Перейти к основному содержанию

В’ячеслав Черняховський - "Майбутнє страхування залежить від загального розвитку економіки країни"

пт, 03/26/2021 - 11:55

Генеральний директор асоціації “Страховий бізнес”

Страхування — сервісна галузь, стан якої безпосередньо пов’язаний із загальноекономічною ситуацією в країні. Зростання показників, наприклад, обсяг зборів платежів і частка страхування у ВВП, безпосередньо залежить від того, чи є у приватних осіб і бізнесу об’єкти для захисту їх інструментами страхування: квартири, нові автомобілі, виробничі комплекси, товари тощо. Чи є у населення вільні кош­ти, щоб дозволити собі придбати поліси медичного та лайфового страхування. Тому неможливо, як свого часу ми чули в заявах НБУ, збільшити частку страхування у ВВП до показників західноєвропейських країн, просто заявивши, що ми поставили собі таку амбітну мету. Споживання страхових пос­луг підтягуватиметься виключно внаслідок зростання економіки та добробуту людей.

Держава може і повинна створювати драйвери зростання, стимулюючи окремі види страхування, наприклад, шляхом надання податкових пільг, державної підтримки, послаблення наглядових вимог до певних видів професійної діяльності або бізнесу в разі страхування їхньої відповідальності перед третіми особами. Однак зараз подібних кроків критично мало. Тож якщо ми хочемо не тільки декларувати високі цілі, але й досягти їх, питання наявності дієвої стратегії розвитку галузі нині однозначно є  найактуальнішим.

Страхування може зняти з держави і бюджету частину навантаження із забезпечення соціальної підтримки й захисту громадян, тому медична та пенсійна реформи з активним залученням до них страховиків — те, на чому варто було б зараз сконцентруватися. Більш тісна взаємодія держави і бізнесу для вирішення соціальних питань — на користь і громадянам, і страховим компаніям.

Найнагальніша інновація — адекватне оновлення законодавства у галузі

Особливу увагу наразі необхідно приділити адекватному оновленню законодавства у галузі. Я б сказав, що це найважливіша інновація, вона закладає вектор розвитку на багато років, і помилки можуть коштувати надто дорого. Щоб забезпечити фінансову інклюзію, доступність фінансових послуг для кожного, нам необхідно зберегти те розмаїття страхових компаній, які є сьогодні, забезпечивши при цьому надійність їхньої роботи і  захист інтересів споживачів страхових послуг.

Що стосується технологічних інновацій, то слід зазначити: страхування побудовано на довірі та спілкуванні між людьми. З одного боку, страхування активно діджиталізується, у нас вже є можливість укладати договори ОСЦПВ в електронному вигляді, оформляти електронний європротокол. У найближчому майбутньому віддалено можна буде врегулювати багато страхових подій. Страховики активно створюють електронні сервіси для клієнтів, партнерів і страхових агентів, крім того, йде постійна технологічна перебудова внутрішніх бізнес-процесів. З іншого боку, наразі продажів видів добровільного страхування,  особливо складних і дорогих продуктів, виключно через цифрові канали досить мало.

Можна спробувати повангувати. По-перше, чим більш людяними, схожими зі звичайним спілкуванням, виявляться нові технології, тим успішніше вони будуть працювати (якщо вже чат-бот, то такий, щоб складалося відчуття, ніби спілкуєшся із живою людиною). По-друге, майбутнє — за вдалою комбінацією живого спілкування на всіх етапах взаємодії компанії та клієнта, від укладення договору до отримання виплати та цифрового інтелекту.

Читайте також

Гранти підтримають бізнес під час пандемії

ср, 05/12/2021 - 10:53
Світлана Олєйнікова, керуючий партнер групи компаній Synergy Universe / Synergy Development Consulting, про грантові програми для бізнесу під час пандемії

Як Україні подолати історичне рейдерство Росії та прорватись у краще Майбутнє

вс, 04/18/2021 - 17:24
Такої відкритої психологічної напруги з боку Росії, та у відповідь, - такої спокійної і впевненої сили підтримки з боку США, Україна ще не отримувала. Історичний момент – скористатися «вікном можливостей» та перехопити ініціативу.

Дмитро Леонов - "Актуальні драйвери, або Прогнозовані перспективи інвестиційного бізнесу"

вт, 04/06/2021 - 17:50
Головуючий Ради Української асоціації інвестиційного бізнесу

Світлана Рекрут - "Підняття суми гарантій за вкладами можливе після врегулювання питання боргів ФГВФО"

вт, 04/06/2021 - 15:08
Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Час для інвестицій у великі проєкти

вс, 04/04/2021 - 08:45
Ігор Ліскі, голова наглядової ради групи компаній Ефективні інвестиції (EFI Group)

Сергій Погребной - "З початком пандемії COVID-19 вибухово зросла кількість кібератак"

пт, 04/02/2021 - 15:20
Партнер АТ Sayenko Kharenko, голова опікунської ради АПКБУ, віце-президент ASIS Ukraine