Перейти к основному содержанию

АМКУ розслідує ситуацію зі зниженням запасів вугілля на ТЕС

ср, 03/17/2021 - 11:40

Комітет під час розслідування з'ясовує, чи вплинуло це на конкуренцію, задоволення попиту і ціноутворення

Антимонопольний комітет України (АМКУ) за власною ініціативою здійснює розслідування ситуації, пов'язаної зі зниженням гарантованих запасів вугілля на складах теплових електростанцій (ТЕС) у нинішній опалювальний період. Про це йдеться в повідомленні відомства.

"Комітет за власною ініціативою проводить розслідування сукупності фактів, викладених у заявах/зверненнях, що надійшли до комітету з аналогічних питань. У разі виявлення ознак порушень законодавства про захист економічної конкуренції комітетом буде вжито відповідних заходів", - ідеться в заяві АМКУ.

Як випливає з заяви, комітет під час розслідування з'ясовує, чи "вплинуло це на конкуренцію, задоволення попиту, ціноутворення тощо".

Водночас АМКУ заявляє про отримання заяв від побутових споживачів і громадських організацій "щодо дій групи компаній "ДТЕК", які полягають в обмеженні постачання вугілля компаніям-контрагентам, невчасне поповнення запасів вугілля на власних складах, виведенні генерувальних потужностей у позапланові аварійні зупинки, що призвело до створення дефіциту на ринку електроенергії".

В АМКУ попереджають, що відомство братиме до розгляду тільки ті заяви, які відповідають встановленим критеріям.

"Заяви, які вже надійшли до АМКУ, не містять інформації та пояснень щодо можливості негативного впливу на права та інтереси заявників, спричинених зменшенням гарантованих запасів вугілля на складах ТЕС та виходом енергогенерувального обладнання в аварійні ремонти. Отже, такі заяви органи комітет не може розглянути", - пояснили в антимонопольному відомстві.

Як повідомлялося, Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та компослуг (НКРЕКП), раніше оштрафувала ПАТ "Центренерго" на 170 тис. грн, а компанії АТ "ДТЕК Західенерго", АТ "ДТЕК Дніпроенерго" і ТОВ "ДТЕК Східенерго" - на 1,7 млн грн кожну за незабезпечення в зимовий період гарантованих запасів вугілля на теплоелектростанціях (ТЕС), а також несвоєчасне інформування Міністерства енергетики, НКРЕКП і НЕК "УкрЕнерго" про критичну ситуацію з паливом, що загрожувало обмеженням споживання електроенергії.

Читайте також

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.

«Датагруп» завершила підписання угоди щодо придбання 100 % групи компаній Volia

вт, 06/08/2021 - 11:47
7 червня 2021 р., Київ, Україна – «Датагруп», яка є одним із провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, оголосила сьогодні, що завершила підписання угоди щодо придбання компанії Volia – провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу.

Медичний онлайн-хаб Doc.ua і сервіс кур'єрської доставки Glovo почали співпрацю

вт, 06/01/2021 - 13:45
Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який включає понад 2 тис. аптек по всій Україні, почав співпрацю з сервісом швидкої кур'єрської доставки Glovo. Тепер медицина стала ще доступнішою! Уже зараз товари Аптеки Doc.ua доступні в додатку Glovo для замовлення.

Нове дослідження SAP: ініціативи зі сталого розвитку − виклик для бізнесу

чт, 05/27/2021 - 13:26
SAP SE провела дослідження «Improving the Environment at Planetary Scale: A Survey of Business Drivers and Actions», у якому взяли участь 7400 керівників компаній із 19 країн і 16 галузей промисловості.

FuckUp Night by EASE: Роман Кирилович, Ілля Рейніш і Олексій Костилєв про свої провали

ср, 05/26/2021 - 16:31
Усі люблять розповідати про свої досягнення. А от про невдачі говорити набагато складніше. Але без поразок не буває перемог і будь-який провал можна обернути в плюс.

Випередив Apple і YouTube: Microsoft став найбільш свідомим брендом 2020 року

пн, 05/24/2021 - 10:39
Microsoft очолив перший рейтинг свідомих брендів Conscious Brands 100. Його сформували Консалтингова компанія Wolff Olins і агентство Hall&Partners.