Перейти к основному содержанию

В Україні держава – великий споживач промислових товарів

пт, 06/25/2021 - 15:20

Денис Морозов, перший заступник Генерального директора ІНТЕРПАЙП

Запит державних компаній на інноваційні та технологічно складні продукти стимулює їхню розробку і пропозицію. Але в глобальній економіці зовсім не держава відіграє вирішальну роль для розвитку інноваційності компаній, а власне, ринок, попит.

Основа конкуренції на глобальних ринках

Очевидно, що без інновацій на експортних ринках немає конкурентоспроможності. Нам потрібно пропонувати такий продукт і такий сервіс, який схочуть купити саме у нас, і не тільки в Україні, але і в будь-якій точці світу.

П'ятнадцять років тому, коли ніхто ще не говорив про Green Deal, а кліматичні проблеми не обговорювалися на високому рівні, ІНТЕРПАЙП почав будувати новий електросталеплавильний завод. Вже тоді ми розуміли, що буде рости попит на більш складні продукти: колеса для високошвидкісного руху, труби для вилучення важкодоступних вуглеводнів і т.д. А значить, буде потрібна якісніша сталь. Сьогодні електросталеплавильний спосіб виробництва сталі – найбільш інноваційний та екологічний. Економічні вимоги співпали з екологічними – інновації дали синергію.

П'ять років тому ми почали розвивати власний R&D для виробництва продуктів спеціально під вимоги клієнтів, інвестуємо в найсучасніші технології виробництва. Що рухає компанією? Бажання на рівних конкурувати на глобальних ринках.

Мислимо глобально, діємо локально

Держава може стимулювати споживання інноваційних продуктів держкомпаніями. І у нас є успішні приклади – Нафтогазу ми поставляємо преміальні продукти з високогерметичною різьбою. Таку продукцію ми вже поставляємо Turkish Petroleum, в країни Середньої Азії, виходимо на ринок США.

Роль держави – встановлювати прозорі правила гри для національних виробників, боротися з торговими обмеженнями проти українських експортерів, а також обмежувати експорт сировини і стимулювати переробку в Україні. Це не тільки дозволить створювати нові висококваліфіковані робочі місця, а й капіталізувати самі підприємства, вкладаючись в їхній технологічний розвиток.

З точки зору розвитку українська промисловість в основному належить до четвертого технологічного укладу. Однак існує безліч прикладів підприємств, які працюють в рамках п'ятого технологічного укладу, який передбачає повне проникнення цифрових технологій.

Мова переважно про експортоорієнтовані компанії і цілі галузі, які вже вбудовані або вбудовуються в глобальні ланцюжки поставок. Ці компанії добре розуміють, що без цифровізації виробничого процесу вони не конкурентоспроможні.

На власному досвіді

Будучи великим українським експортером високотехнологічної продукції, ми вже більше десяти років зайняті цифровою трансформацією виробничих процесів. Ключові цілі перетворень – ефективне і раціональне використання ресурсів, відповідність вимогам і очікуванням клієнтів і, як наслідок, успішна конкуренція на експортних ринках. Без цифрових технологій вже не обходиться жоден основний процес – починаючи від фінансового планування і закінчуючи виробництвом і ремонтами.

Для управління виробництвом у нас є його «цифровий двійник» (Digital Twin). У кожної одиниці продукції є своя цифрова копія в єдиній ERP-системі. Там же зберігається інформація про кожне замовлення і технічні характеристики продукції. В онлайн-режимі можна простежити, де саме знаходиться конкретна труба або колесо і які операції вона пройшла. Це дозволяє планувати кожну операцію з максимально ефективним використанням ресурсів.

Діджиталізуємо і ланцюжок поставок. Інформація про кожну відвантажувальну партію формується в ERP-системі, туди ж вносяться дані про авто. В'їжджаючи на територію заводу, водій отримує пропуск з QR-кодом, куди «вшита» вся інформація на замовлення. Після завантаження в цеху рух автомобіля аналізується і відслідковується за допомогою gps-навігації. Діджиталізація логістики за короткий час дозволила компанії скоротити число запізнень за відвантаженнями європейським клієнтам в десять разів.

Ще один проєкт – єдина система інтелектуального обслуговування обладнання. У спеціальному модулі зберігається вся інформація про обладнання та його поточний стан. Дані надходять в систему як автоматично від датчиків на обладнанні, так і вносяться вручну; відмічаються всі простої. Система аналізує великі масиви даних і підказує, коли і яке обладнання вимагає обслуговування. Це скорочує час аварійних простоїв ліній, дозволяє ефективно планувати ремонтні роботи і закупівлю запчастин.

Загалом ефективне управління операційною діяльністю будується на двох китах – правильному обліку (сировини, продукції у виробництві або запчастин для закупівлі) і грамотному плануванні. І те, і інше неможливо уявити в наш час без використання технологій. Світ змінюється щомиті, і виживають на глобальних ринках лише ті, хто за ним встигає.

 

Читайте також

Перехід від школи з теоретичними знаннями до школи компетентностей підтримують 67% українців: чому це важливо?

чт, 12/30/2021 - 10:42
Понад 67% громадян підтримують ідею необхідності реформування національної освіти та нововведення Нової української школи (НУШ).

На відстані двох рукостискань

чт, 12/23/2021 - 11:00
Фінансовий комітет ТПП України розпочав програму розбудови українських інвестиційних фондів

Азбука сильної команди

вт, 12/21/2021 - 17:00
Які складові роблять компанію успішною Dream Team, а її менеджмент — сильним? Тетяна Гончар, міжнародний бізнес-коуч рівня PCC, членкиня ICF, PhD, CEO “DCT”

Суспільні цінності та соціальне підприємництво в Україні

вт, 12/21/2021 - 10:50
Дмитро Козлов, член правління АТ НСТУ, виконавчий директор Асоціації професіоналів з управління персоналом HR FORUM

Як має змінитись роль HR, щоб відповідати сучасності та допомагати компаніям розвиватись?

вт, 12/21/2021 - 09:30
Ольга Прохоренко, HR-консультантка, консультантка з організаційного розвитку, фасилітатор, персональний та командний коуч, HR-ментор

Нові реалії внутрішніх комунікацій

пн, 12/20/2021 - 12:06
Тетяна Пашкіна, HR-експертка, HR-маркетологиня, тренерка з рекрутингу: "Історії забезпечують нас багатим досвідом без необхідності переживати насправді небезпечні ситуації".