Перейти к основному содержанию

В головному офісі Укрексімбанку виставкою художника Тістола відкрився арт-простір

вт, 09/28/2021 - 10:30

Державний Укрексімбанк започатковує проект Exim Gallery, створений для підтримки та промоції сучасного українського мистецтва.

Першим заходом у межах нової арт-ініціативи стала персональна виставка «Європа» митця Олега Тістола, що відкрилась в п’ятницю у приміщенні Укрексімбанку в Києві по вул. Антоновича, 127.

Олег Тістол є одним із ключових представників «Нової української хвилі» та художником-експериментатором, який постійно шукає нові теми та прийоми. «Європа» є першою за багато років великою персональною виставкою митця в Києві, своєрідним екскурсом в історію та сучасне життя України як складової Європи, відображенням її пріоритетів та цінностей крізь призму сприйняття художника. В експозиції вперше представлена нова серія творів «Тіні», а також інші роботи митця – пейзажі, натюрморти, портрети, монументальні багатофігурні полотна. Зокрема, знамениті пальми і бетонні «Голови», які символізують чотири сторони світу. На виставці є твори і знакового «Проекту українських грошей», який розроблявся до того, як Україна отримала власну валюту – гривню та здобула державність. Фактично, проект у баченні художника і був уособленням очікуваної незалежності.

«Як провідний банк, який представляє державу на міжнародній арені, ми раді долучитися до популяризації сучасного українського мистецтва. Виставкою творів Олега Тістола ми відкриваємо проект EXIM Gallery, який дозволить в оригінальній формі вийти за межі звичних ділових відносин з партнерами, щоб відкрити для них банк у новій якості. Олег Тістол займає активну позицію і використовує новаторський підхід у мистецтві, так і Ексімбанк зосереджується у власній ніші Intelligent banking, не тільки реагуючи на події на ринку, а впливаючи на його розвиток, задаючи тренди, генеруючи попит на ефективні рішення. Сьогодні Укрексімбанк втілює оновлену стратегію та перебуває на етапі активної трансформації, стає ще сильнішим там, де він найкращий – у сфері дорогих складноструктурованих угод, ексклюзивних сервісів та комплексних фінансових інструментів», – зазначив Голова Правління Укрексімбанку Євген Мецгер.

Олег Тістол є послідовником європейських цінностей і європейського шляху країни. Саме мистецтво він вважає справді гідною сферою для міжнародної взаємодії, вже багато років прагнучи створити мікромодель української культури для її представлення у світовому контексті:

«Протягом 30 років спостерігання за розвитком сучасного мистецтва України легко дійти висновку, що ледь не єдиним продуктом достатньо високого рівня, який незмінно потрапляв на експорт, були твори актуального мистецтва. Художники лишались впертими і фанатичними «тіньовиками-контрабандистами», які гідно представляли культуру своєї держави на різних світових майданчиках. Можливо, зараз настав час виходити з тіні. Провідний державний банк – чудове місце для початку дискусії на цю тему, до якої обов’язково долучаться музеї, інституції, ринок та суспільство».

«Експозиція живопису в приміщенні банку – специфічне завдання, з яким впорається не кожен художник та куратор. Мармурові стіни, кришталеві світильники, складна архітектура, нашарування в інтер’єрі слідів різних епох... Але Тістол із захопленням приймає цей виклик та блискуче заповнює простір – без прикрашення, а підкреслюючи його сутність, з певними акцентами притаманної йому тонкої іронії та естетичного хуліганства», – відзначила куратор проекту Маріана Джулай.

Читайте також

В головному офісі Укрексімбанку виставкою художника Тістола відкрився арт-простір

вт, 09/28/2021 - 10:30
Державний Укрексімбанк започатковує проект Exim Gallery, створений для підтримки та промоції сучасного українського мистецтва.

Futurespective: майбутнє очима українських митців

ср, 08/11/2021 - 20:14
30 липня в Центрі сучасного мистецтва М17 відкрилася виставка «Futurespective: майбутнє очима українських митців».

В сентябре в Драгобрате пройдет фестиваль «Поток»

ср, 08/11/2021 - 20:07
С 1 по 10 сентября в ретрит-центре «Орияна» (Драгобрат) состоится грандиозный фестиваль «Поток» , где собирутся более 300 учатников из разных стран мира.

З 7 по 10 липня відбудеться M17 International Art Collectors' Forum!

чт, 07/08/2021 - 07:19
M17 International Art Collectors' Forum – це форум, організований Центром сучасного мистецтва М17 та Українським Клубом Колекціонерів Сучасного Мистецтва в межах проєкту «Відкрита можливість: Українське сучасне мистецтво з приватних зібрань».

До Дня вишиванки в Києві планується відкриття пам’ятника Василю Вишиваному (Вільгельму фон Габсбургу)

пн, 04/12/2021 - 17:25
Уже 20 травня у середмісті Києва – у сквері на вулиці Іллєнка, 39, заплановано відкриття пам’ятника Василю Вишиваному, вдягнутому у вишиванку.

«Коріння та пилок»: сучасна українська скульптора шукає точки опори у глобалізованому світі

чт, 12/17/2020 - 16:38
З 17 грудня до 21 лютого 2021 року у Центрі сучасного мистецтва М17 проходитиме виставка робіт номінантів першої в Україні професійної скульптурної премії – М17 Sculpture Prize.