Перейти к основному содержанию

Тіньова економіка є проблемою для України - Устенко

пт, 12/03/2021 - 18:02

В нашій країні частка тіньового сектора економіки має тенденцію до збільшення.

Про це в ефірі телеканалу "Дом" сказав радник Президента  з економічних питань Олег Устенко.

"Якщо подивитися по світу, то цифри обсягу тіньової економіки відрізняються, але вона є скрізь. Наприклад, найвищий рівень тіньової економіки в Євросоюзі, згідно з даними Організації економічного співробітництва та розвитку, - це буде Угорщина, близько 25% економіки",  - сказав він.

Згідно з даними Організації економічного співробітництва та розвитку, рівень української "тіні" - близько 50%.

"Традиційно весь час навколо цієї цифри коливається величина. Плюс-мінус - від 45 до 55% від максимуму 2012-2013 року. А якщо подивитися статистику Міністерства економіки України, то рівень "тіні" - близько 28%. Мінекономіки говорить про її зниження на 2%. Проте рівень досить високий", - зауважив Устенко.

За статистикою за перші три квартали 2021 року українська економіка зросла на 2,8%, але при цьому споживання електроенергії збільшилося на 6,8%.

"А рівень споживання електроенергії - це непрямий фактор, на підставі якого ми можемо судити про обсяг тіньової економіки. Тобто ми бачимо колосальний розрив, і це свідчить для мене про те, що є висока частка тіньового сектора економіки. І, на жаль, вона ще має тенденцію на збільшення", - уточнив радник Президента.

Ситуація, на його думку, має як негативні, і позитивні аспекти.

"Це і погано, і добре. Добре з того погляду, що в тебе завжди є запас для детінізації. Тобто, проводячи детінізацію, ти витягуєш економіку на світло. І це означає, що твій ВВП буде не такий, про який сказав глава держави, виступаючи у Верховній Раді, він сказав про понад $190 млрд, про історичний максимум. А насправді цього року він міг би бути набагато більшим. Чи не на 25% щонайменше вище за те, що ми зараз з вами маємо. Тобто насправді наш ВВП може бути за межами $250 млрд досить швидко й легко. Питання, що ти для цього робиш", - деталізував Устенко.

Тим часом за його словами, державний бюджет не використовується як основний фактор детінізації економіки.

"Для детінізації економіки використовуються інші напрями. Наприклад, ось це те, що називається "кешлес" (Cashless), - економіка, де не ходить готівка, або частка готівки зменшується. Йдеться про дерегуляцію економіки. Це одне з найважливіших завдань, які Президент ставить, наприклад, перед Кабінетом Міністрів, і відповідно перед першим віцепрем'єром, який опікується питаннями економіки", - сказав експерт.

Заробітна плата також є лише одним із факторів детінізації економіки.

"І коли ти збільшуєш офіційну мінімальну заробітну плату в країні, ти начебто намагаєшся вивести частково заробітну плату з тіні. Але принципово в реальності це не вирішує завдання, тому я все-таки це виносив би за дужки, в обговореннях, що стосуються бюджету", - наголосив Устенко.

Читайте також

Стартували податкові перевірки 2022

вт, 01/25/2022 - 15:59
ДПС України розмістила на своєму сайті графік планових податкових перевірок на 2022 рік.

Аналітика стану українського бізнесу: на порталі Дія.Бізнес запустили новий сервіс

вт, 01/25/2022 - 15:37
Даний сервіс представляє собою інструмент для аналізу стану українського бізнесу на основі відкритих даних.

Нацбанк послабив курс гривні

вт, 01/25/2022 - 08:59
Національний банк України на вівторок, 25 січня 2022 року, послабив офіційний курс гривні на 6 копійок - до 28,3749 грн за долар. 

У Києві відбудеться енергетичний бізнес-форум за участю міжнародних партнерів

вт, 01/25/2022 - 08:52
У середині 2022 року заплановано проведення енергетичного бізнес-форум у Києві за участю керівництва Єврокомісії та міжнародних партнерів.

Бізнес продовжує прогнозувати пожвавлення ділової активності – опитування

пт, 01/21/2022 - 20:29
На тлі поступового поліпшення оцінок щодо поточного стану підприємств зберігаються оптимістичні очікування щодо їх розвитку.

У 2021 р. Україна зібрала рекордний урожай зернових – зернобобових та олійних культур

пт, 01/21/2022 - 19:44
Україна в 2021 році зібрала рекордний урожай зернових, зернобобових і олійних культур у 106 млн тонн: зернових і зернобобових – 84 млн грн і олійних – 22,6 млн тонн