Перейти к основному содержанию

Перший масштабний капшерінг в Україні запускає Асоціація лідерів сталого розвитку

ср, 09/22/2021 - 16:50

Друзі, ми потонемо в пластику, і наші діти будуть жити в пластмасових джунглях. Щорічно в світі використовується майже 500 мільярдів пластикових одноразових стаканчиків.

Це в 60 разів більше населення планети. Нам кришка. Всюди пластикові стаканчики: в офісах, кав'ярнях, школах, садочках, лікарнях, барах. Паперові не розв’язують проблему: по-перше, вони теж покриті пластиковою оболонкою, тому довгий час не розкладаються, по-друге, їх затратно збирати та переробляти, по-третє, для їх виробництва використовується первинна целюлоза, а значить вирубують дерева. Лиса планета з метровим шаром пластика - ось, що нас чекає.

Щорічно в Україні проводиться понад 500 масштабних фестивалів та заходів і тисячі корпоративів. Після них утворюються тонни сміття із пластику й несортованих відходів.

Асоціація лідерів сталого розвитку запускає перший в Україні інтегрований проект Cup Sharing & Sorting Waste.

На всі заходи національного, регіонального, міського чи корпоративного масштабу ми готові надати багаторазові стакани з бамбукового волокна і пластика, що підходять для вторинної переробки й не виділяють шкідливі речовини в будь-якому температурному режимі. На них можна нанести логотип івенту та залишити як сувенір учасникам. Або такі стакани видають під заставу від 50 до 100 грн за великий або 30 - 60 за маленький, залежно від формату заходу. Окремо оплачується нанесення корпоративного логотипа.

На заході учасники за заставну суму беруть нову чашку. Якщо після користування її захочуть поміняти на чисту, то це можна зробити безплатно в пункті обміну, що будуть розташовані на івенті.

«За оцінками західних експертів, які реалізують подібні проекти вже досить давно, всього 7-8% учасників заходу повертають посуд. Решта залишають його як сувенір. Деякі починають колекціонувати чашки з логотипами улюблених компаній або заходів. Ми розраховуємо на партнерство влади, бізнесу і суспільства в цьому проекті. Для того, щоб все працювало як годинник, ми залучаємо волонтерів по всій Україні. Розробили креативний мерч, який дістається учасникам в подарунок. Унікальні сміттєві баки, що матимуть незвичайну форму і малюнок з елементами лого івенту, будуть спонукати до правильного сортування відходів. А ми надалі будемо роздільно утилізувати все сміття або віддавати в перероблення, що стане додатковим інформаційним приводом для організаторів івенту. Тобто осаду після свята у вигляді переповнених сміттєвих баків з різного роду відходами та розкиданого пластика більше не буде. Замість цього буде фірмова чашка та сортовані і перероблені відходи. Першій компанії з кожної галузі, що підтримає проект, ми подаруємо наш мерч і проведемо тренінг із сортування сміття для співробітників», - зазначила Олена Зубарєва, глава Асоціації лідерів сталого розвитку, засновник агентства формування смислів і креативних ідей «Zubarewa: communication and sustainability».

Автором проекту стала Асоціація лідерів сталого розвитку, яка об'єднує бізнес, владу, суспільство і медіа для реалізації соціально-значущих проектів.

 


 

Довідка:

Пластикові стаканчики розкладаються   близько 500 років. Згідно з дослідженням Массачусетського технологічного інституту, кожен пластиковий стаканчик складається приблизно з 3,2 г бензину. До 2050 року на пластик може припадати 20% світового споживання нафти.

Тільки 1% пластикових стаканчиків потрапляє в перероблення.

У всьому світі багато країн вирішили зайнятися одноразовим пластиком і забороняють їх:

• Франція з 1 січня 2021 року заборонила виробництво та продаж столового наряддя, тарілок і пластикових стаканчиків.

• Великобританія з жовтня 2020 року заборонила одноразові пластмаси, включаючи соломинки, ватяні палички й мішалки.

• Парламент ЄС проголосував за повну заборону на використання цілого ряду одноразових пластиків по всьому Євросоюзу.

• У звіті ООН з навколишнього середовища і WRI показано, що зі 192 опитаних країн 127 (або 66%) впровадили якусь політику з регулювання пластикових пакетів.

• Міста приєднуються до боротьби, забороняючи одноразове використання пластика, наприклад Лос-Анджелес, який заборонив використання пластикових соломинок.

• У Кенії використання, виготовлення або продаж поліетиленового пакета караються тюремним ув'язненням на чотири роки або штрафом у розмірі 38 000 доларів США.

Читайте також

Nestlé разом з партнерами впроваджує регенеративні практики сільського господарства

ср, 10/13/2021 - 10:17
11 жовтня 2021 року -- Компанія оголосила про впровадження нової ініціативи щодо відновлювальних підходів та виводить ініціативи сталого розвитку сільського господарства на новий рівень.

ALFA Smart Agro – лідер українського ринку ЗЗР

ср, 10/06/2021 - 16:36
Вперше до трійки лідерів ринку засобів захисту рослин України, де традиційно домінують мультинаціональні компанії, увійшов український виробник. 

В головному офісі Укрексімбанку виставкою художника Тістола відкрився арт-простір

вт, 09/28/2021 - 10:30
Державний Укрексімбанк започатковує проект Exim Gallery, створений для підтримки та промоції сучасного українського мистецтва.

Перший масштабний капшерінг в Україні запускає Асоціація лідерів сталого розвитку

ср, 09/22/2021 - 16:50
Друзі, ми потонемо в пластику, і наші діти будуть жити в пластмасових джунглях. Щорічно в світі використовується майже 500 мільярдів пластикових одноразових стаканчиків.

Visa допомогла в діджиталізації 16 мільйонам малих і середніх підприємств

ср, 09/22/2021 - 11:00
Нове дослідження Visa показує, наскільки важливі цифровізовані можливості для малих і середніх підприємств, щоб залишатися конкурентоспроможними у постпандемічному світі. На тлі рекордного зростання підприємництва виникає новий клас малих підприємств, що використовують цифрові технології.

«Фармак» відкрив офіс в Об’єднаних Арабських Еміратах

вт, 09/21/2021 - 18:55
Лідер фармацевтичного ринку України* та один з найбільших експортерів лікарських засобів компанія «Фармак» відкрила офіс в Об’єднаних Арабських Еміратах.