Перейти к основному содержанию

Мінекономіки пропонує відстрочити ряд заходів з підтримки бізнесу

вт, 03/23/2021 - 17:45

У відомстві також планують внести поправки в держпрограму стимулювання економіки

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства пропонує внести поправки до Держпрограми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків обмежувальних заходів, пов'язаних з боротьбою з COVID-19, прийняту в травні 2020 року. Проект документа з поправками до урядової постанови від 27 травня 2020 року №534 міністерство оприлюднило на сайті.

Документ, зокрема, пропонує відстрочити на рік, до грудня-2021, введення інструменту е-резидентства і відмовитися від ідеї змін системи корпоративного оподаткування в частині податку на прибуток в депресивних областях.

Згідно з ним, в рамках заохочення реєстрації компаній в Україні Мінекономіки пропонує доручити Мінфіну, Мінціфри і Держподатковій розробити преференційний податковий режим і запропонувати відповідні поправки до Податкового кодексу. Зі свого боку для цих цілей Мінекономіки готове покласти на себе поліпшення захисту прав інтелектуальної власності та впровадити відповідні заходи у 2021 році, зазначено в супровідних документах до проекту постанови.

Крім цього відомство також пропонує перенести з грудня 2020-го на червень 2021 року граничний термін створення Агентства з питань розвитку та підтримки малого та середнього бізнесу, а також з кінця 2020-го на липень 2022 - створення національної онлайн-платформи Центру підтримки МСБ .

Серед іншого Мінекономіки пропонує відмовитися від ідеї створення інституту торгового представництва і пілотних офісів таких представництв за кордоном.

Очікується також продовження двосторонніх переговорів з ЄС щодо поглиблення лібералізації торгівлі до 2022 року, хоча нинішня редакція документа встановлює термін - січень-березень 2021 року.

Крім того, Мінекономіки пропонує на рік, до грудня-2021, відстрочити подачу на узгодження уряду проекту закону про збільшення відповідальності посадових осіб за перевищення або зловживання повноваженнями.

Як зазначено в пояснювальній записці до проекту постанови, міністерство вже двічі пропонувало Кабінету міністрів актуалізувати Держпрограму стимулювання економіки в зв'язку з негативними наслідками карантину - в серпні і жовтні минулого року, однак його пропозиції залишилися без розгляду.

Читайте також

В Україні з'явився перший національний гастрономічний гід

пн, 08/30/2021 - 11:15
«Дороги гурманів. 100 крафтових місць України» — гастрогід, який об’єднав крафтових виробників сиру, устриць, равликів, м'яса, яєць, пива, вина, овочів та фруктів з усієї країни.

«Датагруп» побудувала корпоративну мережу для мережі АЗС SUNOIL

ср, 07/07/2021 - 16:35
«Датагруп» реалізувала проєкт із побудови єдиної корпоративної мережі для національної мережі АЗС SUNOIL.

Спільне підприємство Bosch та BASF зі smart-землеробства починає свою роботу

ср, 07/07/2021 - 15:17
Органи по контролю за злиттям надали свій офіційний дозвіл Досвідчена команда керівників та нова компанія, яка готується до зростання Розумне розпилення препаратів забезпечує точну ідентифікацію та управління ризиками, які с

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.

«Датагруп» завершила підписання угоди щодо придбання 100 % групи компаній Volia

вт, 06/08/2021 - 11:47
7 червня 2021 р., Київ, Україна – «Датагруп», яка є одним із провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, оголосила сьогодні, що завершила підписання угоди щодо придбання компанії Volia – провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу.

Медичний онлайн-хаб Doc.ua і сервіс кур'єрської доставки Glovo почали співпрацю

вт, 06/01/2021 - 13:45
Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який включає понад 2 тис. аптек по всій Україні, почав співпрацю з сервісом швидкої кур'єрської доставки Glovo. Тепер медицина стала ще доступнішою! Уже зараз товари Аптеки Doc.ua доступні в додатку Glovo для замовлення.