Перейти к основному содержанию

«Перший Український Аграрний Фонд»: ефективна альтернатива депозитам, ОВДП та інвестиціям в нерухомість

вс, 04/04/2021 - 16:25
Бізнес PRO

«За останні 20 років середня річна дохідність агросектору України становить 21%. Ми пропонуємо інвесторам ефективний інструмент інвестування в аграрну галузь, що створений за найвищими світовими стандартами» - Роман Сазонов, керуючий партнер компанії з управління активами SI Capital.

Депозити майже нічого не приносять, ОВДП не виправдовують інфляцію. Ринку акцій в Україні немає, а ціни на нерухомість за останні роки лише поступово йдуть вниз. Попит на інструменти інвестування, які не мали б таких вад, лише зростає.

В той же час інвестиції у сільське господарство за останні десятиліття показали себе як стабільно ефективні. На сьогоднішній день, Україна є одним з найважливіших постачальників сільськогосподарської продукції, займаючи друге місце в світі за обсягом експорту зернових культур.

Земельний фонд України складає 41,4 млн га , а обсяг експорту - 22,1 млрд $ за минулий рік. За останні 20 років інвестиції в АПК були більш прибуткові, ніж золото, акції та нерухомість.

Динаміка вартості

Ми створили «Перший Український Інвестиційний Фонд» (ПУАФ), який надає можливість інвестору вкладати свої кошти в спеціалізований фонд, що фокусується на агросекторі України. Фонд купує агро- компанії, що займаються рослинництвом, з метою подальшого управління ними та отримання доходу від операційної діяльності. Додатковий напрямок – інвестиційний прибуток від придбання, оптимізації та подальшого продажу недооцінених активів (M&A операції).

Доходи вкладників фонду складаються з щорічних дивідендів (20%  - 30% прибутку підконтрольних агро- бізнесів) та зростання вартості активів фонду за рахунок реінвестицій прибутку. Це цікавий інструмент пасивного доходу який стане гарним додатком до традиційних об’єктів інвестування в Україні, таких як депозити, нерухомість чи ОВДП.

Мета створення інвестиційного фонду – забезпечення вкладникам стабільного джерела пасивного доходу. Інвестиції в агробізнес, як джерело пасивного доходу, цілком відповідають визначеним вимогам до інвестування, зокрема:

Прибутковість: дохідність інвестицій має перевищувати рівень інфляції.

Стійкість до девальвації національної валюти: багато того, що купується та споживається в країні прямо чи опосередковано прив’язано до цін імпортованої продукції та курсу гривні (нафтопродукти, одяг, електроніка, автомобілі, газ та вугілля для українських ТЕЦ на закордонних хабах тощо), девальвація веде до стрімкого зростання цін, отже, збереження купівельної спроможності інвестованого капіталу може бути забезпечене у тому випадку, якщо дохідність інвестицій перекриватиме потенційну девальвацію гривні.

Ліквідність: ефективна інвестиція не лише приносить прибуток, але й забезпечує можливість порівняно легкого та швидкого виходу з неї без втрати її вартості.

Стратегічний характер: з огляду на те, що попит на продукцію або послуги може досить суттєво та швидко змінюватись (як зростати, так і падати), ефективна інвестиція має орієнтуватись на бізнес-сегмент, у якому  прослідковується довгострокова тенденція до зростання попиту на продукцію (послуги).

Засновники SI Capital мають більш ніж 20-ти річний досвід успішної діяльності на ринках капіталу та знайомі з функціонуванням різних галузей вітчизняної економіки. 

Ми проаналізували доступні інструменти для інвестування та галузі економіки, та впевнені, що найкраще вище вказаним критеріям відповідають інвестиції в агробізнес. 

Наш висновок обґрунтовано наступними даними:

Щорічна доходність

Управління фондом здійснюється компанією з управління активами (КУА) – Si Capital, яка має ліцензію на даний вид діяльності. Наші партнери:

  • аудитор - міжнародна компанія PwC (PriceWaterhouseCoopers),
  • експертний оцінювач  - компанія Baker Tilly International.
  • маркет–мейкер -  українська «дочка» компанії Freedom Finance, що має лістинг на NYSE та капіталізацію близько 3 млрд доларів.

Це єдиний в Україні фонд, що проходить аудит у компанії «Великої Четвірки» за найвищими міжнародними стандартами; у якого кожна угода проходить попередню оцінку міжнародним оцінювачем; та чиї інвестиційні сертифікати котує міжнародний брокер. Така структура гарантує інвесторам фонду найвищій рівень прозорості та контролю над їх інвестиціями.

Команда

Генеральний директор - Роман Сазонов, має 25 років досвіду в інвестиційному бізнесі. Виступав засновником інвестиційної групи «Сократ». Сумарна вартість активів під управлінням «Сократ» у середині 2008 року складала понад 65 млн доларів.

Група входила до трійки найбільших компаній з управління активами, що працювали в секторі невенчурних фондів. У 2008 році «Сократ» було визнано компанією з найефективнішим в Україні керівництвом у категорії «Управління активами» в рамках ренкінгу Best Managed Financial Institutions авторитетного міжнародного фінансового видання Euromoney.

Операційний директор – Юрій Ігнатюк, близько 20 років в аграрному бізнесі. Він є співвласником агрохолдингу «ІДЕК-Груп» із земельним банком 6,5 тис. га і елеватором на 20 тис. зберігання, який виступає відправною точкою інвестицій фонду та базою розвитку. Прибутковість «ІДЕК-груп» від керівництвом Юрія на 34%, а врожайність на 48% вищі, порівняно з середніми показниками в Україні.

Середня

Владислав Остапенко - інвестиційний директор, який останні 11 років керував практикою M&A в EY –компанії «Великої четвірки». Загальний обсяг угод в агросекторі під його керівництвом складає 151 тис га, 465 тис т елеваторних потужностей та 221 млн $ за сумарною вартістю.

Все це дає можливість нам казати про те, що ми маємо сильну команду, яка не один рік працює з агропідприємствами. За десятки років роботи напрацьовано технологічні карти під різні культури, типи грунтів та клімат. Управління бізнесом повністю автоматизоване і зведене через «Агро-онлайн» в єдину систему аналізу, що дозволяє мінімізувати ризик неправильного застосування технології або її невиконання. Ми добре розуміємо, що земельний банк - основний актив агробізнесу. Регіони, з якими ми співпрацюємо, були обрані з урахуванням мінімального погодно-кліматичного ризику і в кожному з них зробили акцент на свої культури.

У найближчий час готується запуск другого фонду – «Земельні активи», який зможе приносити пасивний дохід інвесторам за рахунок придбання та здачі с/г землі в оренду.

Основні сумніви українських інвесторів давно відомі - це нестабільні компанії, ризики втрати коштів, слабкість корпоративної структури управління. Запрошуючи у проект інвесторів, ми гарантуємо чесні та прозорі умови співпраці. Нам важливо, щоб кожен не тільки зміг зберегти, але й примножити свій капітал. Агробізнес є стратегічною галуззю України тож ми впевнені в гарних перспективах ринку землі та подальшого збільшення прибутковості агро-активів в Україні.

Читайте також

«Перший Український Аграрний Фонд»: ефективна альтернатива депозитам, ОВДП та інвестиціям в нерухомість

вс, 04/04/2021 - 16:25
«За останні 20 років середня річна дохідність агросектору України становить 21%. Ми пропонуємо інвесторам ефективний інструмент інвестування в аграрну галузь, що створений за найвищими світовими стандартами» - Роман Сазонов, керуючий партнер компанії з управління активами SI Capital.

"Якщо б ми дійшли до Прямих іноземних інвестицій 5-10% ВВП щороку, це був би гарний результат"

вс, 04/04/2021 - 15:18
Сергій Фурса, інвестиційний банкір Dragon Capital

Напівзаходи не панацея

ср, 03/31/2021 - 09:15
Чому комплексні реформи потребують політичних рішень

Тютюновий бунт: вітчизняна тютюнова галузь з легкої руки влади тріщить по швах

пт, 09/04/2020 - 10:22
Боротьба держави за податки з виробників сигарет не дає відчутного ефекту, а лише підриває галузь