Перейти к основному содержанию

Банки і платіжні системи готові зменшувати комісію - НБУ

чт, 04/01/2021 - 11:41

Сьогодні в Україні 375 тис POS-терміналів, встановлених банками в підприємствах торгівлі

Нацбанк спостерігає готовність та бажання платіжних систем і банків-емітентів платіжних карток домовлятися про плавне зниження міжбанківських комісій. Про це заявив заступник глави НБУ Олексій Шабан.

“Ми готові підтримати збалансований компроміс. Наша мета - зберегти розвиток безготівкових розрахунків. Також ми згодні підтримати пропозицію бізнесу про виключення із законодавства норми, яка зобов`язує всіх торговців приймати до оплати платіжні картки. Ми впевнені, що на поточному етапі розвитку це вже не така ефективна норма законодавства, а скоріше вимога часу та клієнтів", - розповів Шабан.

Крім того, регулятор пропонує надати право для НБУ отримувати від платіжних систем інформацію про розмір комісії інтерчейндж та публікувати цю інформацію.

"Це додасть прозорості платіжному ринку та прогнозованості діям його учасників”, - зауважив заступник глави НБУ.

Він повідомив, що сьогодні в Україні 375 тис POS-терміналів, встановлених банками в підприємствах торгівлі. 

“За 10 років ця кількість зросла вп`ятеро. Але все одно це мало порівняно з країнами ЄС. В Україні на тисячу громадян трішки більше, ніж 9 терміналів, а в Європі - в 3,5 разів більше (33 термінали на тисячу населення)”, - уточнив Шабан.

За його словами, вигоди від побудови безготівкової економіки - очевидні: зниження обсягів тіньової економіки, додаткові кошти для розвитку економіки, зростання доходів держбюджету від оподаткування завдяки прозорому веденню бізнесу.

Коментуючи ініціативи у Верховній Раді щодо законодавчого обмеження комісій інтерчейндж та еквайрингу, Олексій Шабан підкреслив, що “регулювати те, що має регулюватися ринковими методами, - дуже небезпечно”.

“Ми наголошуємо на важливості збереження виключно ринкових підходів до регулювання фінансового ринку”, - резюмував заступник глави НБУ.

 

Читайте також

В Україні з'явився перший національний гастрономічний гід

пн, 08/30/2021 - 11:15
«Дороги гурманів. 100 крафтових місць України» — гастрогід, який об’єднав крафтових виробників сиру, устриць, равликів, м'яса, яєць, пива, вина, овочів та фруктів з усієї країни.

«Датагруп» побудувала корпоративну мережу для мережі АЗС SUNOIL

ср, 07/07/2021 - 16:35
«Датагруп» реалізувала проєкт із побудови єдиної корпоративної мережі для національної мережі АЗС SUNOIL.

Спільне підприємство Bosch та BASF зі smart-землеробства починає свою роботу

ср, 07/07/2021 - 15:17
Органи по контролю за злиттям надали свій офіційний дозвіл Досвідчена команда керівників та нова компанія, яка готується до зростання Розумне розпилення препаратів забезпечує точну ідентифікацію та управління ризиками, які с

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.

«Датагруп» завершила підписання угоди щодо придбання 100 % групи компаній Volia

вт, 06/08/2021 - 11:47
7 червня 2021 р., Київ, Україна – «Датагруп», яка є одним із провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, оголосила сьогодні, що завершила підписання угоди щодо придбання компанії Volia – провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу.

Медичний онлайн-хаб Doc.ua і сервіс кур'єрської доставки Glovo почали співпрацю

вт, 06/01/2021 - 13:45
Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який включає понад 2 тис. аптек по всій Україні, почав співпрацю з сервісом швидкої кур'єрської доставки Glovo. Тепер медицина стала ще доступнішою! Уже зараз товари Аптеки Doc.ua доступні в додатку Glovo для замовлення.