Перейти к основному содержанию

HReformation 2021. БІЗНЕС визначив кращих роботодавців та HR України

ср, 12/15/2021 - 16:40

Через епідемію відносини між персоналом та роботодавцями зазнали значних змін. Хто витримав складні іспити — дізнався БІЗНЕС.

З початком пандемії більшість компаній поставили на паузу питання заповнення кадрових прогалин. Ба більше, близько 15% організацій довелося скоротити штат, аби пережити важкий період. І це цілком зрозуміло.

Втім, карантинні часи виявилися не настільки тимчасовими, як думалось, і всі — і бізнеси, і люди, і держави — зрозуміли, що нова реальність вже не просто “нова”, а така, яка з нами назавжди. Що до неї слід не пристосовуватись, а жити за її правилами. Другий рік пандемії показав: жити “сьогодні” виявилося значно простіше тим, хто ще “вчора”, у доковідні часи, готувався до глобальних змін. Бо чітко розумів — вони невблаганно насуваються.

Ще до масової дистанційки цифрові технології потроху змінювали уяву компаній про те, де має виконуватися робота та скільки і який персонал їм потрібен для максимальної ефективності. Відповідно, працівники — і існуючі, і майбутні — усвідомлюючи, що перевагу матимуть найбільш технологічно “підковані” з них, набували нових знань і розвивали навички.

З перших днів, які ми сьогодні називаємо “часом невизначеності”, такі компанії та люди зробили максимум задля того, аби перейти з режиму виживання у режим успіху, зокрема:

  • зрозуміли, що впоратись з викликами допоможе нова роль лідера — не як людини на посаді, а як модель поведінки. І в компаніях було створено середовище, яке сприяє залученню, автономності та лідерству;
  • делегували повноваження та заохочували ініціативу підлеглих, які за такої підтримки частіше виявляли лідерські якості заради досягнення результату;
  • запровадили чітку і регулярну комунікацію задля зниження тривоги та невизначеності в колективі;
  • стратегією компанії обрали стимуляцію пошуку можливостей, а не засобів економії;
  • ще частіше почали публічно відмічати загальний прогрес та індивідуальні успіхи.

Герої дня

Цьогорічний, вже сьомий, рейтинг БІЗНЕСа HReformation 2021 відзначив не просто кращих роботодавців України. Ми зосередили свою увагу на організаціях, які мали не тільки план Б на випадок кризи. У них був такий план А, який допоміг їм обернути часи невизначеності собі на користь. Тому їм і не довелося ставити на паузу ані роботу, ані корпоративне життя.

Наші номінації лишаються незмінними:

  • Кращий міжнародний досвід

  • Інновації в HR

  • Краща стратегія на ринку HR

  • Краща програма підтримки співробітників

  • Dream Team. Топ-менеджмент

Short list — топ-5 — по кожній з цих п’яти номінацій редакції допомогла відібрати Експертна рада, яка вперше за роки існування рейтингу цілком складалася з візіонерів — менторів, коучей, фасилітаторів. Тобто людей, які бачать картину далеко наперед, а не просто фіксують дійсність. Їхні роздуми з приводу того, куди рухатиметься ринок праці, варті уваги. Адже інколи реальному сектору не вистачає саме такого неупередженого погляду збоку. Експертна рада отримала від редакції списки компаній та людей, які попередньо були визначені опитуванням на сторінках видання в соціальних мережах та на сайті. За інтегральним показником, з урахуванням думки читацької аудиторії, експертів та редакції, і був складений остаточний рейтинг.

Переможці у двох номінаціях були визначені виключно самим ринком, голосування за:

відбувалося лише серед читачів. За підсумками їхніх голосів на сайті business.ua було визначено топ-20 в кожній з цих двох номінацій.

 

ЕКСПЕРТНА РАДА

 

Дмитро Козлов,

виконавчий директор та співзасновник Асоціації професіоналів з управління персоналом HR Forum

Наталія Алюшина,

голова Національного агентства України з питань державної служби

Людмила Василега,

Людмила Василега, директорка департаменту стратегічного розвитку та аналізу ринку праці Державного центру зайнятості, HR-експертка

Тетяна Гончар,

коуч, членкиня ICF, кандидатка економічних наук, PhD

Тетяна Пашкіна,

HR-експертка, HR-маркетологиня, тренерка з рекрутингу

Ольга Прохоренко,

HR-консультантка, консультантка з організаційного розвитку, фасилітатор, персональний та командний коуч, HR-ментор

 

Про дуальну освіту

Людмила Василега,

директорка департаменту стратегічного розвитку та аналізу ринку праці Державного центру зайнятості, HR-експертка

Дуальна професійна освіта передбачає проходження практичного навчання на виробництві. Її батьківщиною вважають Німеччину, яка запровадила навчання у пропорції 30% — теорії, 70% — практики ще у минулому сторіччі. Під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Освіта і наука” було зазначено важливість дуальної форми освіти для забезпечення розвитку національної економіки. На жаль, у нас її впровадження йде повільними темпами. Хоча досвід — я почала займатися цією темою ще у 2010 р. — довів усім учасникам процесу (і здобувачам освіти, і закладам освіти), що це ефективніше за звичайну систему навчання.

У чому ж переваги дуальної профосвіти? По-перше, 70% навчальної програми засвоюється на майбутньому робочому місці, і з отриманням диплому студенти вже матимуть практичний досвід та трудовий стаж. По-друге, роботодавець активно включений в процес складання змісту навчання та його оцінювання, бо зацікавлений у якості підготовки кваліфікованого персоналу; економить час на пошук працівників та їхню адаптацію; отримує іміджеві переваги соціально-відповідальної компанії.

А найголовніше — дуальна форма навчання створює дієві партнерські відносини між закладами освіти та роботодавцями.

Про рекрутинг

Тетяна Пашкіна,

HR-експертка, HR-маркетологиня, тренерка з рекрутингу

За багатьма ознаками сьогоднішній ринок праці можна назвати ринком пошукача. Ситуація на ньому змушує роботодавців бути більш лояльними, хоча це і не повсюдний тренд. Є галузі, які більше постраждали від локдауну і навряд чи користуються попитом серед пошукачів, наприклад, туризм, готельний бізнес тощо. Торгівля та громадське харчування не завжди сприймаються кандидатами як місце стабільного працевлаштування. Багатьом офісним співробітникам важливий гнучкий графік та гібридний формат. Отже, традиційним роботодавцям доводиться докладати більше зусиль, щоб залучити до себе працівників, і “змінювати устої”, якщо їм потрібні ці люди.

Про безбар’єрність

Наталія Алюшина,

голова Національного агентства України з питань державної служби

Будь-які бар’єри стримують і розділяють суспільство. Особливо болючими вони є для людей з інвалідністю, які мимоволі відчувають власну неприйнятність чи обтяжливість. Це викликає вимушену залежність, створює у людини відчуття безпорадності й страху.

Бар’єри — це тягар для суспільства. І найскладніший з них — ставлення і сприйняття людей. Ми маємо звернути увагу на величезний невикористаний потенціал людей з інвалідністю. Вони — освічені, ідейні, мають лідерські риси і є успішними у родинах. Чимало з них є експертами, державними службовцями, вчителями тощо.

Наша мета — стати моделлю безбар’єрності для України і світу. Давайте будемо щиро відданими правам людини. Для України це чудова нагода відгукнутися на потреби суспільства і закласти важливий маркер змін на майбутнє.

Читайте також

До чого має бути готовий HR-фахівець сьогодні, щоб не програти завтра

ср, 12/22/2021 - 11:09
Нові терміни, нові форми — все це підкреслює, що світ назавжди став іншим. Отже, що вже зараз ми маємо змінити чи впровадити в напрямку управління людьми, щоб відповідати новому світу та впоратись з викликами? Що HR-фахівцям треба розвивати в собі та в компаніях?

Співробітник має відчувати себе важливою ланкою командної роботи, — Ірина Карасьова

вт, 12/21/2021 - 12:30
Ірина Карасьова, HR-директорка компанії SAT

Нашими пріоритетами залишаються безпека та добробут людей, — Анна Добринець

вт, 12/21/2021 - 11:30
Анна Добринець, People&Culture директор “Імперіал Тобакко” в Україні

Людина проти штучного інтелекту, або Які функції HR не здатні замінити машини

вт, 12/21/2021 - 10:10
Довіра до інноваційних рішень з боку людства росте із року в рік. А з “накриттям” локдауну і вимушеним переходом в онлайн — й поготів.

Шлях подолають гнучкі: як компаніям “облаштувати” власне місце у новому job-світі?

пн, 12/20/2021 - 12:15
Гнучкий графік, гібридний формат, часткова зайнятість, проєктна робота… Компаніям, які прагнуть залучити та утримати кращих з кращих співробітників, варто навчитись швидко жонглювати різноманітними формами зайнятості залежно від потреб персоналу.

Як виростити управлінця всередині компанії: досвід холдингу TECHIIA

вс, 12/19/2021 - 12:55
TECHIIA — міжнародний холдинг з українським корінням. У його складі більше 10 бізнес-проєктів і понад 1 тис. співробітників. До бізнес-портфеля компанії входять IT-продукти та сервіс, кіберспорт, створення мерчендайзу та безпілотників.