Перейти к основному содержанию

Експерти очікують прискорення інфляції в Україні

ср, 03/24/2021 - 09:24

Це відбудеться на тлі зростання цін на продукти харчування та енергоносії

Українська економіка в січні скоротилася ще майже на 3%, але експерти групи ICU прогнозують подальше прискорення інфляції в Україні на тлі зростання цін на продукти харчування та енергоносії. Про це сказано у фінансовому тижневику компанії.

"Ми очікуємо, що подальше зростання цін на продукти харчування та енергоносії будуть продовжувати стимулювати інфляційний тиск. Водночас безперервне  зміцнення обмінного курсу гривні й більш економна поведінка населення на тлі високих ризиків нових карантинних обмежень будуть виступати вагомими стримуючими факторами. Крім того, ми все ще очікуємо, що поточний сплеск цін на продовольство повинен розвернутися в другій половині року", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що прискорення інфляції до 7,5% в річному вираженні в лютому було обумовлено динамікою цін на продовольчі товари та паливо. Ця тенденція зростання цін високими темпами, ймовірно, продовжиться в найближчі місяці, що призведе до ще одного підвищення Нацбанком облікової ставки.

Головним фактором прискорення інфляції був різкий стрибок цін на продовольство, що спостерігається не тільки в Україні, а й у всьому світі. Враховуючи високу питому вагу продуктів харчування в споживчому кошику (41%) і відкритість економіки, вітчизняна інфляція особливо гостро відчуває на собі ці глобальні тенденції. Крім того, останні місяці стрімко дорожчає пальне.

"Натомість поступове зміцнення обмінного курсу гривні та вплив пандемії на завантаженість потужностей економіки стримували фундаментальний інфляційний тиск. До того ж на інфляції позначилося обмеження уряду на ціну природного газу, що відбилося у відповідному компоненті індексу споживчих цін", - сказано в повідомленні.

Експерти зазначили, що з урахуванням таких інфляційних тенденцій і поступового відновлення економіки, з високою ймовірністю НБУ ще раз підвищить свою облікову ставку (до 7%), але надалі, швидше за все, знову займе вичікувальну позицію. Разом з тим, якщо поточний сплеск інфляції навіть на тлі певного зміцнення обмінного курсу негативно позначиться на інфляційних очікуваннях, Нацбанк буде змушений діяти агресивніше. До того ж поточне зростання прибутковості американських облігацій і відсутність помітного прогресу в переговорах з Міжнародним валютним фондом істотно зміщують ризики в бік необхідності більш жорсткої реакції з боку центрального банку.

Читайте також

KPMG в Украине: треть украинских компаний ускорила цифровую трансформацию в течение 2020 года

пт, 05/14/2021 - 14:20
71% респонденток отметили, что их компании ускорили цифровую трансформацию в ответ на кризис из-за пандемии 2020 - об этом свидетельствуют результаты опроса KPMG в Украине «Взгляд женщин бизнес-лидеров в Украине.

«Фармак» підтвердив відповідність GMP Євразійського економічного союзу

чт, 05/13/2021 - 15:17
Інспектування підприємства «Фармак» проходило на початку 2021 року. Представники Республіки Білорусь перевіряли виробничі, складські, лабораторні потужності та функціонування фармацевтичної системи якості.

Payoneer стає платіжним партнером eBay: Що це означає для онлайн-продавців

ср, 05/12/2021 - 13:50
У квітні 2021 Payoneer почав керувати виплатами для продавців eBay з Великого Китаю. У планах партнерів цього року розширити послугу і для інших країн світу.

Експорт компанії «Фармак» зріс на 40% за результатами 2020 року

пт, 05/07/2021 - 16:26
За даними консолідованої фінансової звітності компанія «Фармак» у минулому році збільшила експортні поставки на 40%, відвантаживши продукцію у 35 країн світу.

Firefly Aerospace Макса Полякова залучила майже 200 мільйонів доларів інвестицій. Вартість компанії значно перевищила 1 мільярд доларів.

ср, 05/05/2021 - 12:56
Компанія Firefly Aerospace, лідер у сфері економічних і надійних космічних ракет і сервісів, успішно завершила перший раунд венчурного фінансування.

Італійська компанія купує 10 додаткових українських двигунів для європейської ракети-носія Vega

пт, 04/30/2021 - 16:59
Конструкторське бюро «Південне», Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова та італійська компанія AVIO S.p.A досягли домовленості про додаткове постачання 10 двигунів українського виробництва для ракети-носія “Vega” на загальну суму у майже 6 млн євро.