Перейти к основному содержанию

Руслана Міхневич - “Одна з наших ключових цілей — потрапити до топ-5 страхових компаній на ринку”

пт, 03/26/2021 - 15:52

Голова правління НАСК “Оранта”

— Які складнощі вам, як керівнику великої компанії, довелося долати під час пандемії?

— Я постійно задавала собі питання: чи зможемо ми втримати компанію своїми силами, не звертаючись за допомогою до акціонерів. І в нас це вийшло. “Оранта” не тільки пережила пандемію, але й посилила свої позиції на ринку. Щороку наш бізнес демонструє зростання. За підсумками 2020 р. ми увійшли в десятку найбільших страхових компаній України як за обсягами страхових премій, так і страхових виплат. Крім того, наша діяльність стабільно прибуткова. Тому пандемія стала для нас такою собі “лайт-версією” минулих випробувань.

— Як ви вважаєте, що є головним фактором успішної роботи на ринку?

— Коли у тебе за спиною професійна команда однодумців, які вірять в компанію і готові боротися за неї, немає нічого неможливого. До речі, у 2021 р. “Оранті” виповнює­ться 100 років. Це ще один доказ того, що незважаючи на потрясіння в економіці й ті складнощі, з  якими зіткнулася компанія в попередні роки, ми вистояли і продовжуємо рости та розвиватися.

— Як ви забезпечували стабільну роботу регіональної мережі компанії минулого року?

— Нам вдалося повністю зберегти нашу мережу офісів. В тому числі завдяки злагодженій роботі колективу і швидкому реагуванню на запити клієнтів. Ми збільшили число ліній контакт-центру, щоб клієнти могли отримати відповіді на свої питання, а також розширили можливості онлайн-підтримки при настанні страхового випадку, це дозволило зняти з відділень частину навантаження.

— Чи були якісь зміни в роботі відділень?

— Через карантинні обмеження нам довелося призупинити роботу деяких офісів. Але зараз вони функціо­нують у стандартному режимі. Ми зробили акцент на онлайн-продажах, для того щоб у клієнтів залишався доступ до наших продуктів під час карантину.

— Чи плануєте оптимізовувати регіональну мережу в зв’язку з діджиталізацією бізнес-процесів?

— Я вважаю, що регіональна мережа вкрай важлива. Онлайн-продажі зростають і це нормально. Цей канал ми розвиваємо з 2018 р., його частка вже досягла 24%. Частину продуктів дійсно можна успішно продавати дистанційно — “автоцивілку”, туристичне страхування тощо. Водночас в деяких випадках все ж таки необхідна особиста зустріч з агентом. Наприклад, при страхуванні автотранспорту або нерухомості. До того ж левова частка нашого бізнесу — це ритейл, де величезну роль відіграє живе спілкування з клієнтом. Тому регіональна мережа, як і раніше, залишається для нас пріоритетною.

— Які фінансові результати продемонструвала “Оранта” в 2020 р. і яка структура вашого портфеля?

— Незважаючи на пандемію, зростання нашого бізнесу за 2020 р. склало близько 5%. Добровільні види страхування в нашому портфелі займають 46%, обов’язкові види страхування — 54%. Щодня на обслуговуванні в компанії знаходиться майже 2 млн договорів, з них 980 тис. — це договори ОСЦВП.

— Розкажіть про плани “Оранти” на цей рік.

— Я прогнозую, що обсяги нашого бізнесу 2021-го зростуть до 20%. Крім того, в компанії сформована нова наглядова рада, спільно з якою ми розробляємо нову стратегію. Одна з ключових цілей на найближчу перспективу — увійти до топ-5 найбільших страхових компаній на ринку. Серед інших пріоритетних завдань — вдосконалення якості клієнтського сервісу та посилення ролі цифрових сервісів. Ми заздалегідь підготувалися до впровадження норм закону про “спліт” і чітко виконуємо всі нормативи, які від нас вимагає Національний банк. Також ми увійшли до складу нового об’єднання — Національної асоціації страховиків України, і маємо намір активно брати участь у розвитку українського страхового ринку.

Читайте також

Платити податки легко – коли платиш з «Приват24 для бізнесу»

вт, 01/25/2022 - 10:52
ПриватБанк запускає сервіси, що спрощують бізнесу розрахунки з бюджетом

Бізнес готовий виходити з тіні та потребує грошей на розвиток

ср, 12/22/2021 - 09:09
З численних ток-шоу та програм новин ми чуємо про те, що криза не минає, хвилі поширення COVID-19 у світі завдають економікам країн дедалі більшої шкоди, і що в Україні немає стабільності ні у питаннях економіки, ні у питаннях безпеки тощо.

Програма, що мала на меті створення нових робочих місць, стає основним каналом фінансування державою малого та середнього бізнесу

ср, 12/22/2021 - 08:53
Якщо говорити про роль держави у фінансуванні малого та середнього бізнесу, то, мабуть, наймасштабнішою у цьому напрямку можна назвати програму “Доступні кредити 5-7-9%”, участь у якій беруть вже 40 уповноважених банків.

ОТП Банк — універсальний банк, який однаково добре працює з усіма сегментами ринку

вс, 12/19/2021 - 12:50
Ольга Волкова, директорка департаменту продажів середнім та малим корпоративним клієнтам ОТП Банку

Банки активно використовують партнерські програми для покращення умов кредитування аграріїв

вс, 12/19/2021 - 12:46
Нині банки використовують усі наявні можливості у боротьбі за аграрних клієнтів, адже останні лишаються чи не найбажанішими клієнтами. Агровиробники найменше постраждали від коронакризи, а їхня продукція продовжує користуватися попитом.

Банківські продукти та сервіси повинні відповідати очікуванням та запитам клієнтів, — Сергій Магдич

пт, 12/17/2021 - 14:40
БАНКІР РОКУ. Сергій Магдич, заступник голови правління з корпоративного бізнесу ПУМБ