська програма започаткована UKRAVIT з Ощадбанком та Укргазбанком.

ОТП Банк (Україна), своєю чергою, пропонує аграріям пільгові кредити на міндобрива за ставкою від 0,01% (на перші шість місяців) річних у межах партнерської програми з компанією Grossdorf. За умовами програми аграріям доступне фінансування на суму до 15 млн грн строком до одного року. У період 6-12 місяців користування кредитом ставка становитиме від 12% річних.

Має що запропонувати аграріям й Альфа-Банк Україна у партнерстві з компанією “Нертус” — офіційним представником угорського агрохімічного холдингу Peters & Burg Ltd. Банк може надавати аграріям кредит без застави на закупівлю агрохімічної продукції від “Нертус” за ставкою 17,5% річних на 12 місяців на суму до 7,5 млн грн.

І це далеко не вичерпний перелік партнерських програм, що мають на меті забезпечення агровиробників усім необхідним. Причому перелік колабораций банків та постачальників щороку доповнюється новими пропонуваннями.

Разом на злет

А фішкою року стали партнерськи програми, покликані спростити доступ агровиробників до безпілотної авіації. Тут увагу привертають партнерські програми QUADRO.ua, офіційного представника імпортера агрокоптерів DJI Agriculture в Україні, з державними Ощадбанком та Укргазбанком.

Зокрема, фермерським господарствам пропонуються пільгові умови кредитування на покупку аграрних дронів, що можуть автоматично розпилювати на поля засоби захисту рослин та обробляти фруктові сади з високою точністю та низькими витратами. За умовами кредитування доступні суми до 50 млн грн ($1,9 млн) на строк від одного до п’яти років. При цьому ставка стартує від 0,1% річних. Передбачений і перший внесок від позичальника на рівні від 20% вартості покупки.

Тож бачимо, що цільові програми фінансування дійсно можуть бути доступними для аграріїв, адже ставки часто стартують від символічних 0,1% річних, а графік погашення тіла кредиту у багатьох випадках підлаштований під виробничі цикли. До того ж спеціальні програми пропонуються майже по всіх напрямках, що можуть зацікавити клієнтів: агрохімія, добрива та захист рослин, обладнання, спеціальний вантажний та навіть повітряний транспорт.

Андрій Лебедєв

Читайте також

Платити податки легко – коли платиш з «Приват24 для бізнесу»

вт, 01/25/2022 - 10:52
ПриватБанк запускає сервіси, що спрощують бізнесу розрахунки з бюджетом

Бізнес готовий виходити з тіні та потребує грошей на розвиток

ср, 12/22/2021 - 09:09
З численних ток-шоу та програм новин ми чуємо про те, що криза не минає, хвилі поширення COVID-19 у світі завдають економікам країн дедалі більшої шкоди, і що в Україні немає стабільності ні у питаннях економіки, ні у питаннях безпеки тощо.

Програма, що мала на меті створення нових робочих місць, стає основним каналом фінансування державою малого та середнього бізнесу

ср, 12/22/2021 - 08:53
Якщо говорити про роль держави у фінансуванні малого та середнього бізнесу, то, мабуть, наймасштабнішою у цьому напрямку можна назвати програму “Доступні кредити 5-7-9%”, участь у якій беруть вже 40 уповноважених банків.

ОТП Банк — універсальний банк, який однаково добре працює з усіма сегментами ринку

вс, 12/19/2021 - 12:50
Ольга Волкова, директорка департаменту продажів середнім та малим корпоративним клієнтам ОТП Банку

Банки активно використовують партнерські програми для покращення умов кредитування аграріїв

вс, 12/19/2021 - 12:46
Нині банки використовують усі наявні можливості у боротьбі за аграрних клієнтів, адже останні лишаються чи не найбажанішими клієнтами. Агровиробники найменше постраждали від коронакризи, а їхня продукція продовжує користуватися попитом.

Банківські продукти та сервіси повинні відповідати очікуванням та запитам клієнтів, — Сергій Магдич

пт, 12/17/2021 - 14:40
БАНКІР РОКУ. Сергій Магдич, заступник голови правління з корпоративного бізнесу ПУМБ