Перейти к основному содержанию

У нас є стратегія трансформації Укрексімбанку на декілька років

вт, 12/07/2021 - 09:02

Укрексімбанк - банк №1 в Україні за обсягами коштів суб’єктів господарювання і коштів бюджету, муніципалітетів та позабюджетних фондів.

"Це означає, що Укрексімбанк працює з найбільшими корпоративними клієнтами, які очікують від свого банку інноваційних продуктів, сучасних операційних рішень, зручної інфраструктури та виняткового клієнтського сервісу", - стверджує  начальник Офісу трансформацій Укрексімбанку Андрій Малахов.

Також він повідомив, що для того, щоб одночасно та узгоджено впроваджувати зміни за кожним з чотирьох пріоритетних напрямків - клієнтським, продуктовим, операційним та інфраструктурним - було створено Офіс трансформації. Його мета - суттєво посилити чотири складові: рівень діджиталізації, технологічність рішень, інноваційність продуктів, інтеграційну легкість.

Клієнтський напрямок

Змін зазнала мережа філіалів, а також сама структура надання послуг. Операціоністи банку перепрофілювалися у клієнтоорієнтованих персональних менеджерів, які досконало володіють знаннями щодо продуктів та послуг банку.

В еру Digital ми активно розвиваємо свої дистанційні канали. Клієнт-Банк для юридичних осіб Ifobs постійно поповнюється новими продуктами та послугами. Впроваджено також мобільний додаток Ifobs mobile для оперативності здійснення банківських операцій та зручності клієнтів.

За 4,5 місяці ми вже маємо в системі 3300 унікальних користувачів. Наступного року запустимо низку нових послуг та продуктів, що у декілька разів збільшить кількість клієнтів у мобайлі. Плануємо максимально скоротити візити клієнтів до відділень. Також робимо акцент на легкій інтеграції з ERP-системами наших корпоративних клієнтів.

Для фізичних осіб банк продовжує розвивати мобільний додаток Enter Exim.

Наша ціль — забезпечити доступність 80% послуг банку через мобільний додаток до кінця 2022 р.

 Продуктовий напрямок

Офіс трансформацій надихає робота колег з продуктово-бізнесового напрямку. Саме завдяки їм Укрексімбанк першим серед українських банків реалізував синдикатне кредитування” — консорціумний кредит із залученням п’яти банків як партнерів. Попитом серед корпоративних клієнтів користуються також документарні операції й надання торговельного фінансування для експортерів та імпортерів, інструменти хеджування валютних ризиків.

Крім того, у продуктовому напрямку банк активно співпрацює з міжнародними кредитними установами щодо реалізації спільних проєктів, це дозволяє пропонувати вигідніші умови фінансування для українського бізнесу.

Одночасно банк розвиває та вже досягнув значних результатів у казначейсько-інвестиційній діяльності. Разом із партнерами ми максимально автоматизували трейдингові операції. І це лише початок.

 Операційний напрямок

Для успішної реалізації всіх вищезгаданих ініціатив та запуску продуктів потрібна стійка і водночас гнучка операційна модель. Саме тому ми почали з розвантаження менеджерів у відділеннях, поступово забираючи невластиві їм функції й передаючи їх у бек-офіс. Також ми переглянули основні бізнес-процеси та суттєво скоротили time-to-yes та time-to-market. Наступні кроки після оптимізації — автоматизація і роботизація.

Насамперед плануємо автоматизовувати платежі, а також операції, спрямовані на інформування клієнта щодо тих чи інших подій з його продуктами або сервісами банку. Вже сьогодні понад 100 процесів визначені на автоматизацію та подальшу роботизацію. І список постійно поновлюватиметься.

Ці заходи нададуть банку можливість вивільнити ресурси, мінімізувати операційні ризики та пришвидшити клієнтські процеси. Що, своєю чергою, позитивно вплине на задоволеність клієнтів. Задля цього впроваджуємо й автоматизовану систему управління процесами BPM system.

 Інфраструктурний напрямок

Будь-яка автоматизація вимагає потужних систем. Оновлення торкнеться усього — від каналів зв’язку та серверного обладнання до, як би банально це не звучало, персональних комп’ютерів. Адже опрацювання великих баз даних потребує потужної техніки.

2022 р. ми запустимо близько 30 масштабних проєктів у сфері ІТ, які будуть тривати два-три роки.

 Що стимулює зміни?

Найбільшим зовнішнім стимулом є ринок — ти або змінюєшся, або відпочиваєш на лаві запасних. Внутрішнім стимулом є вмотивованість керівних органів банку запровадити ці зміни. Я побачив щире бажання правління Укрексімбанку та Наглядової ради зробити банк найсучаснішим і найпрогресивнішим у державі.

Згідно з останніми дослідженнями Німецької економічної групи (GET), 35% респондентів повідомили про брак експертизи та досвідчених працівників. Ми також зіткнулися з цією проблемою, тому активно працюємо над залученням персоналу з ринку, підвищенням кваліфікації чинних співробітників та створенням для них ринкових умов праці.

За інформацією вже згаданого дослідження, в Україні лише 20% компаній мають стратегію трансформації. Не буду хвалитися, але Укрексімбанк належить до цих 20%. Ми маємо стратегію на декілька років і розуміємо тактичні кроки та дії на найближчі 6-12 місяців.

Читайте також

Як працює завод компанії “Фармак” у Шостці та чому це важливо для української економіки

пт, 12/24/2021 - 15:28
Пандемія змінила усталені процеси та внесла в них свої корективи — тотальна глобалізація і взаємозалежність ланцюгів поставок перетворилася на загрозу, а не на абсолютну економічну перевагу.

Втримати висоту

пт, 12/24/2021 - 11:34
Що спонукає українців інвестувати у житлову нерухомість і чи варто це робити

Не розвести руками

чт, 12/23/2021 - 11:44
З початком пандемії сегмент складської логістики відчув значне навантаження. Згодом ситуація стабілізувалася, але тепер компанії змушені підлаштовуватися до нової реальності.

Нова ФАРМАльність

чт, 12/23/2021 - 09:28
Після минулорічного просідання на вітчизняному роздрібному ринку ліків знову відзначається позитивна динаміка

Які активи цікавлять успішних інвесторів сьогодні та у що вкладати завтра?

ср, 12/15/2021 - 14:32
Blackshield Capital представив свої прогнози та аналітику на прес ланчі для представників ЗМІ.

У нас є стратегія трансформації Укрексімбанку на декілька років

вт, 12/07/2021 - 09:02
Укрексімбанк - банк №1 в Україні за обсягами коштів суб’єктів господарювання і коштів бюджету, муніципалітетів та позабюджетних фондів.