Перейти к основному содержанию

“Ощад” активно працює над удосконаленням процесів кредитування МСБ, — Наталя Буткова-Вітвіцька

пт, 12/17/2021 - 14:27

БАНКІР МСБ. Наталя Буткова-Вітвіцька, директорка департаменту мікро-, малого та середнього бізнесу Ощадбанку

— Поділіться результатами роботи Ощадбанку за програмою “Доступні кредити 5-7-9%”.

— Підтримка підприємців є одним з пріоритетних завдань Ощадбанку. І зараз можна впевнено стверджувати: програма “Доступні кредити 5-7-9%” є найбільш затребуваною. Станом на 1 листопада 2021 р. Ощадбанк видав понад 3,5 тис. кредитів клієнтам мікро-, малого та середнього бізнесу на суму понад 7 млрд грн.

Проте загалом цікава не лише загальна сума, а й те, на що саме залучаються ці кредити. Тож портфель розподілився наступним чином:

• на антикризові цілі — 4,36 млрд грн, або 60% портфеля;

• на інвестиційні проєкти, спрямовані на розвиток підприємництва, створення нових робочих місць та доданої вартості — 1,8 млрд грн (25%);

• на рефінансування, за яким звертаються як клієнти “Ощаду”, так і клієнти інших банків, що сприяє приросту портфеля, — понад 1 млрд грн (14%).

За виданими кредитами клієнти “Ощаду” отримали від держави відшкодування відсоткової ставки в межах програми на суму понад 280 млн грн. Найбільше фінансування отримали підприємці Київської (понад 27 млн грн), Харківської (понад 22 млн грн), Львівської (понад 20 млн грн), Чернівецької (понад 20 млн грн) та Вінницької (понад 19 млн грн) областей.

Незважаючи на те що низка банків мають більш ніж десятирічну історію роботи в напрямі МСБ, Ощадбанк упевнено входить до трійки лідерів за обсягами кредитування за програмою “5-7-9%”. Частка “Ощаду” серед учасників програми за інвестиційними кредитами становить понад 21%, а за антикризовим напрямом — понад 10%.

— Які сектори економіки наразі найактивніше залучають оборотні та інвестиційні кошти?

— Загалом кредитний портфель Ощадбанку в напрямі мікро-, малого та середнього бізнесу становить 9 млрд грн. У його структурі на фінансування оборотного капіталу припадає 5,5 млрд грн, а на інвестиційні проєкти — 1,8 млрд грн.

Найбільшу активність у напрямі поповнення оборотного капіталу виявляють клієнти АПК, вони мають кредитів на 2,4 млрд грн, та торгівлі — 0,6 млрд грн. У напрямі інвестиційних проєктів основними користувачами послуг з кредитування також є клієнти АПК із 1 млрд грн кредитного портфеля.

За програмою “Доступні кредити 5-7-9%” переважна більшість проєктів належить до галузі АПК (57%), а також до оптово-роздрібної торгівлі (16%) та переробної промисловості (11%).

Якщо говорити про кредитний портфель загалом за видами діяльності, то левова частка кредитування належить сільському господарству, за яким йдуть оптово-роздрібна торгівля, харчова та деревообробна промисловість, нерухомість, транспорт, електроенергетика, хімічна та фармацевтична промисловість.

Проте активно розвиваючи кредитування, не можна забувати й про якість. А саме на якість позичальників позитивно вплинув фактор наявності державних гарантій на портфельній основі. Цей механізм сприяв залученню нових клієнтів для кредитування з добрим фінансовим становищем, у яких недостатньо власних активів для забезпечення по кредитах. На 1 листопада 2021 р. Ощадбанк видав 794 кредити клієнтам мікро-, малого та середнього бізнесу на суму майже 2,3 млрд грн.

Якщо говорити загалом про кредитування, то цьогоріч “Ощад” активно працював над удосконаленням цих процесів. Особлива увага приділялася розширенню партнерської мережі, зокрема в межах партнерських програм та автоматизації кредитного процесу. Це дає можливість приймати рішення щодо фінансування клієнта протягом трьох днів.

— Більшість банків сьогодні активно автоматизують послуги для МСБ та ФОП. Які плани має “Ощад” щодо цього напрямку?

— Ми активно працюємо для задоволення потреб підприємців. Більшість сервісів Ощадбанку вже діджиталізовано, що дозволяє клієнтам МСБ проводити практично всі фінансові операції з ведення бізнесу через інтернет-банкінг. Ринок цифрових послуг розвивається, і ми плануємо розширювати спектр функцій, зокрема, оформлення кредитів і депозитів онлайн тощо.

Читайте також

Платити податки легко – коли платиш з «Приват24 для бізнесу»

вт, 01/25/2022 - 10:52
ПриватБанк запускає сервіси, що спрощують бізнесу розрахунки з бюджетом

Бізнес готовий виходити з тіні та потребує грошей на розвиток

ср, 12/22/2021 - 09:09
З численних ток-шоу та програм новин ми чуємо про те, що криза не минає, хвилі поширення COVID-19 у світі завдають економікам країн дедалі більшої шкоди, і що в Україні немає стабільності ні у питаннях економіки, ні у питаннях безпеки тощо.

Програма, що мала на меті створення нових робочих місць, стає основним каналом фінансування державою малого та середнього бізнесу

ср, 12/22/2021 - 08:53
Якщо говорити про роль держави у фінансуванні малого та середнього бізнесу, то, мабуть, наймасштабнішою у цьому напрямку можна назвати програму “Доступні кредити 5-7-9%”, участь у якій беруть вже 40 уповноважених банків.

ОТП Банк — універсальний банк, який однаково добре працює з усіма сегментами ринку

вс, 12/19/2021 - 12:50
Ольга Волкова, директорка департаменту продажів середнім та малим корпоративним клієнтам ОТП Банку

Банки активно використовують партнерські програми для покращення умов кредитування аграріїв

вс, 12/19/2021 - 12:46
Нині банки використовують усі наявні можливості у боротьбі за аграрних клієнтів, адже останні лишаються чи не найбажанішими клієнтами. Агровиробники найменше постраждали від коронакризи, а їхня продукція продовжує користуватися попитом.

Банківські продукти та сервіси повинні відповідати очікуванням та запитам клієнтів, — Сергій Магдич

пт, 12/17/2021 - 14:40
БАНКІР РОКУ. Сергій Магдич, заступник голови правління з корпоративного бізнесу ПУМБ