Перейти к основному содержанию

Руслана Палайда - “КАСКО в смартфоні — вже реальність”

чт, 04/01/2021 - 11:45

Заступниця голови правління страхової компанії UNIVERSALNA

Компанія UNIVERSALNA є одним із лідерів страхового ринку України. Наприкінці минулого року вона запустила новий Insurtech-продукт в категорії КАСКО, що базується на індивідуальному скорингу стилю керування транспортним засобом. Про це, а також про останні успіхи компанії, пріоритети розвитку інноваційних технологій та плани на майбутнє ми розпитали у Руслани Палайди, заступниці голови правління страхової компанії UNIVERSALNA

— UNIVERSALNA вже 30 років на ринку. Як за цей час змінилася компанія? Які напрями страхування стали для вас пріоритетними?

— 30 років — чимала цифра для українського бізнесу. Фактично історія компанії почалася раніше, ніж Украї­на стала незалежною державою. На початку 1990-х у Тернополі була заснована компанія “Терен”. Вже на той час вона була досить відомою не тільки в нашій країні, а й в сусідів, адже мала кілька унікальних для тодішнього ринку пропозицій. А на початку 2000-х “Терен” стала однією з основних компаній в об’єднаній страховій групі, що отримала назву UNIVERSALNA. 

Від самого початку основний акцент ми робили на напрямі автострахування. Зараз наша компанія вважається одним із лідерів у цій галузі. За підсумками 2020 р. 47% портфеля компанії становить КАСКО.

— Поділіться результатами компанії за підсумками минулого року. Які цілі ставите на 2021 р.?

— Загальний обсяг страхових премій компанії UNIVERSALNA перевищив показники попереднього року і склав 953,83 млн грн. Автострахування показало суттєве зростання. Якщо в 2019 р. сума премій по КАСКО складала 372,13 млн грн, то у 2020 р. цей показник збільшився до 447,69 млн грн.

Щодо страхових виплат, то торік ми сумарно заплатили нашим клієнтам 298,37 млн грн. КАСКО тут також показує чималий ріст — зі 142,44 млн грн у 2019 р. до 158,71 млн грн у 2020 р. 

Загалом, попри певні складнощі, ми вважаємо минулий рік успішним для бізнесу. COVID-19 значно прискорив перехід страхового бізнесу в онлайн. Одночасно з ростом кількості електронних договорів з “автоцивілки” був впроваджений електронний договір КАСКО. Цього вдалось досягнути попри складнощі з реалізацією огляду авто.

— Зараз багато страховиків борються за клієнтів на ринку автострахування КАСКО. Які інновації у цьому напрямі використовує ваша компанія?  

— Ринок автострахування КАСКО непростий. Ми аналізуємо зацікавленість кожної категорії клієнтів. На ринку існує безліч різноманітних програм страхування КАСКО з різним покриттям та під кожну категорію клієнтів.

UNIVERSALNA має програми страхування для заставних та незаставних авто, для транспорту фізичних та юридичних осіб, автострахування сільськогосподарської техніки, страхування комбайнів і тракторів, різноманітної спецтехніки. У нас є ексклюзивні продукти страхування, які не пропонують інші страховики України, — страхування подовженої гарантії на авто та GAP-страхування. Крім того, зараз у розробці навіть страхування дронів. Ринок страхування розвивається в досить неочікуваних напрямках, і, я думаю, ми ще побачимо цікаві страхові продукти. 

Між страховими компаніями, які входять до топ-10 по КАСКО, цінова конкуренція наразі в межах 10%, це незначний розбіг. Пропозиції компаній несуттєво відрізняються і за наповненням. Звичайно, існує певна конкуренція в якості сервісу. Тут йдеться про швидкість врегулювання, роботу служби підтримки, мінімізацію комунікації зі страховою. Тому, аби вигравати в якості врегулювання та в ціні, страхові компанії заглиблюються в сегментацію клієнтів. Вивчають і порівнюють поведінку та ризиковість водіїв різних марок і моделей авто (масового та люкс-сегменту) в стандартних та стресових ситуаціях, в різні пори року, в денний та нічний час і залежно від тривалості поїздки. Завдяки аналізу цих параметрів можна оцінити індивідуальні ризики кожного водія та надати йому персональну пропозицію по КАСКО. Саме цей підхід ми використовуємо в сучасному Insurtech-продукті Kasko2GO.

— Розкажіть докладніше про цей продукт. Які в нього особливості?

— Минулого року ми запустили мобільний додаток під назвою UNIVERSALNA by Kasko2GO, який дозволяє автомобілісту на вигідних для себе умовах і без особливих зусиль оформити КАСКО. У ньому реалізовані унікальні рішення на основі штучного інтелекту та BigData. Відтепер КАСКО в смартфоні — вже реальність.

Додаток у режимі реального часу аналізує безліч показників — від стилю керування і того, як автолюбитель поводиться у потоці машин, до реакції на зовнішні подразники й кількість проведеного за кермом часу. На основі отриманих показників автоматично прогнозується можливість настання страхового випадку і формується вартість страховки.

Таким чином ми максимально гнучко й індиві­дуально підходимо до формування пропозиції, а не групуємо водіїв за якимись показниками на кшталт марки автомобіля, року випуску або стажу водіння. Голов­не — чим безпечніше стиль водіння, тим нижче вартість КАСКО.

Цікаво, що все це робиться тільки мобільним додатком. Ми не встановлюємо ніяких додаткових девайсів, не втручаємося в електроніку машини. Відповідно, водієві не треба витрачати свій час і гроші, виконуючи подібні операції на СТО.

Ще одна приємна для водіїв особливість полягає у тому, що оплата за поліс помісячна та здійснюється напряму через додаток. При цьому страховку можна поставити на паузу, наприклад, якщо ви якийсь час не плануєте сідати за кермо.

“Ринок автострахування КАСКО непростий. Ми аналізуємо зацікавленість кожної категорії клієнтів”

— Які результати показав запуск застосунку Kasko2GO та як відреагували на нього клієнти?

— UNIVERSALNA by Kasko2GO ми запустили відносно недавно — восени 2020-го. Проте він вже набув популярності серед українських водіїв. На сьогодні додаток завантажили вже понад 13 тис. клієнтів. Протягом 2021 р. розраховуємо на 70 тис. завантажень.

Ми отримуємо багато схвальних відгуків. Виявилося, що додаток завантажують чимало тих, хто раніше ніколи не купляв КАСКО через його високу вартість. UNIVERSALNA by Kasko2GO зменшує навантаження на гаманці клієнтів шляхом заміни великого щорічного платежу доступними щомісячними.

Ще одна велика категорія користувачів — це ті, хто має підписані договори КАСКО з іншими компанія­ми. Вони встановлюють додаток із цікавості, їздять в режимі тест-драйву, дивляться на результати тестового періоду та отримують дешевшу пропозицію за ту, якою вони користуються зараз. Тепер чекають, поки сплине термін чинного договору, щоб перейти на страхування через Kasko2GO. Для того щоб відчути всі переваги нового Insurtech-продукту, достатньо оформити його лише на місяць. Для нових клієнтів пропонуємо повернення 50% вартості платежу за перший місяць користування.

— Де можна купити КАСКО від UNIVERSALNA?

— Щодо традиційного КАСКО, то його можна прид­бати у страхових посередників, страхових консультантів в автосалонах, в банках-партнерах, серед яких Креді Агріколь Банк, Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ОТП Банк, Кредобанк і ще близько двох десятків провідних фінансових установ країни. Крім того, послугу можна замовити у нас на сайті через спеціальну форму зворотного зв’язку.

З мобільним додатком UNIVERSALNA by Kasko2GO все простіше. Зараз він доступний на мобільних платформах iOS та Android. Достатньо знайти його в AppStore або GooglePlay, завантажити, пройти нескладну реєстрацію та почати користуватись послугою. Якщо водій дотримується правил дорожнього руху, то ціна страхування його приємно вразить.
 

Читайте також

Платити податки легко – коли платиш з «Приват24 для бізнесу»

вт, 01/25/2022 - 10:52
ПриватБанк запускає сервіси, що спрощують бізнесу розрахунки з бюджетом

Бізнес готовий виходити з тіні та потребує грошей на розвиток

ср, 12/22/2021 - 09:09
З численних ток-шоу та програм новин ми чуємо про те, що криза не минає, хвилі поширення COVID-19 у світі завдають економікам країн дедалі більшої шкоди, і що в Україні немає стабільності ні у питаннях економіки, ні у питаннях безпеки тощо.

Програма, що мала на меті створення нових робочих місць, стає основним каналом фінансування державою малого та середнього бізнесу

ср, 12/22/2021 - 08:53
Якщо говорити про роль держави у фінансуванні малого та середнього бізнесу, то, мабуть, наймасштабнішою у цьому напрямку можна назвати програму “Доступні кредити 5-7-9%”, участь у якій беруть вже 40 уповноважених банків.

ОТП Банк — універсальний банк, який однаково добре працює з усіма сегментами ринку

вс, 12/19/2021 - 12:50
Ольга Волкова, директорка департаменту продажів середнім та малим корпоративним клієнтам ОТП Банку

Банки активно використовують партнерські програми для покращення умов кредитування аграріїв

вс, 12/19/2021 - 12:46
Нині банки використовують усі наявні можливості у боротьбі за аграрних клієнтів, адже останні лишаються чи не найбажанішими клієнтами. Агровиробники найменше постраждали від коронакризи, а їхня продукція продовжує користуватися попитом.

Банківські продукти та сервіси повинні відповідати очікуванням та запитам клієнтів, — Сергій Магдич

пт, 12/17/2021 - 14:40
БАНКІР РОКУ. Сергій Магдич, заступник голови правління з корпоративного бізнесу ПУМБ