Перейти к основному содержанию

МТСБУ звернулось до НБУ щодо збільшення страхових сум з ОСЦПВ.

пт, 07/16/2021 - 09:51
Новини компаній

МТСБУ звернулось до Національного банку України з пропозицією переглянути страхові суми (максимальний розмір виплати) з ОСЦПВ в бік підвищення: до 160 тис. грн. за шкоду, заподіяну майну потерпілого, та 320 тис. грн. за шкоду життю та здоров’ю.

Також пропонується збільшити ліміт виплат за європротоколом до 80 тис. грн.

Зараз страхові суми становлять 130 тис. грн. та 260 тис. грн. відповідно, ліміт виплат за європротоколом – 50 тис. грн. Останній раз страхові суми змінювались розпорядженням Нацкомфінпослуг за поданням МТСБУ в вересні 2019 р. Розмір страхових сум підвищується відповідно до показника інфляції, як це встановлено чинним законодавством.

За підсумками 1 кв. 2021 р. на виплати за шкоду майну, що перевищуються суму в 130 тис. грн., припадає 0,65% від загальної кількості виплат, зроблених страховиками ОСЦПВ, проте сума таких виплат складає понад 4,3% від загальної.

«Підвищення страхових сум з ОСЦПВ стане кроком до більш справедливої та ефективної системи захисту прав постраждалих в ДТП. Щорічно відбувається близько тисячі випадків, коли розмір шкоди автівці більший, ніж страхова сума за полісом ОСЦПВ. Постраждалі в таких аваріях люди мають право на повне відшкодування. Зараз же їм доводиться вимагати компенсації понад страхову суму від винуватця ДТП, і часто це потребує тривалого судового розгляду.

Крім того, після останнього підвищення розміру мінімальної заробітної платні до 6 тис. грн. утворилась колізія щодо виплат за шкоду життю та здоров’ю. В законі «Про ОСЦПВ» розмір таких виплат встановлюється у прив’язці до розміру мінімальної зарплати, і в деяких випадках, наприклад, у разі смерті чи інвалідності постраждалого, розрахункова виплата може перевищувати розмір страхової суми. Перегляд страхових сум розв’яже і цю проблему», - роз’яснює генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

Також МТСБУ висловлює впевненість: зростання ліміту виплат за європротоколом сприятиме підвищенню довіри українських автовласників до такого способу оформлення ДТП. У січні-травні 2021 р. кількість вимог, врегульованих за європротоколом, зросла на 34% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За європротоколом постраждалим сплачено понад 270 млн. грн., це третина від загальної суми виплат (+45%).

«Українські водії оцінили зручність використання європротоколу у випадку, коли ДТП підпадає під умови його використання. Нагадаю, якщо складається європротокол, то учасники аварії мають право покинути її місце без виклику поліції та не сплачують адміністративний штраф. Швидке оформлення ДТП за допомогою європротоколу допомагає уникнути дорожніх заторів, від яких потерпають усі великі міста країни», - говорить Володимир Шевченко.

Також він звертає увагу, що автовласники можуть оформити електронний європротокол, скориставшись будь-яким гаджетом з доступом до мережі інтернет, на веб-сторінці https://dtp.mtsbu.ua/ або у мобільному застосунку «Мій поліс».

Читайте також

Кредитний портфель «Укргазбанку» у 2021 році зріс на 7 млрд грн

вт, 01/25/2022 - 08:49
За минулий рік кредитний портфель «Укргазбанку» зріс на 7 млрд грн, що в тому числі сприяло покращенню показника чистої процентної маржі до рівня 4,6% (2,5% – за результатами 2020 року).

Портрет українського інвестора: хто купує акції міжнародних компаній у цифровому банку Sense SuperApp

пн, 01/24/2022 - 14:47
Аналітики Альфа-Банку Україна склали портрет українського інвестора. Основа – дані клієнтів, які купують та продають акції міжнародних компаній у Sense SuperApp.

Як відрізнити контрафактний амортизатор від фірмової запчастини

вт, 01/18/2022 - 10:30
Купуючи амортизатор великого бренду, водій ризикує натрапити на підробку. Вона прослужить менше фірмового виробу, а також не забезпечує належного рівня комфорту та безпеки. Фахівці Автопро відзначають, що водієві не треба бути експертом в автомобільній справі для того, щоб підібрати фірмові амортизатори.

ТОП-10 сайтів з пошуку роботи у Чехії

вт, 01/04/2022 - 13:42
Українські заробітчани зарекомендували себе як старанні відповідальні працівники, тому наших співвітчизників чекають роботодавці з європейських країн. Для працевлаштування люди часто обирають Чехію. Зарплати тут вищі, ніж у Польщі, країна розташована близько до дому, немає значної різниці у культурах та менталітеті. Чехія не в змозі самостійно забезпечити кількість необхідного персоналу, тому іноземним громадянам пропонують влаштуватися на роботу за спеціальністю, отриманою в Україні чи займати тимчасові вакансії. Та де шукати роботу?

"Різдвяні історії Києва" - місце де переймаєшся духом свята

пт, 12/24/2021 - 09:10
23 грудня 2021 рік МВЦ "Музей Києва" спільно з меценатом Ігорем Ліскі відкрили виставковий проєкт "Різдвяні історії Києва".

ЖК Creator City: житло бізнес-класу без компромісів

чт, 12/16/2021 - 10:33
Попри те, що в Україні немає офіційно затвердженої класифікації новобудов, за роки свого розвитку ринок нерухомості дійшов розділення на чотири основні сегменти.