Перейти к основному содержанию

Андрій Кисельов - “Навіть під час карантину ми не зупиняли кредитування населення”

чт, 03/25/2021 - 17:45

Голова правління Forward Bank

— Які продукти споживчого кредитування банк пропонує фізичним особам? Які з них мали найбільший попит у 2020 р.? 

— Ми фокусуємося на трьох класичних кредитних продуктах: кредити готівкою (cash-кредити), карткові кредити та цільові кредити на товари у точках продажів (PoS-кредити). Навіть під час карантину ми не зупиняли кредитування. Лідерами продажів стали кредитні картки та кредити готівкою. Ми видали готівкових кредитів на 508 млн грн, трохи менше, ніж 2019 р. (525 млн грн). Плани на поточний рік — 708 млн грн. Наша “Коко Кард” є одним із лідерів на ринку кредитних карт, тож ми продали їх на 414 млн грн у 2019 р. та 601 млн грн — у 2020 р. Ми і надалі посилюватимемо позиції “Коко Кард” завдяки модернізації поточного функціоналу та розробці нового, повністю дистанційного обслуговування. Плюс — плануємо запуск преміальної картки для покриття потреб клієнтів категорії uppermass. Тому на цей рік ставимо досить амбіційні цілі у 814 млн грн.
Що стосується PoS-кредитів, то цього року плануємо видати 161 млн грн. 2019 р. це було 133 млн грн, в минулому— 147 млн грн.

— PoS-кредити поступово відмирають як клас?

— Я б так не казав. Але якщо говорити про співпрацю з крупними мережами, то там дуже низька маржа. Усі вони працюють через систему “брокер”, де заробити не виходить. Можна отримати нового клієнта для подальшого співробітництва. Але заробити, так би мовити, з першого дотику, точно не вийде. Водночас спів­праця з відносно невеликими торговцями для банків залишається привабливою і з точки зору дохідності.

“Далі ми сподіваємося тільки на позитивну динаміку”

— Що думаєте про такий інноваційний продукт, як розстрочка?

— Цей продукт існує на ринку досить давно, років із десять. Тож я б не називав його новинкою. Зокрема, ПриватБанк вперше впровадив цей сервіс ще 2009 р., пізніше це зробили Дельта Банк та Альфа-Банк. Ми наразі не пропонуємо такий продукт через технічні нюанси. Але нещодавно ми мігрували на процесинговий центр UPC і тепер також матимемо технічну можливість для впровадження розстрочки. Плануємо зробити це вже поточного року. Я вважаю такий продукт досить перспективним. Клієнту, що має картку, незручно оформлювати класичний PoS-кредит. Це довго та дорого. До того ж зараз майже кожен магазин вже співпрацює з кількома банками, які пропонують розстрочку. І це точно обов’язковий продукт для банку, який хоче називатися роздрібним. 

— Що скажете про торішній високий сезон споживчого кредитування? Як вплинула на нього пандемія?

— Відверто кажучи, ми його не дуже відчули. У липні-серпні чимало гравців призупинили кредитування, тому ми отримали додатковий потік клієнтів. Це було відчутніше, ніж у листопаді-грудні, коли кредитування відновили багато гравців, через що конкуренція зросла. Загалом можу зазначити, що впродовж останніх років ми не бачимо чіткої сезонності для цього напрямку бізнесу. Ось нещодавно було 8 березня, ми не помітили спалаху активності, як це було раніше, коли продажі могли збільшитися у рази. Тепер тільки на 10-15%.

— Як почався нинішній рік? Які плани?

— Поточний рік, як і у всіх, почався з локдауну, що негативно позначилося на потоці клієнтів. Проте, завдячуючи дистанційному оформленню, у січні ми змогли видати cash-кредитів на суму 33 млн грн, що лише на 7 млн грн менше, ніж у січні 2020 р. За лютий вдалося прирости ще на 45 млн грн. Далі ми сподіваємося тільки на позитивну динаміку. Введення жорстких карантинних обмежень може стати на заваді, тому нашим завданням на цей рік буде підвищення ефективності постійних каналів продажів з особливим акцентом на дистанційне обслуговування.

Читайте також

«Оплата частинами» від Привату: збільшуємо обсяг продажів на 30% протягом кварталу

пн, 05/24/2021 - 09:00
У сучасному світі реклама вже давно не єдиний інструмент збільшення продажів.

Як оформити терміновий онлайн кредит без відмови?

пт, 04/23/2021 - 09:57
Вам потрібна термінова грошова позика без відмови, але у вас немає часу звернутися до банку? Мікрофінансових організація або МФО - це миттєве розв’язання ваших проблем.

Договір за новими умовами

ср, 04/07/2021 - 18:20
Як інвестиції у сталий розвиток стають елементом фінансової стратегії та роботи з ризиками

Життя переможе

вт, 04/06/2021 - 15:50
Сегмент страхування життя не уникнув трансформацій через пандемію, але багато у чому знайшов для себе користь

Антикризове убезпечення

вт, 04/06/2021 - 15:16
Цифра, медицина, транспорт та подорожі — чим жив страховий ринок у 2020 р. та які прогнози на 2021-й

Янко Ніколов - “Сьогодні ми активно працюємо над цифровими рішеннями для добровільного медичного страхування ”

пн, 04/05/2021 - 15:25
Голова правління страхової компанії Євроінс Україна