Перейти к основному содержанию

Firefly Aerospace Макса Полякова залучила майже 200 мільйонів доларів інвестицій. Вартість компанії значно перевищила 1 мільярд доларів.

ср, 05/05/2021 - 12:56

Компанія Firefly Aerospace, лідер у сфері економічних і надійних космічних ракет і сервісів, успішно завершила перший раунд венчурного фінансування.

Було залучено майже 200 мільйонів доларів, а загальна вартість компанії значно перевищила 1 мільярд доларів, якого вона досягла ще на етапі до інвестицій.

Перший раунд проходив під контролем DADA Holdings, з участю Astera Institute, Canon Ball LLC, Reuben Brothers Limited, SMS Capital Investment LLC, Raven One Ventures, The XBTO Group та інших інвесторів. Джед МакКалеб, представник Astera Institute, приєднається до ради директорів Firefly.

Інтерес вже в інвестиційному раунді А значно перевищив початково заплановані 75 мільйонів доларів. Щоб задовольнити попит, Noosphere Ventures Макса Полякова, як основний інвестор Firefly, продала частку акцій на суму більше, ніж 100 мільйонів доларів деяким учасникам цього раунду та іншим акціонерам, залишаючись при цьому мажоритарним акціонером. Угода ніяк не вплинула на стратегічне управління та контроль компанії. Після дебютного запуску ракети-носія Alpha, Firefly планує залучити додаткові 300 мільйонів доларів інвестицій до кінця 2021 року.

Макс Поляков, засновник Noosphere Ventures і основний інвестор Firefly Aerospace, прокоментував прокоментував перший раунд інвестицій:

"Noosphere Ventures підтримала Firefly Aerospace на ранній стадії розробки ракети Alpha й я пишаюся тим, чого ми разом досягли. Враховуючи, що Firefly переходить від стадії розробки на етап комерційного обслуговування й участі в додаткових програмах, таких як доставка корисного навантаження на Місяць для NASA, прийшов час розширити коло інвесторів. Особливо важливо, що нові партнери поділяють нашу місію "зробити космос доступним для кожного".

Раніше компанія Firefly уклала великі контракти на запуск Alpha з NASA й General Atomics. Нещодавно Firefly уклала контракт з NASA в рамках програми Lunar Payload Services (CLPS) на суму 93,3 мільйона доларів з метою доставки 10 наукових приладів на поверхню Місяця в 2023 році за допомогою свого місячного посадкового модуля Blue Ghost. Наразі компанія завершує підготовку до дебютного запуску ракети-носія Alpha з космічного стартового комплексу (SLC-2) бази Ванденберг (VSFB).

Виконавчий директор Firefly Aerospace Том Марк'юзік зазначив:

"Приємно бачити такий великий інтерес з боку інвесторів. Ми змогли значно перевищити нашу первинну мету фінансування. Firefly рада вітати нових партнерів перед дебютним запуском ракети Alpha. Після запуску ми почнемо другий, значно більший раунд залучення інвестицій, які дозволять Firefly повністю виконати свій бізнес-план по розробці нових космічних апаратів і ракет-носіїв. Завдяки нашим великим контрактам і появі нових сильних фінансових партнерів, 2021 рік стане проривним для Firefly".


Про Firefly Aerospace

Firefly Aerospace - приватна аерокосмічна компанія, яка надає космічні транспортні послуги - від низької навколоземної орбіти і до Місяця - створюючи надійний, недорогий і швидкий доступ в космос. Firefly пропонує запуск, переміщення в космосі і посадку на поверхню Місяця за допомогою своїх платформ Alpha, Beta, SUV і Blue Ghost.

Про Макса Полякова

Макс Поляков - міжнародний підприємець в сфері космічних технологій й IT, економіст, громадський діяч, інвестор і філантроп, є послідовником теорії ноосфери Вернадського і засновником фонду Noosphere Ventures.

Читайте також

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.

«Датагруп» завершила підписання угоди щодо придбання 100 % групи компаній Volia

вт, 06/08/2021 - 11:47
7 червня 2021 р., Київ, Україна – «Датагруп», яка є одним із провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, оголосила сьогодні, що завершила підписання угоди щодо придбання компанії Volia – провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу.

Медичний онлайн-хаб Doc.ua і сервіс кур'єрської доставки Glovo почали співпрацю

вт, 06/01/2021 - 13:45
Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який включає понад 2 тис. аптек по всій Україні, почав співпрацю з сервісом швидкої кур'єрської доставки Glovo. Тепер медицина стала ще доступнішою! Уже зараз товари Аптеки Doc.ua доступні в додатку Glovo для замовлення.

Нове дослідження SAP: ініціативи зі сталого розвитку − виклик для бізнесу

чт, 05/27/2021 - 13:26
SAP SE провела дослідження «Improving the Environment at Planetary Scale: A Survey of Business Drivers and Actions», у якому взяли участь 7400 керівників компаній із 19 країн і 16 галузей промисловості.

FuckUp Night by EASE: Роман Кирилович, Ілля Рейніш і Олексій Костилєв про свої провали

ср, 05/26/2021 - 16:31
Усі люблять розповідати про свої досягнення. А от про невдачі говорити набагато складніше. Але без поразок не буває перемог і будь-який провал можна обернути в плюс.

Випередив Apple і YouTube: Microsoft став найбільш свідомим брендом 2020 року

пн, 05/24/2021 - 10:39
Microsoft очолив перший рейтинг свідомих брендів Conscious Brands 100. Його сформували Консалтингова компанія Wolff Olins і агентство Hall&Partners.