Перейти к основному содержанию

ФДМУ внесе зміни в сервісі автоматичної оцінки землі

ср, 12/08/2021 - 15:32

Це дасть змогу уникнути завищення оцінної вартості земельних ділянок.

Про це пише пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства, питання змін у сервісі оцінки землі обговорювалося під час 5-го засідання Земельного штабу.

"Будуть використовуватися більш усереднені значення, що запобігатиме випадкам необґрунтованого завищення оцінної вартості та, відповідно, податкових платежів, які трапляються сьогодні", - пояснив перший заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко.

За його словами, Мінагрополітики та Держгеокадастр напрацювали увесь пакет документів, необхідних для обґрунтування та зміни цього алгоритму, і незабаром Фонд держмайна запровадить ці зміни.

Також він розповів про отримання банками доступу до Державного земельного кадастру через API, зокрема до інформації про наявність спеціальних дозволів на користування надрами та склад угідь земельних ділянок.

Зазначається, що для отримання інформації про угіддя земельних ділянок банкам слід подати заяву за формою додатка 54.

Два банки це вже зробили; така можливість є і в усіх інших фінустанов, акцентував перший заступник голови Держгеокадастру.

Він додав, що інформація про спецдозволи на користування надрами та склад угідь земельних ділянок доступна через Публічну кадастрову карту та у витягах з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

"Інших форм отримання відповідних даних законодавство, на жаль, сьогодні не передбачає. Держгеокадастр працює над відповідними законодавчими змінами. Сподіваємося на їх ухвалення протягом найближчих місяців", - пояснив Мірошниченко.

Учасники Земельного штабу заявили про необхідність виробити єдину позицію стосовно права юридичних осіб на не пайові землі сільськогосподарського призначення, а також стосовно можливості обміну земельних ділянок і їх консолідації в межах масиву земель сільгосппризначення. Ці питання будуть вирішенні найближчим часом, запевнили в міністерстві.

Читайте також

Стартували податкові перевірки 2022

вт, 01/25/2022 - 15:59
ДПС України розмістила на своєму сайті графік планових податкових перевірок на 2022 рік.

Аналітика стану українського бізнесу: на порталі Дія.Бізнес запустили новий сервіс

вт, 01/25/2022 - 15:37
Даний сервіс представляє собою інструмент для аналізу стану українського бізнесу на основі відкритих даних.

Нацбанк послабив курс гривні

вт, 01/25/2022 - 08:59
Національний банк України на вівторок, 25 січня 2022 року, послабив офіційний курс гривні на 6 копійок - до 28,3749 грн за долар. 

У Києві відбудеться енергетичний бізнес-форум за участю міжнародних партнерів

вт, 01/25/2022 - 08:52
У середині 2022 року заплановано проведення енергетичного бізнес-форум у Києві за участю керівництва Єврокомісії та міжнародних партнерів.

Бізнес продовжує прогнозувати пожвавлення ділової активності – опитування

пт, 01/21/2022 - 20:29
На тлі поступового поліпшення оцінок щодо поточного стану підприємств зберігаються оптимістичні очікування щодо їх розвитку.

У 2021 р. Україна зібрала рекордний урожай зернових – зернобобових та олійних культур

пт, 01/21/2022 - 19:44
Україна в 2021 році зібрала рекордний урожай зернових, зернобобових і олійних культур у 106 млн тонн: зернових і зернобобових – 84 млн грн і олійних – 22,6 млн тонн