Перейти к основному содержанию

Firefly Aerospace Макса Полякова залучила майже 200 мільйонів доларів інвестицій. Вартість компанії значно перевищила 1 мільярд доларів.

ср, 05/05/2021 - 12:56

Компанія Firefly Aerospace, лідер у сфері економічних і надійних космічних ракет і сервісів, успішно завершила перший раунд венчурного фінансування.

Було залучено майже 200 мільйонів доларів, а загальна вартість компанії значно перевищила 1 мільярд доларів, якого вона досягла ще на етапі до інвестицій.

Перший раунд проходив під контролем DADA Holdings, з участю Astera Institute, Canon Ball LLC, Reuben Brothers Limited, SMS Capital Investment LLC, Raven One Ventures, The XBTO Group та інших інвесторів. Джед МакКалеб, представник Astera Institute, приєднається до ради директорів Firefly.

Інтерес вже в інвестиційному раунді А значно перевищив початково заплановані 75 мільйонів доларів. Щоб задовольнити попит, Noosphere Ventures Макса Полякова, як основний інвестор Firefly, продала частку акцій на суму більше, ніж 100 мільйонів доларів деяким учасникам цього раунду та іншим акціонерам, залишаючись при цьому мажоритарним акціонером. Угода ніяк не вплинула на стратегічне управління та контроль компанії. Після дебютного запуску ракети-носія Alpha, Firefly планує залучити додаткові 300 мільйонів доларів інвестицій до кінця 2021 року.

Макс Поляков, засновник Noosphere Ventures і основний інвестор Firefly Aerospace, прокоментував прокоментував перший раунд інвестицій:

"Noosphere Ventures підтримала Firefly Aerospace на ранній стадії розробки ракети Alpha й я пишаюся тим, чого ми разом досягли. Враховуючи, що Firefly переходить від стадії розробки на етап комерційного обслуговування й участі в додаткових програмах, таких як доставка корисного навантаження на Місяць для NASA, прийшов час розширити коло інвесторів. Особливо важливо, що нові партнери поділяють нашу місію "зробити космос доступним для кожного".

Раніше компанія Firefly уклала великі контракти на запуск Alpha з NASA й General Atomics. Нещодавно Firefly уклала контракт з NASA в рамках програми Lunar Payload Services (CLPS) на суму 93,3 мільйона доларів з метою доставки 10 наукових приладів на поверхню Місяця в 2023 році за допомогою свого місячного посадкового модуля Blue Ghost. Наразі компанія завершує підготовку до дебютного запуску ракети-носія Alpha з космічного стартового комплексу (SLC-2) бази Ванденберг (VSFB).

Виконавчий директор Firefly Aerospace Том Марк'юзік зазначив:

"Приємно бачити такий великий інтерес з боку інвесторів. Ми змогли значно перевищити нашу первинну мету фінансування. Firefly рада вітати нових партнерів перед дебютним запуском ракети Alpha. Після запуску ми почнемо другий, значно більший раунд залучення інвестицій, які дозволять Firefly повністю виконати свій бізнес-план по розробці нових космічних апаратів і ракет-носіїв. Завдяки нашим великим контрактам і появі нових сильних фінансових партнерів, 2021 рік стане проривним для Firefly".


Про Firefly Aerospace

Firefly Aerospace - приватна аерокосмічна компанія, яка надає космічні транспортні послуги - від низької навколоземної орбіти і до Місяця - створюючи надійний, недорогий і швидкий доступ в космос. Firefly пропонує запуск, переміщення в космосі і посадку на поверхню Місяця за допомогою своїх платформ Alpha, Beta, SUV і Blue Ghost.

Про Макса Полякова

Макс Поляков - міжнародний підприємець в сфері космічних технологій й IT, економіст, громадський діяч, інвестор і філантроп, є послідовником теорії ноосфери Вернадського і засновником фонду Noosphere Ventures.

Читайте також

Visa допомогла в діджиталізації 16 мільйонам малих і середніх підприємств

ср, 09/22/2021 - 11:00
Нове дослідження Visa показує, наскільки важливі цифровізовані можливості для малих і середніх підприємств, щоб залишатися конкурентоспроможними у постпандемічному світі. На тлі рекордного зростання підприємництва виникає новий клас малих підприємств, що використовують цифрові технології.

«Фармак» відкрив офіс в Об’єднаних Арабських Еміратах

вт, 09/21/2021 - 18:55
Лідер фармацевтичного ринку України* та один з найбільших експортерів лікарських засобів компанія «Фармак» відкрила офіс в Об’єднаних Арабських Еміратах.

В Україні з'явився перший національний гастрономічний гід

пн, 08/30/2021 - 11:15
«Дороги гурманів. 100 крафтових місць України» — гастрогід, який об’єднав крафтових виробників сиру, устриць, равликів, м'яса, яєць, пива, вина, овочів та фруктів з усієї країни.

«Датагруп» побудувала корпоративну мережу для мережі АЗС SUNOIL

ср, 07/07/2021 - 16:35
«Датагруп» реалізувала проєкт із побудови єдиної корпоративної мережі для національної мережі АЗС SUNOIL.

Спільне підприємство Bosch та BASF зі smart-землеробства починає свою роботу

ср, 07/07/2021 - 15:17
Органи по контролю за злиттям надали свій офіційний дозвіл Досвідчена команда керівників та нова компанія, яка готується до зростання Розумне розпилення препаратів забезпечує точну ідентифікацію та управління ризиками, які с

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.