Перейти к основному содержанию

«Фармак» масштабує програму ощадливого виробництва Lean

ср, 06/23/2021 - 10:26

Стратегія підвищення операційної ефективності у фармацевтичній компанії «Фармак» ґрунтується на впровадженні культури постійного вдосконалення та запровадження системи Lean Manufacturing.

Після успішної реалізації пілотного проекту Lean компанія запроваджує цю концепцію на усьому виробництві та у логістиці.

На початку 2021 року у «Фармак» стартував пілотний проект Lean ОРЕX-2025 на виробництві. У межах програми визначені пріоритетні завдання, що включають: зменшення собівартості продукції, покращення якості процесів, розвиток та залученість персоналу до постійних покращень, підвищення рівня операційної зрілості виробництва.

В рамках Lean ОРЕX-2025 показники загальної ефективності обладнання дільниць підвищились від 10% до 16% на різних дільницях. Скоротився час переналагодження обладнання від 8% до 33%. Запущено низку проектів по автоматизації робіт, направлених на оптимізацію кількості персоналу та підвищення продуктивності праці. За рахунок їх реалізації було вивільнено 853 години/рік виробничого часу.

Кожен співробітник може внести до банку ідей пропозицію щодо поліпшення робочих процесів, які спрямовані на економію чи покращення сировинних, енергетичних, фінансових ресурсів тощо.

«Робота у крос-функціональних групах фахівців різних напрямів допомагає всебічно проаналізувати ситуацію, влаштувати мозковий штурм та розробити конкретні заходи щодо покращень. Прагнення до постійних змін та впровадження безперервних інноваційних рішень – підходи, які допомагають нам залишатися лідерами національного фармацевтичного ринку, нарощувати присутність компанії в Україні та за кордоном», – зазначив Володимир Костюк, виконавчий директор компанії «Фармак».

Враховуючи позитивні результати проекту на виробництві, у червні «Фармак» запустив проект Lean у департаменті транспортної логістики. До кінця 2021 року Lean буде розгорнутий на всі підрозділи операційної дирекції підприємства.

Довідка про Lean

Автором концепції максимальної оптимізації виробничих процесів вважають відомого японського бізнесмена Тайічі Оно, який розробив дану систему для корпорації Toyota. З часом цей підхід до менеджменту довів свою ефективність у багатьох світових компаніях і отримав назву Lean Production, або «ощадливе виробництво». Серед базових принципів, які допомагають реалізувати систему, – мінімізація будь-якої діяльності, що споживає ресурси, але не створює цінності. На цьому шляху автоматизація процесів – це лише одна із багатьох складових. Не менш важливою є залученість кожного зі співробітників до постійного та безперервного покращення.

Читайте також

В Україні з'явився перший національний гастрономічний гід

пн, 08/30/2021 - 11:15
«Дороги гурманів. 100 крафтових місць України» — гастрогід, який об’єднав крафтових виробників сиру, устриць, равликів, м'яса, яєць, пива, вина, овочів та фруктів з усієї країни.

До 30 річниці Незалежності України 46 Parallel презентує нове вино Proudly Ukrainian

чт, 08/19/2021 - 13:01
Proudly Ukrainian - саме так називається лімітований реліз авторських преміальних вин із колекції Grand Admiral, створений виноробами компанії 46 Parallel Wine Group до 30-річчя Незалежності України.

«Бути Sofie» відкрито! Зустрічайте дуже французьке кафе на території «Софії Київської»

чт, 07/29/2021 - 11:58
«Бути Sofie» — французьке кафе, за адресою Володимирська, 24, на території заповідника «Софія Київська» — відкрилося і працює щодня з 10:00 до 22:00.

“ІТ-Інтегратор” впровадив рішення для комбінованого навчання у “МІМ-Київ”

вт, 07/27/2021 - 11:50
Компанія “ІТ-Інтегратор” впровадила комплекс сучасного інтерактивного обладнання для змішаного навчання у одній з найвідоміших бізнес-шкіл країни – “МІМ-Київ”.

«Фармак» запустив будівництво інноваційного центру в Києві

чт, 07/22/2021 - 11:37
Чи можуть довершені процеси допомогти в розробці лікарських препаратів? Так, якщо ми говоримо про новий інноваційний центр лідера фармринку України – «Фармак».

МТСБУ звернулось до НБУ щодо збільшення страхових сум з ОСЦПВ.

пт, 07/16/2021 - 09:51
МТСБУ звернулось до Національного банку України з пропозицією переглянути страхові суми (максимальний розмір виплати) з ОСЦПВ в бік підвищення: до 160 тис. грн. за шкоду, заподіяну майну потерпілого, та 320 тис. грн. за шкоду життю та здоров’ю.