Перейти к основному содержанию

Як Україні подолати історичне рейдерство Росії та прорватись у краще Майбутнє

вс, 04/18/2021 - 17:24

Такої відкритої психологічної напруги з боку Росії, та у відповідь, - такої спокійної і впевненої сили підтримки з боку США, Україна ще не отримувала. Історичний момент – скористатися «вікном можливостей» та перехопити ініціативу.

То чи не варто, щоб зацементувати українську державність у світовому порядку,- провести сміливу та відкриту міжнародну інформаційну операцію: «Виправи одну граматичну помилку і Світ стане менш агресивним»? Для цього у партнерстві з США, Великобританією, Литвою, Польщею та іншими дружніми країнами, варто розгорнути проект з реального виправлення однієї букви в англомовному написанні назви країни Росія – Россия – Rossia (а не Russia). Таке виправлення однієї букви виправить історичне рейдерство на правонаступництво Київської Русі у бік України та вочевидь покаже: росіяни й справді є «россиянами» від назви своєї країни, та в жодному разі не є «русскими». Так само, як Румунія – Румыния – Romania – чи ромський народ (romale) не претендують і не мають претендувати на правонаступництво Римської Імперії (The Roman Empire), хоча й є схожість у корені слів.

Тоді все стане на своє місце, і в історії, і в сучасному Світі: історичною правонаступницею Київської Русі буде Україна; етнічні громадяни країни Росія (заснованої у 1721 році) є росіянами (россияне, российский народ с великой российской литературой и российским языком). У сучасному світі немає жодного «русского», «римлянина» чи «візантійця» (є росіяни, італійці, українці, іспанці, болгари, греки), бо все лишилося у древній історії людства. Автоматично зникає (згортається як сенс) агресивний «Русский Мир», який тероризує світ останні 300 років. У світовій мережі інтернет також виправляється помилка з .RU на .ROS.

Другим інформаційно-юридичним кроком має стати оформлення Криму, як Кримськотатарської Автономії (а не просто «кримської», що ховає справжній сенс) у складі України, щоб на весь світ підкреслити право корінного народу - кримських татар вільно проживати та приймати рішення на своїй землі. І для цього не потрібно нічого, крім політичної волі нинішньої влади.

Безумовно, все це може бути прискорено і підсилено, якщо розпочати комплексний міжнародний проект «Трансформація України», на кшталт вже реалізованого проекту «Трансформація Польщі», з показовими економічними результатами та унікальною динамікою зростання економіки за останні 20 років. На сьогоднішній день можна сміливо констатувати, що спільний євроатлантичний проект трансформації Польщі є вдалим кейсом, і його координатори готові запускати українську модель. Досвід показує, що швидка та ефективна трансформація країни відбувається при правильній координації трьох сторін: перша— української влади (Президент, Парламент, Уряд); друга — міжнародні партнери Великої Сімки G-7 та ЄС, ключові фінансові та безпекові інституції — МВФ, Світовий Банк, ЄБРР, ЄІБ, НАТО; третя — експерти структурованого громадянського суспільства. Вже пройдено багато підготовчих сходинок. Йде координація взаємодії представників громадянського суспільства та міжнародних партнерів, у Парламенті працює міжфракційне депутатське об’єднання «Трансформація України».

Щоб не просто скопіювати алгоритм трансформації держави та реанімації економіки за успішними кейсами, а знайти своє місце у сучасному світі, варто стати місцем осмислення, розробки й реалізації Нової Економічної Парадигми, що випробовує нові філософські та ментальні драйвери, «двигуни» та «паливо» нової економіки (мотивації, інструменти і ресурси тощо). Одна з гіпотез знаходження головного сенсу економіки – зміна на краще життєвого простору для самореалізації кожної людини на планеті Земля з заміною оцінки ВВП на інтегральний «Індекс ЩАСТЯ». Для цього треба замінити конкуренцію на інший «двигун», бо  «паливом» у конкуренції є низинне людське відчуття заздрості (добросовісна конкуренція – біла заздрість, недобросовісна конкуренція – чорна заздрість). Досвід розробки та втілення НЕП може вивести на оптимальну та найефективнішу форму взаємодії членів суспільства між собою та з державою – гру у додатковість, де синергетичні ефекти значно прискорюють процеси та породжують нові соціальні зв’язки та сенси, а «Індекс ЩАСТЯ» відображує сенси людського життя.

Тож є три потужних проектних рішення, що допоможуть нам подолати виклики, які перед нами поставила історія:

  1. Міжнародний проект «Трансформація України», що дасть можливість залучити 200 млрд. доларів інвестицій на 10 років. Результатами реалізації проекту будуть стрімкий економічний ріст, перехід від «Мінських угод» до «Будапештського Меморандуму», повернення окупованих та анексованих територій; отримання репарацій та фінансових компенсацій від РФ.
  2. Міжнародний проект «Виправи одну граматичну помилку, і світ стане менш агресивним», результатом чого стане зникнення сенсу агресивного «Русского Мира».
  3. Реалізація на своїй території Нової Економічної Парадигми «Інноваційний розвиток людства без війни і конкуренції» з переходом від розрахунків ВВП до «Індексу ЩАСТЯ», від чого світ стає менш агресивним, більш толерантним та комфортним для проживання.

Тоді про яку картину майбутнього ми можемо мріяти?

Через 10 років – Україна є найшвидша за динамікою економічного розвитку країна Європи, як результат реалізації комплексного міжнародного проекту «Трансформація України».

Через 20 років – Україна є ініціатором та експериментальним майданчиком реалізації Нової Економічної Парадигми.

Через 50 років – Україна є вдалим та показовим кейсом реалізації НЕП «Інноваційний розвиток людства без війни і конкуренції». Інші країни світу втілюють позитивний досвід розрахунків «Індексу ЩАСТЯ». Світ стає неагресивним, більш толерантним та комфортним для проживання.

Коли вас драйвить, — беремо і робимо!

Читайте також

Відпочинок як бізнес: 5 порад для розвитку турагентства по франшизі

пн, 10/18/2021 - 14:07
На туристичному ринку зараз спостерігається ефект відкладеного попиту. У 2020 році через пандемію кількість турагенцій значно скоротилася. Так, за даними Державної служби статистики минулого року в нашій країні працювали 1109 турагенцій і 2306 турагентів, оформлених як ФОП, а ще у 2019 році таких було 1259 і 2644 відповідно.

ESG-тренди: декарбонізація – новий імператив для бізнесу

вт, 10/12/2021 - 12:18
На світовому  ринку залучення інвестицій з’являється новий імператив – вимога до компаній врахувати ESG-фактори у своїй бізнес-стратегії та надавати публічну звітність щодо виконання зобов’язань. 

Жіноче лідерство як ключовий фактор продовольчої безпеки

пт, 08/13/2021 - 10:10
Анна Бабіч, менеджер з корпоративних комунікацій у Центральній та Східній Європі компанії Corteva Agriscience

Навести лад у некомерційних закупівлях: за крок до стратегії

пн, 07/19/2021 - 17:32
Антон Шрамко, заступник директора, керівник напрямку консалтингу з закупівель та ланцюга постачань, KPMG в Україні

В Україні держава – великий споживач промислових товарів

пт, 06/25/2021 - 15:20
Денис Морозов, перший заступник Генерального директора ІНТЕРПАЙП

Корпоративне рефінансування – чому ставки 10-15% у гривні для бізнесу стають реальністю?

ср, 06/09/2021 - 10:10
Адріан Козловський, заступник директора відділу інвестицій та ринків капіталу, KPMG в Україні