Перейти к основному содержанию

Інклюзивність та гендерна рівність. Ferrexpo

пт, 12/17/2021 - 15:40

Група Ferrexpo поставила за мету реалізувати п’яту ціль сталого розвитку ООН — гендерна рівність. Вона є частиною інклюзивності — культури компанії, в якій кожен і кожна почуваються в безпеці і можуть бути собою.

У реаліях сьогодення інклюзивність та гендерна рівність є важливими складовими успішного розвитку бізнесу. Дослідження свідчать, що компанії, які дотримуються цих принципів, мають на 21% вищий прибуток та на 35% конкурентоздатніші. Ба більше, вони є більш привабливим роботодавцем, особливо для молодих фахівців, які мають високий рівень внутрішньої свободи та мобільності.

Вибудувати взаємини в компанії, що базуються на принципах різноманітності, можна лише за допомогою зміни парадигми мислення та відмови від руйнівних стереотипів. Чи можна цього досягнути директивним методом? Ніколи! Лише пояснювати та обґрунтовувати команді, чому дискримінація за будь-якою ознакою, булінг та інші форми токсичної поведінки є руйнівними. Саме таким шляхом і пішли у групі Ferrexpo.

У 2019 р. компанія провела гендерний аудит. Його результати засвідчили, що серед інших компаній світу, які працюють в галузі виробництва залізної руди, Ferrexpo є одним із лідерів за відсотком жінок, працевлаштованих на підприємстві. Їх тут третина. А от на керівних посадах їхня кількість менша.

У Ferrexpo вирішили змінити це, поставивши собі за мету забезпечити рівні можливості для особистісного та професійного розвитку жінок як на виробництві, так і на керівних посадах. Навіть встановили гендерні КРІ — 30% жінок серед менеджменту компанії.

Крок за кроком Ferrexpo почала впроваджувати ініціативи та проєкти, які б допомогли досягнути намічених цілей.

  • Ferrexpo Inclusion School — проєкт, в межах якого 100 менеджерів компанії, 70% з яких — чоловіки, вивчають всі аспекти різноманітності, інклюзивності та роботи з протидії стереотипам. Під час навчання сім чоловіків, а це 10% від усіх учасників чоловічої статі, дали HeforShe зобов’язання, приєднавшись до руху, започаткованого ООН-жінки.
  • Запрацювала корпоративна освітня платформа для розвитку потенціалу жінок Fe_Munity, де зараз навчаються близько 80 жінок.
  • В компанії з’явився гендерний амбасадор, яким став заступник голови правління Дмитро Спатарь.
  • Ще до того, як на законодавчому рівні була гарантована можливість чоловікам йти в декретну відпустку, у Ferrexpo почав діяти відповідний проєкт. Якщо в компанії працює сім’я, в якої народилася дитина, то у декретну відпустку може піти не лише жінка, але й чоловік. Якщо чоловік іде в декрет, то сукупний сімейний бюджет не страждає, тому що жінки отримують доплату до рівня зарплатні чоловіка. Був також створений чоловічий клуб, організована допомога дитячого психолога, педагогів. У такий спосіб в компанії реалізували дві задачі: дали можливість жінці вийти на роботу, не роблячи великої перерви у кар’єрі, а чоловікам — можливість відчути щастя батьківства повною мірою.

Окрім того, до правління гірничо-збагачувального комбінату увійшла Ганна Адом, директорка з управління персоналом і побутом Ferrexpo. Поки що вона єдина жінка в керуючому органі компанії.

2020 р. група Ferrexpo приєдналася до декларації Гендерної рівності та запобігання домашньому насиллю. Вже два роки в компанії працює гаряча лінія психологічної підтримки, куди люди можуть звернутися й отримати безкоштовну годинну сесію з психологом.

Все, що робить Ferrexpo у напрямку інклюзії та гендерної рівності, спрямоване на подолання стереотипів та доведення, що справжній професіоналізм не має статі.

Юрій Химич, генеральний директор ТОВ “Біланівський ГЗК”, керівник проєктів КСВ групи Ferrexpo в Україні

— Для групи Ferrexpo інклюзивність — це передусім культура, в якій кожен почувається в безпеці та може бути самим собою, незалежно від статі, віку, освіти, етнічної чи релігійної приналежності, сексуальної орієнтації тощо. Для нас — усі рівні та мають рівні можливості для досягнення успіху в компанії.

Ми розробляємо та впроваджуємо низку політик, спрямованих на формування й підтримання рівності та рівних можливостей, реалізовуємо проєкти та проводимо заходи, які допомагають долати стереотипні уявлення та дискримінаційні переконання, а також токсичні форми поведінки.

Ми прагнемо, щоб кожен почувався у безпеці. Тому маємо нульову терпимість до будь-якого прояву дискримінації, зокрема й за віковою ознакою. При прийомі на роботу чи просуванні кар’єрними сходинками до уваги беруться виключно професійні та особистісні якості. Єдині обмеження можуть бути за станом здоров’я працівника у певних професіях.

Якщо не працювати над інклюзивністю, чи оберуть нас кандидати покоління Z? Вже сьогодні 58,2% українських тінейджерів впевнені, що прогрес у галузі інклюзії, протидії упередженням та дискримінації є важливим. Тож відповідь на моє питання очевидна.

Окрім того, ми турбуємось про добробут наших людей і пропонуємо їм найкращі робочі місця згідно з їхніми компетенціями та навичками.

Все це дає результати: знизилася плинність кадрів, виросли фінансові показники роботи, а також покращилося сприйняття нашої компанії інвесторами.

Подолання стереотипів — це складний та непростий шлях, що вимагає мобілізації значних зусиль. Та ми впевнені, що результати позитивно відіб’ються на усіх сферах компанії. Після того, як ми сміливо зізналися собі, що знаходимося у полоні токсичних стереотипів, та почали змінюватися, результати не забарилися.

Ганна Адом, директорка з управління персоналом і побуту ПрАТ “Полтавський ГЗК”, група Ferrexpo

— 2020 р. ми почали активно впроваджувати ініціативи, що мали на меті збільшити кількість жінок серед керівників та в професіях, які стереотипно вважаються чоловічими. Але сьогодні наше завдання не просто ініціювати разові проєкти, а впроваджувати системний підхід, оскільки D&I напрямок став частиною стратегії групи Ferrexpo, яка включає наступне:

  • щорічний D&I аудит третьою незалежною стороною;
  • всі HR практики, такі як рекрутинг, кар’єрне зростання, навчання та розвиток, система мотивації (рівність в оплаті праці між чоловіками і жінками на однакових позиціях) повинні відповідати принципам недискримінації та рівності;
  • система оцінки передбачає вже впроваджені гендерні KPI;
  • з метою контролю відповідності наших внутрішніх документів і політик введена позиція DEI менеджерки.

Ми надаємо однакову підтримку як чоловікам, так і жінкам у їхньому виборі професії. Але щодо інженерно-технічних спеціальностей, під час рекрутингу у випадку однакових результатів співбесіди ми надаємо перевагу жінкам. Тепер в нашій компанії працюють жінки-слюсарі, водійки вантажного транспорту.

Ми також активно працюємо над збільшенням кількості жінок у керівному складі компанії. Провели аналіз та виділили тих, хто має потенціал для кар’єрного зростання. Ця група кандидаток стала базою для заснування школи жіночого лідерства Fe_Munity. Її мета — створення кадрового резерву жінок, які в перспективі можуть стати керівницями. На першому етапі відібрали близько сотні працівниць з різних підрозділів. Потім організували їм зустріч з жінками-лідерками нашої компанії.

Крім того, ми провели семінар з гендерної рівності для керівників різних підрозділів. Майже 40 чоловіків та жінок, що обіймають керівні посади, обговорювали міфи й гендерні стереотипи, а також планували майбутні дії.

Організували День сім’ї. Діти й батьки разом проводили час на різних станціях, де їм розповідали про гендерну рівність. Багато чоловіків тоді вперше почали замислюватися, чого саме хочуть для доньок. В такі моменти й настає злам у свідомості та починаються реальні зміни.

 

 

 

Читайте також

Соціальна відповідальність стає невід’ємною частиною розвитку та сталості бізнесу

пт, 12/24/2021 - 15:33
Внаслідок кризи, спричиненої пандемією COVID-19, у надзвичайно складних умовах бізнесу довелося пройти випробування на життєстійкість та сталість.

Відповідальний бізнес має реагувати на виклики сьогодення

вс, 12/19/2021 - 13:05
Підтримка бізнесом суспільства та допомога у вирішенні глобальних питань сьогодні стали важливою складовою ДНК компанії. А баланс між задоволенням потреб бізнесу та захистом інтересів майбутніх поколінь забезпечує їй сталий розвиток.

Інклюзивність та гендерна рівність. Ferrexpo

пт, 12/17/2021 - 15:40
Група Ferrexpo поставила за мету реалізувати п’яту ціль сталого розвитку ООН — гендерна рівність. Вона є частиною інклюзивності — культури компанії, в якій кожен і кожна почуваються в безпеці і можуть бути собою.