Перейти к основному содержанию

Олена Зубарєва - "Співпраця заради досягнення Цілей сталого розвитку"

вт, 03/30/2021 - 11:55

Голова ГО “Асоціація лідерів сталого розвитку”

Порядок денний Все­світнього економічного форуму в 2021 р. буде зосереджений на реальному співробітництві, передусім міжнародному, як реакція на кризу COVID-19. Незважаючи на складність поставленого завдання й зростаючу конкуренцію між країнами, всі погодилися, що люди повинні докласти максимум зусиль щодо глобального об’єднання. Адже як на державному рівні, так і в корпоративному світі вже існує досить багато прикладів колаборації між конкурентами і партнерами заради досягнення екологічного та соціального балансу.

Наприклад, HERproject об’єднує понад 50 брендів, їхніх постачальників і міжнародних партнерів для забезпечення доступу жінок, зай­нятих у глобальних ланцюгах поставок, до знань, фінансових пос­луг та гендерної рівності. Проєкт Clean Cargo сприяє відповідальному судноплавству, об’єднуючи компанії, перевізників і експедиторів заради зменшення негативного впливу на навколишнє середовище при транспортуванні вантажів. Партнерство “Майбутнє енергії інтернету” спрямоване на розширення використання відновлюваних джерел енергії для користувачів інтернету за допомогою співпраці з постачальниками енергії, розробниками, комунальними підприємствами та політиками. Провідні інвестфонди Rise Fund та Generation Investment Management приєдналися до найбільшого інвестора в сфері програмного забезпечення Hg як стратегічні співінвестори з метою підтримки місії корпорації Benevity. Колаборація покликана посилити напрям вимірювання впливу ESG-факторів.

Слід зауважити, що Україна не лишається осторонь цих глобальних зрушень.

Зокрема, нещодавно в країні стартувала громадська національна програма “Врятуй собі життя — перевірся на діабет” з глобального скринінгу, спрямована на виявлення цукрового діабету у більш ніж 1 млн українців. Приводом для її ініціювання стала статистика, опублікована ВООЗ наприкінці 2020 р., згідно з якою діабет увійшов у десятку найнебезпечніших захворювань у всьому світі. За останні 20 років смертність від діабету збільшилася на 70%. Актуальність скринінгу пов’язана також із продовженням пандемії. Адже, за даними Міжнародної діабетичної федерації, найбільш важкі ускладнення від COVID-19 зустрічаються саме серед хворих на цукровий діабет.

У найближчі п’ять років ESG-фактори залишаться в центрі інвестиційної філософії

Головне завдання проєкту — залучити компанії для проведення експрес-тестів серед співробітників, жителів населених пунктів, де присутній бізнес, інших категорій громадян. Навколо соціальної ідеї об’єдналися досить різні компанії — від сервісних та логістичних до великих виробників. Ідею підтримали також в експертному середовищі та уряді. Отже, соціальна ідея проєкту взяла верх над конкурентними змаганнями заради досягнення Цілі сталого розвитку #3.

Проєкт ініційований ГО “Асоціація лідерів сталого розвитку”. І це не єдиний приклад такої співпраці. Асоціація об’єднує бізнес для реалізації й інших соціально-значущих проєктів, як-от з переробки пластикових відходів і виготовлення з них продукції, що реалізується за соціальними цінами, з пропагування здорового способу життя та збереження культурної спадщини.

Сталий розвиток не тільки об’єднує бізнес заради високих цілей, але є ще й основою для багатомільйонних контрактів і співробітництва на рівні країн. Під час недавнього візиту в ОАЕ Президента Володимира Зеленського були досягнуті домовленості про інвестиції в українську економіку. Йдеться, зокрема, про забезпечення Україною продовольчої безпеки ОАЕ. Всі напрямки інвестицій на сьогодні мають під собою фундамент сталого розвитку. Чи то продовольча безпека, чи то “зелена” енергетика, освіта або ж дотримання гендерного балансу. Так чи інакше, на глобальному рівні інвестиції повинні працювати на досягнення Цілей сталого розвитку.

Читайте також

Дослідження Epson про тренди ритейлу: як повернути споживачів до оффлайн-магазинів

чт, 07/15/2021 - 14:45
Майбутнє роздрібної торгівлі залежить від досвіду та емоційних вражень споживача: покупці стверджують, що повернуться до покупок у традиційних магазинах, аби отримати більше вражень від процесу купівлі.

FuckUp Night by EASE: Роман Кирилович, Ілля Рейніш і Олексій Костилєв про свої провали

ср, 05/26/2021 - 16:31
Усі люблять розповідати про свої досягнення. А от про невдачі говорити набагато складніше. Але без поразок не буває перемог і будь-який провал можна обернути в плюс.

Марина Саприкіна - "Як українському бізнесу почати інвестувати у сталий розвиток"

пн, 04/05/2021 - 12:46
З 2015 р. світ і Україна працюють над досягненням Цілей сталого розвитку (ЦСР) ООН. Щоб дійсно сприяти досягненню Глобальних цілей до 2030 р., інвестори та компанії повинні залучати й направляти новий капітал для вирішення нагальних соціальних та екологічних проблем в рамках своєї бізнес-діяльності. Тобто інвестувати у сталий розвиток.

За крок до грошей

вс, 04/04/2021 - 08:49
Розвинені країни не ганяються за іноземними інвестиціями, роблячи ставку на внутрішніх інвесторів. В Україні ж все відбувається з точністю до навпаки

Залишитись вірними своїй цілі

вт, 03/30/2021 - 12:39
L’Oréal прискорює свою трансформацію на шляху до створення моделі, що враховує планетарні межі та позначає початок нової ери

Олена Зубарєва - "Співпраця заради досягнення Цілей сталого розвитку"

вт, 03/30/2021 - 11:55
Голова ГО “Асоціація лідерів сталого розвитку”