Перейти к основному содержанию

На українсько-литовському економічному форумі обговорили перспективи взаємовигідної співпраці

пн, 03/22/2021 - 17:59

Заступник міністра відзначив цікаві напрями розвитку двосторонніх відносин з Литвою

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – торговий представник України Тарас Качка взяв участь у Шостому українсько-литовському економічному форумі, під час якого представники влади, бізнесу та галузевих об’єднань обох країн обговорили перспективи і ключові аспекти розвитку торговельно-економічної співпраці.

"Литва є одним з пріоритетних торгових партнерів України, яка входить в десятку країн Європи за обсягами товарообігу між Україною та ЄС. Експорт з України до Литви збільшується, але крім цього, важливим є те, що наш товарообіг не обмежується лише продовольством. Частку імпорту з Литви складає паливо, що є важливим для нашого внутрішнього ринку, а також добрива – це також забезпечує кращу конкурентоспроможність в українському агросекторі", - зауважив Тарас Качка.

Заступник міністра відзначив цікаві напрями розвитку двосторонніх відносин з Литвою. Йдеться про розвиток транспортних зв'язків, розбудову харчових потужностей і харчової промисловості, а також роздрібної торгівлі, розвиток "зелених" технологій в контексті кліматичної трансформації, подальша співпраця з розширення доступу на ринок обох країн та інтеграція України на ринок ЄС, зокрема, в енергетичній та газовій сферах.

"Литва має власний унікальний досвід на енергоринку. Співпраця у цьому напрямі відкриває великі можливості та дозволить реалізувати наші амбітні цілі щодо інтеграції на ринок ЄС в енергетичній сфері. Україна націлена на енергетичну трансформацію, яка стане енергетично більш доброзичливою, екологічно чистою і більш безпечною", - зазначив Тарас Качка.

Заступник міністра додав, що Україна та ЄС наблизились до підписання договору про "промисловий безвіз" – наприкінці квітня очікується звіт оціночної комісії ЄС. Підписання цього договору допоможе поглибити співпрацю з ЄС щодо участі в ланцюжках постачання, і в тому числі посилити співпрацю між українсько-литовськими компаніями.

Читайте також

В Україні з'явився перший національний гастрономічний гід

пн, 08/30/2021 - 11:15
«Дороги гурманів. 100 крафтових місць України» — гастрогід, який об’єднав крафтових виробників сиру, устриць, равликів, м'яса, яєць, пива, вина, овочів та фруктів з усієї країни.

«Датагруп» побудувала корпоративну мережу для мережі АЗС SUNOIL

ср, 07/07/2021 - 16:35
«Датагруп» реалізувала проєкт із побудови єдиної корпоративної мережі для національної мережі АЗС SUNOIL.

Спільне підприємство Bosch та BASF зі smart-землеробства починає свою роботу

ср, 07/07/2021 - 15:17
Органи по контролю за злиттям надали свій офіційний дозвіл Досвідчена команда керівників та нова компанія, яка готується до зростання Розумне розпилення препаратів забезпечує точну ідентифікацію та управління ризиками, які с

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.

«Датагруп» завершила підписання угоди щодо придбання 100 % групи компаній Volia

вт, 06/08/2021 - 11:47
7 червня 2021 р., Київ, Україна – «Датагруп», яка є одним із провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, оголосила сьогодні, що завершила підписання угоди щодо придбання компанії Volia – провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу.

Медичний онлайн-хаб Doc.ua і сервіс кур'єрської доставки Glovo почали співпрацю

вт, 06/01/2021 - 13:45
Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який включає понад 2 тис. аптек по всій Україні, почав співпрацю з сервісом швидкої кур'єрської доставки Glovo. Тепер медицина стала ще доступнішою! Уже зараз товари Аптеки Doc.ua доступні в додатку Glovo для замовлення.