Перейти к основному содержанию

Експерти очікують прискорення інфляції в Україні

ср, 03/24/2021 - 09:24

Це відбудеться на тлі зростання цін на продукти харчування та енергоносії

Українська економіка в січні скоротилася ще майже на 3%, але експерти групи ICU прогнозують подальше прискорення інфляції в Україні на тлі зростання цін на продукти харчування та енергоносії. Про це сказано у фінансовому тижневику компанії.

"Ми очікуємо, що подальше зростання цін на продукти харчування та енергоносії будуть продовжувати стимулювати інфляційний тиск. Водночас безперервне  зміцнення обмінного курсу гривні й більш економна поведінка населення на тлі високих ризиків нових карантинних обмежень будуть виступати вагомими стримуючими факторами. Крім того, ми все ще очікуємо, що поточний сплеск цін на продовольство повинен розвернутися в другій половині року", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що прискорення інфляції до 7,5% в річному вираженні в лютому було обумовлено динамікою цін на продовольчі товари та паливо. Ця тенденція зростання цін високими темпами, ймовірно, продовжиться в найближчі місяці, що призведе до ще одного підвищення Нацбанком облікової ставки.

Головним фактором прискорення інфляції був різкий стрибок цін на продовольство, що спостерігається не тільки в Україні, а й у всьому світі. Враховуючи високу питому вагу продуктів харчування в споживчому кошику (41%) і відкритість економіки, вітчизняна інфляція особливо гостро відчуває на собі ці глобальні тенденції. Крім того, останні місяці стрімко дорожчає пальне.

"Натомість поступове зміцнення обмінного курсу гривні та вплив пандемії на завантаженість потужностей економіки стримували фундаментальний інфляційний тиск. До того ж на інфляції позначилося обмеження уряду на ціну природного газу, що відбилося у відповідному компоненті індексу споживчих цін", - сказано в повідомленні.

Експерти зазначили, що з урахуванням таких інфляційних тенденцій і поступового відновлення економіки, з високою ймовірністю НБУ ще раз підвищить свою облікову ставку (до 7%), але надалі, швидше за все, знову займе вичікувальну позицію. Разом з тим, якщо поточний сплеск інфляції навіть на тлі певного зміцнення обмінного курсу негативно позначиться на інфляційних очікуваннях, Нацбанк буде змушений діяти агресивніше. До того ж поточне зростання прибутковості американських облігацій і відсутність помітного прогресу в переговорах з Міжнародним валютним фондом істотно зміщують ризики в бік необхідності більш жорсткої реакції з боку центрального банку.

Читайте також

Стартували податкові перевірки 2022

вт, 01/25/2022 - 15:59
ДПС України розмістила на своєму сайті графік планових податкових перевірок на 2022 рік.

Аналітика стану українського бізнесу: на порталі Дія.Бізнес запустили новий сервіс

вт, 01/25/2022 - 15:37
Даний сервіс представляє собою інструмент для аналізу стану українського бізнесу на основі відкритих даних.

Нацбанк послабив курс гривні

вт, 01/25/2022 - 08:59
Національний банк України на вівторок, 25 січня 2022 року, послабив офіційний курс гривні на 6 копійок - до 28,3749 грн за долар. 

У Києві відбудеться енергетичний бізнес-форум за участю міжнародних партнерів

вт, 01/25/2022 - 08:52
У середині 2022 року заплановано проведення енергетичного бізнес-форум у Києві за участю керівництва Єврокомісії та міжнародних партнерів.

Бізнес продовжує прогнозувати пожвавлення ділової активності – опитування

пт, 01/21/2022 - 20:29
На тлі поступового поліпшення оцінок щодо поточного стану підприємств зберігаються оптимістичні очікування щодо їх розвитку.

У 2021 р. Україна зібрала рекордний урожай зернових – зернобобових та олійних культур

пт, 01/21/2022 - 19:44
Україна в 2021 році зібрала рекордний урожай зернових, зернобобових і олійних культур у 106 млн тонн: зернових і зернобобових – 84 млн грн і олійних – 22,6 млн тонн